291 Shares 3969 views

Co zabrać ze Sri Lanki w pamięci lub jako prezent? Egzotyczne pamiątki Sri Lance

Sri Lanka – to piękny kraj, gdzie co roku tysiące rosyjskich turystów spędzić niezapomniane wakacje na łonie natury. Z dala od zgiełku wielkich miast naszych rodaków cieszą się widoki na morze, nurkowanie, pikniki i zwiedzanie lokalnych atrakcji. Kiedy przychodzi czas na powrót do domu, każdy podróżny napełnia worki z egzotycznych pamiątek i prezentów dla rodziny i przyjaciół. W tym artykule dowiesz się, co przyniesie ze Sri Lanki w pamięci. Jak również wszystkie funkcje zakupy w tym wspaniałym kraju.


kamienie szlachetne

Sri Lanka jest znany na całym świecie ze swoich szlachetnych kamieni. Ametysty, rubiny i Topazes miejscowi nadal uzyskiwane przy użyciu kilofy i łopaty. Ratnapura jest centrum wyspy depozytów szafirowych, które są rzadkie kamienie wszystkich kolorach. Nasycone kolory i brak wad zrobić szafiry Ceylon są jednymi z najdroższych na świecie. Jeśli znajdziesz się blisko stanu kopalni, a następnie upewnij się, aby sprawdzić lokalną fabrykę do obróbki kamieni. Frezy, uzbrojony w plikach i ściernic, oczy da szafirami formę i pokazać cały proces tworzenia gem.

Jeśli zdecydujesz się na zakup pamiątek cenną pamiątkę, a następnie należy udać się do ratnapursky rynek Sapphire. Zanim kupisz odpowiedni produkt, należy rozważyć kilka sugestii. Idąc cały sklepach, można wybrać najbardziej odpowiednią ofertę. Nie zapomnij sprawdzić autentyczność szafirem w najbliższym Gemological laboratorium i dokładnie sprawdzić go i upewnij się, że nie ma widocznych uszkodzeń. Pamiętaj, że na lokalnym rynku do rokowań, więc nie wahaj się i nie krępuj się obniżyć cenę. Średni koszt jednego karata z pięknym niebieskim szafirem na lokalnym rynku waha się od 100 do 150 dolarów. Więc nie masz żadnych problemów w urzędzie celnym, należy skontaktować się z lokalnym żadnego jubilera które ograniczają swój kamień i umieść go w ramce.

Herbata ze Sri Lanki

Oczywiście, najbardziej oczekiwane prezenty przywiózł z wakacji będzie worek elitarnej Cejlonie herbatę. Zwykle turyści powinni kupić ten fabryki produktów z plantacji herbaty. , Wielu urlopowiczów zauważyć jednak, że w miejscach, koszt towarów jest zbyt wysoka. Aby zaoszczędzić pieniądze, można kupić piękne odmiany i w wyspecjalizowanych działów dużych centrach handlowych i supermarketach. Uważa się, że obecność markowej jakości pozwoli Ci zaoszczędzić od zakupu niewłaściwego produktu. Zapraszam do przynieść herbaty ze Sri Lanki, jeśli jego opakowanie lew przedstawiono trzyma miecz w jego łapy.

przyprawy

Pachnące przyprawy od wieków są ozdobą tej niesamowitej wyspie. Że biorą ze Sri Lance, ale cynamon, kardamon, curry, goździki, imbir i pieprz? Będąc jednym z „Ogród przypraw”, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat lokalnej fauny i będą mogli ucztować na egzotycznych owoców. Będą powiedzieć, jak schudnąć z pomocą przypraw, aby usunąć ząb, zatrzymać chrapanie i pozbyć się łupieżu. Ponadto, tutaj można kupić naturalne kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała, wykonane na podstawie tych samych przypraw.

