671 Shares 8627 views

Jak sadzić liliowy: podstawowe zasady

Pachnące krzewy bzu zdobią wiele obszarów podmiejskich. Zapach bzu jak wiele i jak zapach dzieciństwa. Jak sadzić liliowy na swoim terenie, tworząc piękny krzew, miłe swój wygląd i aromat? W zależności od odmiany mogą rosnąć krzew różnej wysokości i kształty. Najczęstsze odmiany bzu zwykłym raz przyniósł do Półwyspu Bałkańskiego. Takie odmiany są bezpretensjonalny w opiece i dobrze doświadczony ciężką zimę Rosyjskiej. Jednak dla krajobrazu, można wybrać specjalnie hodowane odmiany frotte. Liliowy jakości różni kwiatostany forma Tuleja wysokość i gęstość korony.

Gdzie sadzić bzy?

Przed sadzić liliowy, trzeba dokładnie przemyśleć jego lokalizację. Doświadczeni ogrodnicy sadzenia bzy wzdłuż ogrodzenia, zamykając w ten sposób obszar od wścibskich oczu. Pięknie wyglądające krzewy basenie odbicie w wodzie i tworząc podwójny efekt. Dla bujnego kwitnienia bzu potrzebuje kraj słoneczny. W półcieniu, jak słońce, liczba kwiatostanów znacznie się zmniejszyły. Gleba nadaje obojętne lub słabo zasadowe, a nie kwaśne. Bardzo ważne odwadniania, tak, że dno wykopanego dołu (rozmiar 40x40cm) określa pokruszona cegła, wylano na wierzchu mieszaniny próchnicy lub kompostu dodano garść popiołu superfosfat wiadro piasku. Na glebach zubożonym pit szerokość powinna być 100×100 cm, a cała żyzna gleba jest całkowicie wymienić.

Jak sadzić liliowy w przygotowanej glebie?

Pomimo faktu, że ten rodzaj krzewu nie jest wymagający w uprawie i konserwacji, sadzenie jest nadal warto produkujących mętny chłodną pogodę. Najlepszy czas na szczepienia – jesienią, przed pierwszym mrozem. Niemożliwe jest Sadzonki roślin w ponad zwilżania gleby lub brudu. Poniżej opisano etapy jak umieścić liliowy:

  • roślin przed bzu, drenaż pit jest wypełniona i jest wypełniona przygotowanej glebie do środka;
  • korzenie zanurzono w dół, dokładnie prostowania i wylać pozostałości gleby, roślin nie powinno być zbyt wiele przejść głęboko, p sadzenia jest również przeciwwskazane, ponieważ mogą wysychać korzenie górną;
  • gleba powinna być lekko zagęszczony, uniesienie krawędzi otworu 20 cm;
  • wlać do otworu 4-5 wiadra z wodą, należy odczekać, aż do wchłonięcia;
  • zamulchirovat gleby pod krzakiem torfu ukośnym siana lub trociny.

Należy zauważyć, że pościel jesień najlepiej wiosną jako krzew na jesieni będzie miał czas na korzeń i zimę, proszę kwitnienia w pierwszym letnim.

Opieka Lilac

Jak już wspomniano powyżej, liliowy jest ważna kwasowość gleby. Wielu ogrodników zauważyli, że ostatecznie kwiaty zmieniają kolor, stają się płytkie. Oznacza to, że Bush nie jest odpowiednia gleba. Na bzu maju kwaśnej glebie i nie więdną. Trzeba dbać o co odtleniającego lub jesionu.

Ponadto, liliowy potrzeby podlewania i nawożenia, przynajmniej podczas kwitnienia i przed zimą. Pod krzakami wprowadzonych zgnił obornik lub humus.

Podlewania roślin powinny być jak suszenie gleby w ilości 2 wiadra na bawełnę. Jeśli lato było suche, jesień siewu produktów nawadniania.

Czysty luźna gleba, wolne od chwastów, zawsze uwodniony lub ściółka – klucz do pomyślnego wzrostu i piękne kwiaty bzu!