157 Shares 9577 views

Skurcz zwieracza: przyczyny i leczenie

Jeśli wystąpi ból odbytu muszą zrozumieć, w jaki sposób rozpoznać skurcz zwieracza. Patologia ta charakteryzuje się mimowolnymi skurczami mięśni gładkich znajdujących się w odbycie. O objawach i leczeniu tej choroby dziś i porozmawiamy.


pathography

Można oglądać na urazy skurcze odbytu, obecność chorób jelita grubego, zaburzeń wegetatywnych. Zakłócenia kolki jelitowej, a także może przyczynić się do powstania zmian patologicznych. Choroba ta nazywana jest także sfinkteritom odbytnicy, ponieważ objawy są podobne do swoich hemoroidów, ale to nadal można zaobserwować uszkodzenie zwieracza. W czasie choroby osoba będzie odczuwać ból w odbycie, które mogą rozprzestrzeniać się do krocza, kości ogonowej lub brzucha. Patologia można sklasyfikować w zależności od czasu i przyczyn.

Klasyfikacja ze względu na czas trwania

W tej choroby może być różny czas trwania. Patologia odróżnić długi i szybki przejazd. Jeśli choroba jest szybki, to można zaobserwować gwałtowny ból przeszywający lub bóle w okolicy odbytu. Często ból jest podana w okolicy kości ogonowej lub biodrowego. Pacjent może skarży się na ból w okolicy krocza. Takie objawy pacjenci są często mylone z chorobą nerek, gruczołu krokowego i układu moczowo-płciowego.

Jeśli skurcze odbytnicy zwieracz nie przechodzi przez dłuższy czas, zaniepokojeni silnym bólem, a czasami nie pomagają nawet leki przeciwbólowe, należy natychmiast udać się do szpitala. Pod koniec pewnego czasu, ból może odejść na własną rękę, ale potem wrócić z większą siłą. Czynniki prowadzące do tej patologii, często ukryte w psychologiczne i emocjonalne stanu osoby (zaburzeń psychicznych, częsty stres, etc.). Należy zauważyć, że choroba jest bardzo trudne do opanowania na własną rękę, i trzeba skonsultować się z proktologa przypisać prawidłowego leczenia.

Klasyfikacja przyczynie

W zależności od przyczyny choroby specjalistów odróżnić rectalgia wtórny i pierwotny. Pierwotne jest bardzo rzadki i rozwija się w wyniku skurczów mięśni neurotycznej PC i odbytu. Wtórne rectalgia rozwija się współistniejących odbytnicy: nowotwory, hemoroidy i pęknięć występujących w kanale odbytu. Nie jest konieczne, aby opóźnić leczenie do lekarza, i diagnostykę za terminowe eliminację objawów choroby, takie jak skurcz zwieracza odbytu.

przyczyny

Aby zidentyfikować przyczynę skurcze najpierw musimy zrozumieć funkcje i strukturę odbytu. Zwieracza mają wewnętrzną i zewnętrzną, jego zewnętrzna część jest wiele komórek receptorów, wpływając i kontrolowania akt defekacji. Wewnętrzna część tej samej – włókna. Ta gładka muskulatura mięśni, mający kształt pierścieniowy, a to jest niemożliwe do kontrolowania człowieka. Wewnętrzna część pomaga zawierać gazy i stolca. Jeśli wszystkie wewnętrzne mięśnie i mięśnie są uszkodzone, nie będzie awaria i skurcz zwieracza.

Ustalenie źródła choroby i wiedzę o tym, jak się zrelaksować zwieracza, odbytnicy, są bardzo ważne. Najczęściej choroba ta podlega w podeszłym wieku z powodu słabych mięśni. Przez manifestacji skurcz w wyniku niestabilnego stanu emocjonalnego, ale dlatego, że choroba ta jest często towarzysz kobiet, które są napady histeryczne. Sphincteritis występuje również w obecności urazu odbytu, na przykład, w wyniku zapalenia trzustki, wrzody dwunastnicy, złamania, kamica żółciowa, hemoroidy, nowotwory i hemoroidy.

Wszystkie te czynniki dotyczą rectalgia wtórny. Powodują powstanie zakłóceń w okolicy odbytu i zmienia stan organicznego. Wśród takich powodów może obejmować szkody odbytu podczas zabiegów w obszarze lub odbytu trudnego porodu. Zdarza się, że zwiększona lokalizacja zakończeń nerwowych w odbytu ukrywa centrum zgięciowe.

Skurcz zwieracza: główne objawy

W zależności od rodzaju patologii bólu może być o innym charakterze i intensywności. Czasami bolesne odczucia przeszkadzać nie tylko odbyt, ale również w odniesieniu do krocza ogonowego stawów biodrowych i strefowych. Najczęściej ból występuje podczas defekacji, ale są chwile, kiedy ona martwi się o nic. Po ciepłą kąpiel lub defekacji ból może być przerywany.