maski

Jeśli chcesz zabrać do domu coś specjalnego, a następnie zwrócić uwagę na maskach wykonanych przez miejscowych rzemieślników rękach. Podobne pamiątki Sri Lance są od $ 35 i powyżej. Większość z nich dla mieszkańców o szczególnym znaczeniu, i zawsze reprezentuje jakiś aspekt życia. Od czasów starożytnych, elementy te zostały wykorzystane w rytualnych ceremoniach i występów tanecznych. Wrażliwi ludzie, którzy wierzą w mistyki, amulety i złym okiem, to lepiej zrezygnować z takich zakupów. A dla tych, którzy myślą racjonalnie, polecamy wizytę w muzeum masek, znajduje się w Ambalangoda. To miasto uważane jest za centrum produkcji rzemieślniczej, a tutaj można poznać historię atrybutów wyglądu, jak również wszystkie tradycyjne obrzędy i uroczystości.

figurki słoni

Najbardziej popularne pamiątki Sri Lanka – drewniane figurki zwierząt. Słonie są symbolem wyspy, a mieszkańcy są gotowi zrobić swoje miniatury. Najcenniejsze są posągi lub czarny heban. Wagowych, są nieco cięższe od swoich „braci”, a jeśli chcesz je pocierać, pozostanie na dłoni ciemnych znaków.

obraz Budda

Sri Lanka jest często związana z wakacji na plaży, ale tutaj każdego roku przyciąga tysiące zwolenników nauk książę Gautama, na cześć lokalnych sanktuariów. Niespodziewanie, w tym kraju, prawie wszyscy mieszkańcy starają się osiągnąć nirwanę i starać się nie popełniać żadnych działań, które mogłyby zapobiec ich wspinaczkę na duchowej drabinie. Jeśli przenikają duchową postawę miejscowej ludności, to nie będzie miał problemu, który przyniósł ze Sri Lanki. posągi Buddy wprowadzą w swoim domu atmosferę Wschodu i będzie przypominać o wspaniałych wakacji w egzotycznym kraju.

jedwab

Produkty wykonane z materiału szlachetnego będzie to idealny prezent dla każdej kobiety w naszym kraju. Wysokiej jakości materiały i bogate kolory podbije serca nawet najbardziej rygorystyczne przedstawicieli lepsza połowa ludzkości. Sklepy w fabrykach jedwabiu, aby zapewnić turystom ogromny wybór różnych produktów. Można kupić sari lub inne elementy odzieży, pościeli, koców lub lekkich letnich chusty. Koszt takich prezentów jest dość wysoka, ale nie będzie kwestionować swoje pochodzenie.

bawełna

Sri Lanka jest znany na całym świecie jako producent odzieży i tekstyliów domowych. Liczne sklepy i sklepy kraju można kupić bawełniane produkty po niskich cenach. Na przykład, średnia cena tuniki damskie wahają się od pięciu do siedmiu dolarów. Zanim kupisz żądany produkt, upewnij się, że nie ma większych wad. Fakt, że przemysł odzieżowy w tym kraju pracuje głównie na eksport, a większość wadliwych lub niespełniających przedmioty pozostają na rynku krajowym.

kosmetyki

Każda kobieta dąży do przynieść do domu z nowymi krajami wszystko najlepiej dbać o siebie. Kosmetycznych Sri Lanka zawiera minimalną ilość chemicznych i składa się zasadniczo z naturalnych składników. Niestety, maksymalny okres użytkowania wynosi dwa miesiące, co oznacza, że nie będzie w stanie zaopatrzyć się przez długi czas z aromatycznymi kremów i masek. Więc staram się przekazać maksimum odnowy biologicznej i zabiegów kosmetycznych, gdy jesteś na wakacjach. Sri Lanka – kraj o ogromnej liczby salonów spa, gabinetów kosmetycznych i hoteli ajurwedyjskie. Zafundować sobie kąpiel ziołowa, relaksujący masaż, okłady i różnego rodzaju masloterapiey. Kosmetyki ze Sri Lanki, wykonane z ekstraktów ziołowych, które pomogą Ci odzyskać siły. A także czuć się młodo i pięknie.

