487 Shares 2169 views

Gdzie jest Tunezja


Jeśli chcesz zobaczyć jasne, niebieskie niebo, piękne plaże i jasne słońce, a następnie udać się do Afryki, gdzie Tunezji. Ciepłe i czyste morze, łagodny klimat śródziemnomorski sprawia, że pobyt tutaj był niezapomniany. Liczne wycieczki do historycznych miejsc, smakosz kuchni, nie pozwalają się nudzić. Doskonałe warunki do uprawiania sportów zapewnia Tunezja. Morze jest okazją dla wielkich spacerów w łodzi w dowolnym momencie. Można wynająć kierowcę lub specjalnego zezwolenia na zarządzanie na własną rękę.

Patrząc na mapę Afryki, można zrozumieć, gdzie Tunezji bez trudności. Na północy i wschodzie jest myte przez Morza Śródziemnego. Na zachodzie graniczy z Algierią, a na południu – z Libii. Klimat jest śródziemnomorski i subtropikalnych. Lato suche wiatry wieją, przynosząc intensywne ciepło.

Aby poruszać się po mieście taksówką, trzeba znać kilka zasad:

 • w ramach prac wsi żółte taksówki;
 • podróżować do innych miast, istnieją specjalne maszyny o określonej trasie, w tym przypadku jest to konieczne do określenia z góry cenie;
 • do podróży na długich pojazdów na odległość są dostarczane z czerwonym paskiem.

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą skorzystać z taksówki, jest tam transport i transportowych, autobusów. Z ich pomocą można dotrzeć do każdego zakątka kraju. Trzeba tylko nauczyć się rozkład i lokalizację przystanków.

Ci, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z prywatnego samochodu, należy skorzystać z usługi wynajmu. Aby móc prowadzić pojazd może być w wieku 21 lat i obecności prawo jazdy wydane przez co najmniej rok.

Klienci mogą odwiedzić wiele sklepów z szerokiej gamy towarów. Należy jednak być przygotowanym na to, że dobre rzeczy są warte nie mniej niż, na przykład, w Paryżu. Jeśli ceny w centrach handlowych nie są spełnione, nie krępuj się, aby przejść do sklepów. Ten produkt jest również dobrej jakości i na bardziej przystępnych cenach. Oryginalne dywany, ceramika, ręcznie wykonane upominki, kosze wiklinowe na pewno należy nabywców.

Gdzie jest Tunezja, nie zawsze jest właściwe negocjacje. Jest to jedna z najstarszych tradycji miejscowej ludności. Tylko okazja z sprzedawcy, można dowiedzieć się prawdziwą cenę każdego towaru.

Duża liczba wysokiej klasy hoteli słynących Tunezji. Turystyka przynosi znaczną część dochodu dla państwa. W związku z tym, wszystkie usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Wybierając hotel, należy zwrócić uwagę na zasady postępowania obowiązujące w nim. Oni wydają się być nieco inna.

Każdy hotel posiada basen. Ceny będą mile zaskoczyć. W przeciwieństwie do krajów europejskich, gdzie płacisz tylko za pokój, nie za osobę.

Jak każdy kraj, Tunezja ma swoje własne cechy, które zdecydowanie powinny wiedzieć:

 1. Przed oderwać drzew owocowych (pomarańcza, cytryna, oliwa) powinna poprosić o pozwolenie od dozorcy.
 2. Podczas gdy w miejscowości wypoczynkowej turyści mogą ubierać się jak należy. Ale chodzenie wokół stolicy i starych częściach miasta jako takie nie jest konieczne.
 3. Potykając się na ulicy na modlącego się człowieka, w żadnym wypadku nie może go powstrzymać. Wystarczy przejść się po stronie.
 4. Nie można traktować kobiet w chador.
 5. W sklepach i hotelach postanowił wstrząsnąć.
 6. Nie targować się w sklepach, w których cena wystawianych.
 7. Zabrania fotografowania budynków urzędowych.
 8. Podczas Ramadanu, powstrzymać się od jedzenia, palenia i picia napojów na ulicach.
 9. Nigdy zaoferować mieszkańcom palić ani pić wina. Jest uważany za niegrzeczne.

Przestrzegając tych prostych zasad, będziesz mieć pewność, aby nie wpaść w kłopoty i nie obrazić. Pamiętaj, że tam, gdzie jest Tunezja, zawsze gorąco i dużo zabawy.