459 Shares 4695 views

Jak nauczyć swój zespół „Die!” pies: metody i praktyczne wskazówki

Niektórzy właściciele zastanawiają się, jak uczyć się z zespołem, „Die!” Psa. Dlaczego? Trudno powiedzieć, musiało być cały w tym, że ta sztuczka naprawdę jak publiczność. Polecenie to nie jest wliczone w obowiązkowym programie szkoleń, ale zwierzę jest łatwo opanowali go w zabawny sposób.


Czworonożnych przyjaciół można zobaczyć, że widzowie cieszyć się widokiem realizacji tego „pokoju”. Dlatego też chętnie je zabawiać, niosąc zespół hosta.

praktyczne znaczenie

Co dziwne, ale polecenie szkolenia psów „Die!” nie jest prowadzone w celu uzyskania praktycznych korzyści. Z tej sztuczki psi przyjaciel może odwracać uwagi od czegoś. W sytuacjach stresowych (długodystansowych podróży, wystawy, zwiedzanie gości, i inne.) Pies słyszy znajomy zespół zabawa być związane z grą i relaksuje. PET może być denerwujące, zmiana scenerii, dom lub pojawienie się innego zwierzęcia w rodzinie. Stres może być w trakcie gry, upewnij się, że zwierzę traktowane zwykłego delikatność.

Wszystkie zespoły, które rozwija zwierzęcia oprócz obowiązkowe ( „daj łapę”, „głos”, „kłamstwo” i inne.), Sprawiają, że mądrzej, bardziej zdyscyplinowany i posłuszny. Czas razem przyczynia się do wzmocnienia przyjaźni człowieka i psa i lepszego zrozumienia.

Kiedy rozpocząć naukę

Zastanawiasz się, „jak nauczyć komendy” Die! „Dog”, właściciele czekają na odpowiedni moment, aby rozpocząć trening. Pierwsze próby do pracy ze zwierzętami na tej sztuczki można zrobić z wieku trzech miesięcy. Sukces będzie gwarantowany w przypadku, gdy szczeniak chwyta dwa punkty:

  • Podczas wykonywania traktuje dowodzenia powinno.
  • Po spektaklu zaczyna ciekawą grę.

Jednak starsze psy nauka odbywa się znacznie szybciej. Jeśli zwierzę jest już roczek, a on zna podstawowe komendy, szkolenie nie potrwa długo. Pragnienie dorosłego psa, aby dowiedzieć się więcej jest wysoka, więc właściciel pozostaje mu tylko wsparcie w tej sprawie.

Zabezpieczanie pożądane zachowanie

Jak nauczyć zespół, „Die!” Pies? Można to zrobić na dwa sposoby, z których pierwszy jest wzmocnienie pożądanych zachowań psa. Metoda pozwala trenować zwierzęcia przez kilka tygodni lub nawet dni. Zasada szkolenia jest następująca:

  • Leżąc na boku, ale nie jest to pies śpi otrzymuje polecenie „Die!”, Upewniając się gest. Może to być dowolna (w gestii właściciela). Najważniejsze: to musi być jasne i czytelne. Po kilku sekundach dać zwierzęciu leczenia i uznanie.
  • Po krótkiej chwili z radością powiedzieć „ożywić” Podczas wymowa spożywczego bawełny w dłoniach. Skoczył zwierzęciu dać zasłużoną nagrodę.
  • Ostatnia komenda powtarza się, gdy pies jest spokojny. Działać tak długo, jak zwierzę nie jest świadomy tego, co jest ona podana uczta.
  • To może wymagać więcej niż kilkanaście powtórzeń Dopóki czworonożnego przyjaciela nie rozpocznie się we własnym zakresie w celu spełnienia wymogu (składający się z głosem lub gestem) z każdej pozycji.

odruch warunkowy

Jest jeszcze inny sposób na szkolenie swojego zwierzaka. Na rozkaz „Die!” I „ożywić” Powinien rozwijać odruch warunkowy. Podstawa staje się polecenie „Precz!” Wtedy jest o wiele łatwiej doprowadzić zwierzę do leżeć na boku. Po wypowiedzeniu polecenia „Die!” Właściciel usuwa rękę z poczęstunkiem z dala od psa. Wolną ręką przytrzymać psa, nie rezygnując. Sięga traktuje domowych i upadku na bok. Następnie jest on możliwość podjęcia nagrody i pochwały.

Przerwa kilka sekund, a następnie dokonał klaskanie i komenda jest podana do „ożywienia” W celu zachęcenia zwierzę wstać, można lekko pociągnąć za kołnierz. Do wykonywania trików z pewnością traktować czworonożnego przyjaciela.

Cechy i typowych błędów

Zespoły te są gry, dlatego powinny być wymawiane z odpowiednią intonacją: motywowanie, intrygujące, zabawne. Po trik perfekcji w jednej pozycji, przenosząc się do wypracowania innych pozycjach: stojącej, siedzącej, w podróży, z dala od zwierzęcia.

Jednym z najgorszych błędów będzie gospodarzem działanie zmusza psa do wykonywania polecenia „Die!” I „Revive!” Prowadzi to do tego, że pies traci chęć do pracy z właścicielem i ignoruje szkolenia.

Często trener pozwala zwierzę wstać, nie przerwie i nie czekając na zezwolenie na zwrot. W rezultacie zwierzę w zespole, „Die!” Wkrótce wymagać jedzenie, nie próbując nawet kłamać.

Uczenie się, jak uczyć się z zespołem, „Die!” Psa, można rozpocząć trening. Nie denerwuj się, jeśli pies nie chce wykonywać rozkazy. Może on teraz nie jest w nastroju, że nie czuje się dobrze lub wybrałeś niewłaściwy czas na praktykę (w szczególności zwierzę nie osiągnie pożądany wiek). Próbuj, a po pewnym czasie pies będzie szczęśliwy, aby wykonać tę ciekawą sztuczkę. Co najważniejsze – nie wymagają natychmiastowej realizacji zespół nie stracić zaufanie swojego czworonożnego przyjaciela.