owoc

Wielu turystów, na refleksji, że aby przywrócić ze Sri Lance, zadecydować, że najlepiej jest traktować swoich przyjaciół i znajomych egzotycznych owoców. Ciepły klimat i żyzna ziemia tego kraju pozwalają wczasowiczów przez cały rok na święto owoców egzotycznych. Picie kokosy, kilka rodzajów bananów, mangostan, Sapodilla, liczi i rambutan – to dopiero początek listy pysznych owoców i jagód. Zaprawiony podróżujący powinni sklep na rynkach wiejskich, gdzie cena dla nich będzie niższa.

alkohol

Co zabrać Sri Lanki przyjaciół lub krewnych płci męskiej? Nie będzie źle, jeśli dać im ducha korporacyjnego, który jest chlubą tego kraju. Mówimy o Arak – wódka, parze z lokalnych ziół i ma specyficzny smak. Drinkers twierdzą, że ten rodzaj alkoholu nie powoduje kaca, a nawet dobre dla zdrowia. Eksperci zalecają też spróbować Red Rum „Calypso” i piwo „Lion” produkcji lokalnej. Aby uniknąć problemów, nie dać się ponieść odmian niezbadane i pamiętać, że kraj nie może wynieść więcej niż trzy litry alkoholu.

Co przyniósł ze Sri Lanki. Recenzje i porady turystyczne

Wszyscy, którzy z powodzeniem spoczął w tym wspaniałym kraju, chętnie dzielą się wrażeniami z ich wakacje. Powiemy małych sztuczek, które pomogą Ci łatwo znaleźć potrzebne produkty i zaoszczędzić pieniądze w tym samym czasie.

  1. Turystów do wymiany waluty jest najkorzystniejsza na lotnisko natychmiast po przyjeździe. Kontrole towarów zakupionych powinny zostać utrzymane do końca podróży, przed odlotem do domu, aby łatwo mogli wymieniać niewykorzystanych funduszy w obecnym tempie.
  2. Koszt tych samych towarów w różnych punktach mogą być bardzo różne. Dlatego nie należy kupować swoje ulubione pamiątki do pierwszego sklepu, i spacer po okolicy i zapytać cenę.
  3. Sri Lanka – kraj, w którym się targować. Ale to powinno być możliwe, aby delikatnie i uprzejmie. Rozmowa ze sprzedawcą, można znacznie spowolnić cenę.
  4. Pamiętaj, że najwyższe ceny pamiątek instalowane w miejscach, które są popularne wśród turystów.
  5. Jeśli chcesz dokonać zakupu na rynku, a następnie udać się tam w sobotę lub niedzielę. Im wcześniej się tam dostać, tym dłużej będzie można zapisać. Mieszkańców, znając dobrą ofertę, staramy się kupić wszystko, czego potrzeba na weekend na tydzień przed.
  6. Biżuteria w tym kraju są wysokiej jakości. Lepiej przynieść piękne kamienie i tutaj w domu dać je w ręce specjalisty. Strzeż się dokonywania takich zakupów na plaży i małych sklepów, nawet jeśli właściciel firmy jest gotów dostarczyć gwarancję i certyfikat.
  7. Doświadczeni turyści wolą robić zakupy w Kolombo, na rynkach lokalnych i małych sklepów. Przywożone towary są sprzedawane głównie w dużych supermarketach, gdzie ceny są stosunkowo niskie.
  8. biżuteria zakupów i różne małe rzeczy, odsetki od sprzedawcy, gdzie został wyprodukowany towar. Dość często, naszyjniki i bransoletki są importowane z Chin lub Indii.
  9. Odejście od stereotypów i spróbować znaleźć sobie niezwykłą pamiątkę. Na przykład, w niektórych sklepach można znaleźć dania przygotowywane z cynamonem i łupin orzecha kokosowego.

Pamiątki Sri Lanka, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, bardzo jasne i piękne. Takie prezenty będzie przyjemność zaprezentować kolegów, krewnych i przyjaciół. Po czytaniu, który jest transportowany ze Sri Lanki turystów, można łatwo zrobić plan zakupów i nie przegapić żadnych istotnych szczegółów.