Skurcz zwieracza odbytu dzieje również przy dłuższym stresu. Komplikować pacjent doświadcza sytuacji po rozpoczęciu manifestacji sfinkterita. Jeżeli dana osoba nie może prawidłowo opróżnione, miał zaburzenia psychiczne mogą powstać w wyniku którego pacjent będzie emocjonalnie niestabilny. Często można usłyszeć od pacjent skarżył się na silny ból przeciągnięcie suwaka lub kolki. Ponieważ ból jest na tyle silny, mężczyzna zagubiony w celu określenia dokładnej lokalizacji i może przyjąć je jako choroby układu moczowo-płciowego i traktować zupełnie inną chorobę. Kiedy czas na początku leczenia objawów bólowych można szybko pozbyć.

Jakie inne objawy skurczu zwieracza są? Jeśli nie skurcze powodu hemoroidów obecność pęknięć i innych dolegliwości odbytu, bólu związanego z ustawą defekacji. To wynika z wyglądu pragnienie, aby przejść do toalety i może trwać przez kilka dni. Pacjent zaczyna obawiać proces opróżniania i stara się znosić, aby go odłożyć, powodując zaparcia. Najważniejszą rzeczą tutaj – aby natychmiast skonsultować się z lekarzem, gdy pierwsze objawy i czas, aby rozpocząć leczenie niewydolności zwieracza, powodując skurcze, został wyeliminowany.

diagnostyka

Po pierwsze, osoba musi zapytać co pacjent narzeka, aby wiedzieć, jakie życie wiedzie, i co jest przyczyną choroby. Może osoba cierpi na chorobę jelit, kolki lub cierpi na trwałe, które powodują przypisanie złożonego leczenia. Często szkoda, że zostali przyjęci wcześniej, może służyć jako główną przyczynę występowania skurczów. Lekarz powinien określić, czy chorób układu nerwowego u pacjenta, chorób psychicznych, choroby układu moczowo-płciowego lub odbytnicy.

Gdy ostrość choroby jest podstawowym rectalgia związane ze skurczem mięśni gładkich narządów wewnętrznych, pacjent może zasięgnąć z niewiedzy nie do specjalisty i uzyskać nieprawidłowe leczenie. Przede wszystkim ból zwieracza lub kolki w kanale odbytu należy skierować do proktologa. Specjalista zbada badanie odbytu i dogłębnej ścian odbytnicy przez rektoskopii. Jeśli to konieczne, zostanie on przypisany do wziernikowania jelita grubego. Pacjent może być wysłany do terapeuty lub psychologa, jeśli lekarz zauważył zaburzeń psychicznych.

Leczenie skurczu zwieracza

Leczenie jest zalecane w zależności od sumy dostępne objawy i przebieg choroby. Angażują się w siebie, nie może w żadnym wypadku terapii i diagnostyce należy przypisać doświadczonego technika. Jeśli sphincteritis nasiliły się lub trwa wystarczająco długo, konieczne jest uciekanie się do zabiegu. Na początkowym etapie leczenia farmakologicznego może zbliżyć się lub leczenie środków ludowej do łagodzenia bólu.

leczenie zachowawcze

Takie leczenie ma na celu wyeliminowanie zarówno objawowej choroby i wybuchowi. Leki mogą pomóc zatrzymać wad śluzówką i procesy zapalne, a także zmniejszyć skurcze, powoływanych leki przeciwbólowe, leki przeciwskurczowe. Kiedy komplikacje, lekarz może przepisać leki z łagodnym antybiotyku w kompozycji. Aby wyeliminować zaparcia trzeba brać środki przeczyszczające, ale nie należy ich nadużywać.

Podczas leczenia odbytnicy maści lub czopki ruchu ( „Ultraproct Proktoglivenol” „” „” i Relief Advance itp). Ponadto, istnieją czopki z naturalnych składników – rokitnika zwyczajnego, belladonna. Ciepłe kąpiele mogą pomóc zmniejszyć skurcze i odpocząć. Ponadto, lekarz może przepisać microclysters przeciwzapalne z zasobów ropy naftowej i electrosleep. Zaparcia mogą wystąpić z powodu dysbioza jelit lub kolki, a zatem należy wziąć ich leków. Możliwe jest również skurcz zwieracza pęcherza. Jest również dość nieprzyjemne. Wynikiem jest odlewem moczu do moczowodu, powodując stan zapalny.

Nie zapomnij o higienie osobistej: odbyt podmyvanii rano i wieczorem i po każdym opróżnieniu do papieru toaletowego, nie podrażniają śluzowej rannych. Dieta może być przypisana do ważnych czynników. Należy ograniczyć spożycie pokarmów uczulających, wędzone, solone, pikantne, jajka, ser, mięso i ryby do minimum, tak aby nie podrażniać przewód pokarmowy. Warto również zrezygnować z smażonych i tłustych, owoce i surowe warzywa (marchew, jabłka, kapusta, ziemniaki, truskawki i śliwki). Trzeba wiedzieć , jak usunąć skurcz zwieracza.

leczenie operacyjne

Jeśli nie ma wyniku stosowania terapii zachowawczej i dalszego niepowodzenia skurcze zwieracza i będzie musiał uciekać się do zabiegu. Procedura ta nazywana jest sfinkterotomia. