770 Shares 2379 views

Jak przechowywać kapustę w piwnicy? Tajemnice przechowywania kapusty

Aby kapusta jest dobrze utrzymane, konieczne jest, aby wybrać klasę zimowy. Idealnie nadaje się kapustę te, które zostały oszukany w środku jesieni. Muszą być cięte tak, że istnieje kilka zielonych przyległych arkuszy. Pozwoli to na kapustę chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych. Produkt jest używany do gotowania różnych potraw, dlatego każda kobieta powinna wiedzieć , jak przechowywać kapustę w piwnicy, jak iw domu.

Jak zbierać?

Aby kapusta jest dobrze utrzymane przez długi czas, trzeba poprawnie odebrać go z łóżka. Kapusty trzeba zgrać w czasie z nadejściem pierwszych przymrozków. Produkt hartowana w taki sposób będzie jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Wielu ogrodników polecają wykopaniu kapustę z korzeniami, zgarniania ziemi. Przed wysłaniem rentowność magazynowania, trzeba ostrożnie przejść przez niego. Wszystkie głowy kapusty, które są uszkodzone i zaczynają gnić, nie od razu gotować lub fermentować.

Wszystkie dobre kapusta powinna być sucha w ciągu dnia i jeszcze raz dokładnie obejrzeć. Końcowy etap – cięcie łodygi.

Przechowywanie w piwnicy

Produkt nie traci swój smak, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do przechowywania. Może to być piwnica, pomieszczenie gospodarcze, balkon lub loggia. Myśląc jak przechowywać kapustę w piwnicy, tak że nie jest stracone, trzeba przypomnieć podstawowe zasady. Przede wszystkim, pomieszczenie musi być dobrze wentylowane. Do kapusty były długie i nie stracić pierwotny wygląd, w piwnicy konieczność utrzymania wysokiego poziomu wilgotności i niskich odczytów temperatury.

Przechowywanie w polietylenu

Łatwo jest zrozumieć jak przechowywać kapusta filmu żywności przed latem. Ta metoda jest bardzo prosta, więc jest często używany. Głowa powinna być całkowicie umieszczone w worku, a kapusta z kręgosłupa nogi powinny być na górze. Konieczne jest, aby sprawdzić, czy opakowanie było żadnych uszkodzeń i szczelne, aby nie rozpocząć proces rozkładu.

całe powietrze jest pompowana z odkurzacza. Pakiet powinien w pełni stosować się do kapusty. Jeśli opakowanie jest bardzo szczelne, negatywne efekty zewnętrzne nie zaszkodzi produkt. W razie potrzeby można go zmienić.

Skrzynki z piaskiem

Jeśli ta metoda wydaje się być bardzo trudne i czasochłonne, można użyć plastikowych toreb plastikowych lub oblewania, ale nie pompować powietrze. Przed przechowywać kapustę w piwnicy, konieczne jest przygotowanie specjalnych skrzynek. Muszą one być wypełnione piaskiem lub ziemią.

Kapusta jest wyciągnięta z ziemi z korzeniami, a następnie umieszczane w pudełkach. Po pierwsze, trzeba wlać tylko piasek na dnie, a po kolby są ułożone, muszą wlać piasek. Nogi kapusta musi pozostać na powierzchni.

Gliny i papieru

Metody te nie są zbyt dobrze znane, ale one pozwalają przechowywać kapustę przez długi czas. Zużycie papieru jest uzasadnione w takim przypadku, jeśli pokój nie jest bardzo wilgotne. Przygotowane kapusty trzeba owinąć papier i umieścić na półce tak, aby nie stykały się ze sobą.

Wiele osób wie, jak zachować kapustę w piwnicy. sztuczki AGD pozwalają usprawnić proces. Aby chronić produkt przed rot, bakterii i grzybów, może być rodzajem pokrycia dla niego. W tym celu glinkę powinien być rozcieńczony wodą do konsystencji śmietany zyskał wagi. Głowa powinna być całkowicie pokryty, ale nie będzie luki. Suche kapusta jest lepsze na ulicy. Dla wygody, można zawiesić pod sufitem lub rozłożyć na płaskiej, czystej powierzchni.

Grille z siatką

Metoda ta jest czasochłonna, ale efekt jest tego wart. Konieczne jest wybranie listwy lub deski do budowy siatki o wymiarach około 15×15 cm umieszcza się pierwszą warstwę z głowicami za pośrednictwem pojedynczej komórki, a z drugiej -. W wolnej przestrzeni. Tak więc, można uzyskać coś w rodzaju piramidy, na szczycie nie będzie jedna głowica. Ta metoda pozwala na przechowywanie Crop przechowywany przez dłuższy czas, ponieważ wentylacja jest przeprowadzana.

Przechowywanie w mieszkaniu

Myśląc o tym, jak przechowywać kapusty w zimie w piwnicy w mieszkaniu, warto pamiętać, że kapusta będzie zepsuty przez brak dostępu tlenu, słabej wentylacji lub nadmiernej wilgoci. Jeśli nie ma potrzeby przechowywać kapustę całą zimę, można po prostu umieścić produkt w torbie lub w pudełku.

Ludzie, którzy znają tajemnice przechowywania kapusty, pół ukrytych w warstwie podstawnej słomy lub paproci. To sprawia, że możliwe jest utrzymanie pożądanego poziomu wilgotności.

zawieszenie

Kapusta jest dobrze utrzymane i zjadł go powiesić na kolb. Kapusty są połączone parami i zawieszone na słupach. Okres ważności będzie dość długo, tak jak jest dobra wentylacja.

łóżka bagażu

Dowiedzieć się, jak zachować kapustę w piwnicy, nie jest łatwo, ale w piwnicy nie ma w ogóle. W takim przypadku można spróbować produkt przechowywać bezpośrednio w ogrodzie. Aby to zrobić, wykopać rów o dwóch bagnetowym pik. Jego dno jest konieczne, by położyć słomę i umieścić kapustę tak, że korzenie pozostają na powierzchni. Top powinien wypełnić ziemię, pozostawiając małą wskazówek korzeniowych.

zamrażanie

Jeśli metody jak przechowywać kapustę w domu zimą w piwnicy, z jakiegoś powodu nie pasuje, można użyć innej opcji. Do gotowania, smażenia lub gaszenia dostosować zamrożonego produktu. Jest to konieczne do mycia i CHOP, a następnie rozszerzony w części w workach z tworzywa sztucznego. Metoda ta pozwala zachować wszystkie witaminy i przydatnych elementów, dodatkowo puste znacznie zaoszczędzić czas poświęcany na przygotowanie żywności.