826 Shares 3534 views

Zatamować krwawienie, w zależności od jego typu

Istnieją różne sposoby, aby zatrzymać krwawienie, których wybór jest określana przez charakteru szkody, jak również możliwości i umiejętności z osobą towarzyszącą.


Ludzie często korzystają z następujących metod, aby zatrzymać krwawienie. Oni szczypta obszar krwawienia. Jeśli masz w bandaże ręcznych, można skorzystać z nich. W takim przypadku należy natychmiast zwolnić dostęp do rany. Stosowana jodyna i zwilża brzegów rany. Następnie nakłada się bandaż i przycisnął twardą rękę. Jeżeli krwawienie nie ustaje, pacjent powinien być natychmiast wysłany do szpitala, ale wcześniej trzeba zrobić bandaż ciśnienia. Sterylny materiał w postaci suchego wymazów gazy są umieszczone w samej rany, a po waty stosowane w dużych ilościach. Wszystko to jest dokładnie skleić się. Taki hemostazy szeroko stosowane w przypadku wystąpienia szkody w bagażniku. Jeżeli przepływ krwi jest wzdłuż kończyn, tłoczenie może być niewystarczająca, jak to się dzieje tu tętniczego krwawienia. Więcej naciśnięć przeznaczona jest do zawiesiny żylnej krwawienia.

zatrzymać krwawienie z kapilary i nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy lub wysiłku. Opatrunek nałożyć dość zwyczajne. Jeżeli takie wystąpiło krwawienie kończyny, to podnosi się powyżej poziomu ciała. W tym przypadku, przepływ krwi do kończyn zmniejsza znacznie zmniejszona w naczyniach ciśnieniowych i szybko tworzą skrzeplinę, zatrzymywania krwawienia.

Jeśli nie jesteś w posiadaniu bandaża lub innych materiałów sterylnych, tymczasowy przystanek krwawienie będzie wymagać jeszcze większego wysiłku. Obszar krwawienia nie można wcisnąć, co przychodzi do rąk, takie jak szalik lub tkaniny. W ten sposób możemy działać tylko w przypadkach, gdy krwawienie jest zbyt silny, a to bezpośrednio zagraża życiu ludzkiemu. Wtedy możemy zaniedbać aseptycznych zasady i zrobić wszystko, aby uratować człowieka. Z lekkim krwawieniem często używać czystą bieliznę, a czasami mogą pozostawić ranę odkryte przez jakiś czas.
Jest to również dość popularny sposób, aby zatrzymać krwawienie – to opaski uciskowej. Jest to rurka z gumy, przez który wyciąga kończyny lekko powyżej miejsca krwawienia.

Jeśli wiązka przewodów jest dokręcone, zatrzymuje krwawienie natychmiast. W tym czasie, blade kończyny. Podstawową zasadą jest stosowanie opaski uciskowej tuż powyżej miejsca krwawienia. Na przykład, jeśli masz rany na kończynach dolnych, opaski wykonane w obszarze bioder. Jeżeli uszkodzone kończyny górnej opaski stosowana jest gdzieś w rejonie ramienia lub przedramienia. Konieczne jest również, aby nie być ostrożnym, aby zostawić wiązkę więcej niż 2 godziny. Po drętwienie kończyn, że może wystąpić nawet paraliż. Dlatego po opaski konieczne jest szybko zadbać o to, aby zatrzymać krwawienie całkowicie. Jeśli nie można brać niczego, a potem po prostu usunąć wiązkę i sprawiają, że tymczasowy prasowaniem.

Zaleca się używać uprzęży tylko wtedy, gdy silne krwawienie tętnicze, a nie da się zatrzymać. W innych przypadkach, krwawienie zatrzymuje się w ten sposób może tylko zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu.

Opaski i często stosowane przy produkcji poważną operację na kończynie, takich jak amputacja stóp lub rąk. Po pierwsze, kończyna musi zostać podniesiona tak, że krew została przeniesiona z dala od miejsca operacji, a następnie tourniquet wokół zasad, które zostały wymienione powyżej.

Czasami ludzie popełniają błędy podczas opaski, a mianowicie nakładać go na gołym ciele, od rana, kiedy nie jest wymagana jego stosowanie.