650 Shares 7220 views

Jak zrobić rur tytoniu własnymi rękami: krok po kroku opis

Teraz wiele palacze zaczynają myśleć o swoim zdrowiu, wielu rzucić nałóg, podczas gdy inni idą do zwykłych papierosów tytoniowych, które są znacznie mniej zanieczyszczeń. Ale trzeba rurę do niego. sieć handlowa oferuje im szeroką gamę, ale naprawdę wysokiej jakości produkty są bardzo drogie. A teraz omówimy jak zrobić palenia fajki na własną rękę.


Materiał stworzyć rurę

Mistrz produkowane fajki z wrzośca. To nagromadzenie w korzeniu drzewa, zwany Heather. Jest to idealne miejsce do stworzenia takiego konkretnego produktu. Ponieważ wrzos rośnie w skalistej glebie klimatu śródziemnomorskiego, a dzika absorbuje wilgoć i składniki mineralne, które następnie są podane wszystkie niezbędne cechy drzewem, tak że wartość master, produkuje rury z niego.

Lokalne gatunki drzew, aby stworzyć rurę

Jednak w naszej części drzewie nie rośnie, a jeśli go kupić, to będzie kosztować nie jest tanie. Można zrobić z rurami ręce, materiałów, które można łatwo znaleźć w lokalnych ogrodach. Do wytwarzania rur odpowiednie drzew owocowych, które mają zwartą drewna: jabłka, gruszki, śliwki. Ale najlepiej jest wybrać wiśnia, jej najbardziej intymnych włókien wymienionych gatunków, więc jest to długi czas nie spalone. Wszyscy inni są również dobre, ale są nieco szybciej niż char. Pożądane jest, aby korzystać z części korzeniowej wstępnej, ale korzystne gałązka lub macierzystych materiału. Drzewa owocowe podczas palenia mają wspaniały smak. Niektórzy ludzie lubią smaku wiśni, z drugiej – jabłka, to wszystko zależy od własnych preferencji. Oto kolejny, iz tego powodu najlepiej jest dokonać Fajka rękami.

Przygotowanie materiału

Po zdefiniowaniu lesie, należy również dowiedzieć się, jak prawidłowo suszyć odpowiedni przedmiot. Nie można wyciąć żywo oddziału lub część korzenia i niezwłocznie dokonać jej telefon. Na materiale zamalować lub sekcjach niejasnych, tak że za ich pośrednictwem nie mogłem szybko odparować wilgoć. Musi ona stopniowo przejść przez skorupę, która w żadnym wypadku nie powinny być natychmiast usunięte. A więc drzewa powinny leżeć dopiero w przyszłym roku – wtedy włókna stopniowo wysychają, a ich struktura nie pęka. I dopiero po tym czasie będzie możliwe usunięcie kory i szlifować na kształt rury.

Można także wytwarzanie rury z suszonych kłód. Aby to zrobić, cięcie obrabianego przedmiotu od jego centrum. Oczywiście, gdyby leżał w suchym miejscu. Odciąć ekstremalnych miejscach popękane, po których istnieje litego drewna, które nie ma wad. Następnie wyjąć z kory i cięcia pożądanej wielkości obrabianego przedmiotu, a z marginesem pięć centymetrów. Następnie położyć drzewo przez tydzień, ponieważ ma do całkowitego wyschnięcia, a następnie może pojawić się bardzo drobne pęknięcia. Jeśli od razu zacząć szlifować na kształt rury, po czym otworzył wady zepsuć wszystko. Tydzień później, nawet jeśli małe pęknięcia otwarte, będą one pozostawione na lewo, a po odcięcia będzie idealny do rzeźbienia powierzchni.

Sposób wytwarzania

Zacznijmy od prostego cięcia kątowego wykroju przypominający kwadrat lub romb. Jego powierzchnia powinna być szlifowana, aby dobrze widzieć strukturę drzewa i do określenia, czy są jakieś wady na nim. Jeśli wszystko jest w porządku, przyszły kształt oznaczyć w sposób bardziej szczegółowy, aby wiedzieć, gdzie jest komora palenia, a gdzie trzon – jest to część, w której jest przymocowany ustnik. Musisz ołówek do przedstawienia wszystkich szczegółów i otworów. Warto również zwrócić obszary do wiercenia by wytrzymać rogi łatwiejsze.

