716 Shares 3594 views

Kantylena – to … Co kantylena w muzyce?

Słowo „Cantilena” ma różne znaczenia. Co oznacza słowo w muzyce? Jakie są początki rosyjskich kantylen i jak to wpłynęło na styl rosyjskich śpiewaków? Jak osiągnąć kantyleny w śpiew?


Znaczenie słowa „Cantilena”

Pierwszy Cantilena – melodyjny utwór, który może być zarówno instrumentalny i wokalny. Po drugie, jest to melodyjność, gładkość, płynność muzyki i jej wykonywania. Po trzecie, jest to możliwość wokalnym aparatury do melodyjnych utworów pisanych wykonanie. Ponadto, może on być podzielony na chorału gregoriańskiego, przede wszystkim melodyjny. W ciągu 9-10 th stulecia, był to śpiew liturgiczny, jak określono w formie Organum. W Europie Zachodniej (13-15 th wieku) to nazwa małego świeckiego charakteru kompozycji wokalnych. Są monofoniczne: epicki, liryczny, pełen humoru; polifoniczny: love-liryczny; utwory taneczne, instrumentalne formy. W wieku 16-17 th kantylena – jest to każda praca wokalna polifoniczne. Od końca 17 wieku – utworu lub składu z melodic melodii spokojnym charakterze.

muzyka kantylena

Jest to szerokie, wolne, melodyjne, wylewanie i spójną wydajność linii melodycznej. Technika stosowana w tego typu dźwięków – legato. Dzięki odpowiedniej technologii i zarządzania głosami edukacji dźwięk zamienia kantylena wykonanie. To nie zaburza charakter vibrato. Wszystko to osiągnięto dobrą dykcję i wyrównane samogłosek. Kiedy polifonia jest znacznie trudniej osiągnąć kantylena. Chór powinny być dobrze przygotowana. Śpiewacy muszą śledzić artykulację i dykcję.

rosyjski kantylena

Kantylena utwory kompozytorów z różnych krajów i epok pewne intonacji i niektórych elementów tożsamości narodowej. Rosyjski kantylena prowadzi swoje początki od szerokiej i raspevnosti pieśni ludowych. Następnie, już głęboki wyraz psychologiczny został osiągnięty w pracach rosyjskich kompozytorów klasycznych. Wpłynęły kantylen utworzone w stylu vocal rosyjskich śpiewaków. Dzięki jej głosie ujawnił umiejętność posiadania i jego ekspresyjne możliwości.

Jak osiągnąć kantylena śpiew

Czasami śpiew braku integralności słowa wymawiane są jak gdyby sylab. Jest to nie tylko w oddychaniu, ale także niewłaściwe śpiew samogłosek. Ale aby osiągnąć pożądany rezultat pomoże niektórych ćwiczeniach. Kantylenowymi śpiewa – płynne przejście od jednego do drugiego samogłoska. Aby osiągnąć pożądany rezultat, nie należy zmuszać, i przestać nadmierny nacisk na wiązadła. Śpiewać cicho. Następnie można wybrać różne produkt (nie wyższej niż pierwsza oktawa zauważa F). I śpiewa słowa z melodią, semantyczny i dynamicznymi liniami. Śpiewać różne zwroty produkcyjne dźwięk: moo, otwarte usta, nosa sonant A lub hum z otwartymi ustami. Można również śpiewa kilka zwrotów, jednocześnie pomagając sobie ręką. Jednak metoda ta nie powinna być nadużywane. Innym ćwiczeniem jest wtedy dobry Cantilena, to wyobrazić sobie melodię w postaci trzech nut. Po pierwsze – ten ruch od początku do połowy kary. Po drugie – jest to centrum. Trzeci – to wniosek. Na treningu, można podjąć pierwszą vocalize Zeidler ani żadnego romansu dla średnich głosem. Śpiewać ich gardłowy, ale łagodny „hu”, a następnie „N” i „moo”. Najważniejszą rzeczą – aby spróbować złapać prawidłowe napięcie w procesie śpiewu. Pozbyć się stresu gardła i przymusowej dźwięku.

Tak więc słowo „Cantilena” ma kilka znaczeń. Wszystkie one mają jedną rzecz – melodyjność. Nie wszyscy śpiewacy mogą osiągnąć kantylena dźwięk. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest postępować zgodnie z dykcji i artykulacji, śpiewając cicho i swobodnie pracować na różnych ćwiczeń.