214 Shares 2430 views

„Dama pikowa” bezwzględny rosyjski horror. Opinie o wybryki krajowego mściwego ducha

Dzieci horror lub miejska legenda o Królowej Pik jest znany każdemu rodakowi. Zbudować na jego bazie horror – potencjalnie zwycięskiego spróbować, dziwne, że Podgaevskaya o tym nikt nie pomyślał. Film "The Queen of Spades" otrzymał mieszane recenzje. Ale opinia większości krytyków jest jeden: jest to standardowy projekt filmowy przy użyciu sprawdzonych nici, kanoniczne klisze rodzajowe. Spektrum skojarzeń wywołanych przez oglądanie filmów, szeroki – od „mama” do „Kobiety w czerni”.


Program obowiązkowy

Scenarzysta i reżyser Światosław Podgaevskaya prawdziwie kochający i zrozumienie tego gatunku, kręcenia filmu „The Queen of Spades” (jak jeden opinie potwierdzają ten fakt), pewnie skated „program obowiązkowy”. Był w stanie wykonać wszystkie podstawowe elementy, aby być zaskakująco właściwy, powodując znudzony znaczków pracę i nie pozwalając widzowi nudzić. Z łącznością i narracyjne dynamiki wszystko jest w porządku. Odpowiadająca ciemny akompaniament warunkiem niepokojące melodie Pavla Ruminova, który powrócił do gatunku horroru po „Dead Daughters”. Soczysty obraz wśród przytłaczającej atmosfery – zasługa operatora Anton Zenkovich i „depresyjny” aparatu. A otoczenie mieszkań budynkach mieszkalnych podczas oglądania filmu „The Queen of Spades” Opinie o nazwie Główną cechą, dzięki której nie będzie mylić rosyjskiego horror z zagranicznymi odpowiednikami.

historia

Opinie i recenzje filmu „Dama pikowa” z wielkim żalem, że zwroty akcji i obroty grozy czającej się za stylowymi pięknymi obrazami, nie świecą żadnej oryginalności czy nowość. Czterech nastolatków z różnych grup wiekowych postanawia przeprowadzić rozmowę mistyczny obrzęd Queen of Spades. Bezpośrednio wykonawca staje dwanaście Anna (Alina Babak), po czym całe towarzystwo zostaje ukierunkowane na który pojawił się w naszym świecie nieziemskich istot. Protector dzieci staje się ojcem głównego bohatera i przyciąga „specjalisty”. „Dama pikowa” – horror, opinie z których tylko to, co oni dochodzić o średnim i nielogicznego filmu.

odlewania żeliwa

Na pewno warto zwrócić uwagę, że bardziej niż udanym trafieniu prawie cały zespół działający w stereotypy gatunku jest ogromna zaleta obrazu „Dama pikowa”. Krytycy umiejętności zaangażowanych aktorów głównie laudatory. Wyjątkiem był tylko Evgeniya Loza, który, w opinii fanów filmowych, nie mogliśmy poczuć ideę grozy i wykorzystać moc swojego charakteru. Szczególnie wyróżnia się i spojrzał korzystne w porównaniu do innych Igor Hripunov Alina Babak i Vladimir Seleznev. Działając na podstawie Aline strasznie przypominający Linda Blair w „Egzorcysta”, Hripunov wyglądał przekonująco na obraz człowieka z ulicy, konfrontowane z nadprzyrodzonym po raz pierwszy. Ale Vladimir Seleznev ucieleśnia zbiorowy wizerunek walczących przeciwko nieumarłym z Van Helsinga do staruszki, medium z „Astralnym”.

pierwsza jaskółka

kino Narodowy, starając się uciec od kina autorskiego i zacząć tworząc typowy „widz” przemysł że stara się pracować nad gatunkami rozrywkowych. Nie zaobserwowano znaczący postęp w tej dziedzinie, ale „Dama Pikowa” (recenzje krytyków filmowych dowodu) – znaczący krok w tym kierunku. Podgaevskaya pomysłem – prawdziwy „pop” produkt filmu, mistyczne horror, który, choć nigdy patrzeć na amerykańskiego horroru i zbierać swoje pieczęcie, ale posiada odpowiednią strukturę operacyjną. I wtórnym i nielogiczne, można obwiniać każdego nowoczesnego horroru.

Struktura filmu

Struktura obraz składa się z dwóch części konwencjonalnych heterogenicznych. Pierwszy koncentruje się na grupie nastolatków, przewodzącej czarnej rytuału i wyglądu mechanik samochodowy – rozwiedzionego ojca Anny z dość mglistej przeszłości. Po pomyślnym wywołaniu, nastolatki próbują zrozumieć, co to ma ducha mściwego i jak się go pozbyć. W tym czasie jeden z nich umiera w męczarniach, ktoś po prostu dokładnie przestraszony. W tej części, reżyser pokazuje pewność wysokiej jakości pracy z zestawem narzędzi gatunku. Następnie rozpoczyna się druga część, w której znajduje się „specjalistą”, który wie dużo więcej innych. Natychmiast rozpoczęła serię „wyjaśniających” dialogi, akcja przełączy się bohaterami dla dorosłych. Punktem kulminacyjnym akcie staje się wypędzenia demonów, które odbywają się w szpitalu i strasznie przypomina „Pole przekleństwa".

„Dama pikowa” kino narodowy

Sądząc po tym, że folie Puszkina „Dama Pikowa” wystąpili także u początków kina w Rosji, praca ta jest bardzo popularna wśród ludzi w sztuce. I strzelać łatwo – bez uciążliwego krajobrazy, żadnych scen walki, ale wiele dramatu.

  • Pierwsze oświadczenie – krótki film "The Queen of Spades" (1910). Dyrektor projektu Peter Chardynin małe szczątki pierwotnego, jedynie podsumowaniem fundamencie. I opera została przyjęta jako podstawa, a nie historia. nie akompaniament tylko tytuły. Styl czasu – teatralność, dużo makijażu. Zobacz ciekawy.
  • Druga filmowa adaptacja "The Queen of Spades" (1916) – innowacyjny preparat Jakow Protazanov. Obraz jest zaskakujące kompozycje ekranu rozsądna, plany wielkości cząstek, oświetlenie i podwójnej ekspozycji. Aktorstwo, szczególnie Król rosyjski film niemy Ivan Mozzhukhina więcej niż psychologiczne i dopracowany. Reżyseria śmiało eksperymentować z technikami retrospektywy, wizji autora bohaterów.
  • Trzeci obraz – „Dama Pikowa” (1960). W reżyserii Romana Tikhomirov prezentowane publiczności ponadczasowe klasyki w drobny wydajności. Ten potężny film-musical, luźno oparty na powieści Puszkina z wielkiej operowej układ PI Czajkowskiego.

  • Czwarty adaptacja filmowa – „Dama Pikowa” (1982). Folia nie nakręcony produktu A. S. Pushkina. Bez wyjątku, wszystkie opinie z filmu „Dama Pikowa” (1982) zwrócić uwagę, iż cechą – reżyser Igor Maslennikov wkracza w historię autora-narratora, grany przez Alla Demidova. Pisarz Aleksander Shlepyanov nie wycofane z oryginalnego wyrazu. Widz słyszy „Puszkin” języka, która charakteryzuje całą epokę, tworząc atmosferę filmów.