Poprzez rury z własnymi rękami, mistrz najpierw wywiercony otwór na kamerę, która wyleje tytoniu. Początkowo warto to robić cienką wiertła, a następnie zaznacz wszystkie grubsze, aż dziura nie staje się pożądana średnica. Ale nie od razu doprowadzić do ostatecznej wielkości, konieczne jest, aby zostawić naddatek kilku milimetrów, tak że następnie szlifowane papierem ściernym. Po wiertło pozostawia nierówną powierzchnię i powinna być gładka.

Następnie strona wierci dziurę w dymkanala gdzie zaplanowano podudzie. Należy to zrobić ostrożnie, ponieważ produkcja rur własnymi rękami – to jest bardzo dokładne i czasochłonny proces. oparów otwór powinien znajdować się dokładnie na dnie komory do tytoniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli je trochę wyżej, wewnątrz tytoń nie spali przez całkowicie, co może prowadzić do zakwaszenia i będzie pogarszać smak rur i dymu. Ten kanał może być od 3 do 4 mm. Im szerszy jest, słuchawka wyląduje. Nawiasem mówiąc, to lepiej być wyposażony w filtr, aby uniknąć wpadnięcia w środku popiołów. Ponadto, przewód spalinowy ułatwia czyszczenie Yorshik. Po otwory są gotowe i dokładnie połączone, można utworzyć formę zewnętrzną.

Oczywiście, lepiej jest, aby produkcja rur z rękami na maszynie, to będzie dużo łatwiejsze i szybsze. Ale brak takiego sprzętu jest jeszcze możliwe, by zrobić dobre kopię instrukcji.

Następny (podczas pracy na maszynie), trzeba zrobić koło, które można cała reszta dobrze zaostrzony nóż ręcznie cięte. Ważne jest, aby motiza krawędź węższa niż pełnej szerokości trzonu. Jest to konieczne, aby móc nosić ustnik i dwa były na tej samej płaszczyźnie. Następnie powierzchnia jest polerowana na zewnątrz i wewnątrz papierem ściernym. Pierwszy wielki strzał wszystkie nierówności pozostawione przez nóż, a następnie usuwa drobne zadrapania o gładkiej powierzchni. Jednak można zostawić zewnętrznych części nieleczone – tutaj wszystko odbywa się na smaku mastera.

Wybór materiału na matrycy

Nadal mówić o tym, jak zrobić palenia fajki, a teraz tworzyć ustnik. Może być wykonany ebonitu lub akrylu. Pierwszy materiał jest bardziej miękki, ale polerowanie pozostaje na niej przez krótki czas. Lepiej jest wybrać te z paleniem trzyma fajkę w ustach. Akryl bardziej solidne i trwałe, a zatem nadaje się do trzymania w ręku produkt.

Sposób wytwarzania

Musimy podjąć ebonitu kija lub długości akrylowy od 10 do 15 cm. W celu palić podczas palenia miał czasu, aby ostygł, rury z ich rąk nie krótszy niż 10 cm. Mając to na uwadze, należy wybrać rozmiar ustnika. Zrobić dziurę w nim na całej długości wiertła o średnicy 3 mm. Rozpocznij od części, w której istnieje połączenie z trzonem. Następnie, w połowie długości otworu do powiększenia średnicy kanału dymowego. Ten etap, który jest utworzony, jest konieczne w celu wygładzenia. W tym celu konieczne jest, piłować średnicy 4 mm z drutu o trójkątnym końcówki. Jego potrzeba jechać całą drogę i delikatnie obracać kilka razy.

Następnie zashlifovyvayut kanał cienką drutu wklejony niej papier ścierny. To miejsce, gdzie nie będzie ustnik, przedłużyć poziomo, aby uzyskać owal 5-6 mm. Więc dym będzie łatwiej zostać wchłonięty przez palacza. Z drugiej strony w otworze ustnika przedłużyć go siedzieć ciasno na trzpieniu, ale bez większego wysiłku.

Zewnętrzna matryca do kształtowania

Przetworzone ustniki, takie jak rury, własnymi rękami. Można szlifować maszynę lub użyj Toolbox. Formularz jest również dowolna. Następnie trzeba szlifować powierzchnię najpierw papierem ściernym, a następnie poczuł się GOI pasty. Jeśli nie hebanu cygarniczkę, możliwe jest, aby zginać, aby nadać inny kształt. W tym celu jest on ogrzewany nad kuchenką gazową lub świecy, a następnie robi zakręt.

Drewniane rury z rąk można woskowanie lub trawione – ponieważ ich powierzchnia jest elitarne wygląd, a obraz drewno będzie znacznie jaśniej i, oczywiście, jest to doskonałe zabezpieczenie powierzchni drewna.

rura trawienia

Doskonałe zaprawa może rastorty dwuchromian potasowy w wodzie, a także kwas szczawiowy. Po zakończeniu reakcji wytwarzania gazu zatrzymuje się, oznacza to, że mieszanina jest gotowa do drzewa wytrawiona. Im bardziej skoncentrowany, tym bogatsze kolory i kontrast obrazu z włókien drzew. Rura zanurzono w kompozycji pod warunkiem, że nie stają się pożądany odcień. Przechowywać zaprawa może być dowolna liczba w szklanej szczelnym pojemniku.

woskowanie

Jest doskonały i łatwy sposób. Potrzeby wosku. 100 g drobno cięcia jest to konieczne, po dodaniu środka spajającego (12 g), a nie może być wbity kalafonii (25 g). Wybrane mieszaninę umieścić na ogniu, aby wszystko stało się ciecz. Następnie wyjąć z niego natychmiast wylano do 50 g terpentyny – ciepło. Następnie mieszanina musi być dokładnie wymieszać i wlać do odpowiedniego pojemnika. To był przechowywany, dopóki nie trzeba używać. Weź mieszanina stosowana jest do niego na wełnianą lub bawełnianą szmatką i starannie rozcierając go do drzewa.

rura butów

Powinno to być wykonane, gdy rura jest całkowicie schłodzona. Konieczne jest, aby ostrożnie zdjąć ustnik, przekręcając go w prawo. Jeśli jest wyciągnięta z niezwykłą siłą, może to spowodować uszkodzenie zarówno rury. Ustnik szczotka specjalny Yorshik, bierze je z ustnikiem. Lepiej jest mieć więcej niż jeden, dla wygodniejszego sposobu.

Cholewka należy czyścić po każdym procesie wędzenia. Yorshik rodzić się na drugą stronę, gdzie był ustnik. Gdy wszystko jest czyszczone, Yorshik lewo wewnątrz trzonu, aż nadejdzie czas, aby wypełnić rury z tytoniem. Wykonane środków czyszczących do wycierania wszystkie ich powierzchnie zewnętrzne. Probówkę przepłukuje się, aby uniknąć sadza lub zanieczyszczeń, które mogłyby pozostać w środku.

Do sprzątania wosku rury stosowane, alkoholu i różnych innych płynów, prowadzi się za zanieczyszczenia. Tylko właściciel wie, kiedy prosta obsługa nie jest mało.

Teraz rura – to raczej element wystroju, palenie jest rzadko ze względu na jej potrzeby zająć. Są teraz, jak dobre wino, które tylko sporadycznie smakować. Istnieje również wiele akcesoriów do takiej dystynkcji (obsługuje do rur, na przykład), które mogą mieć różne kształty i rozmiary.

Jaka jest różnica najdroższe i probówki od zwykłych

Przede wszystkim jest to idealny materiał – dzika. Do kolekcjonowania egzemplarzy, które są najdroższe włókna widoczne tego wspaniałego drzewa, tkane chaotyczne, ale mistrz prezentuje je tak, jakby były one uprawiane tylko dla tej rury. Są jak promieniami osnowę komorę palenia przechodzi do trzonu. To dzieło sztuki jako rury kolektora, jest zawsze entuzjastycznych opinii nie tylko od doświadczonych ludzi, ale także przez zwykłych ludzi. Po tym wszystkim, arcydzieło zawsze ma wyjątkową atmosferę i oczywiście wygląd. I patrząc na niego, nie można złapać się na myśli, że można zmienić swój kształt lub wygląd. To właśnie talent mistrza.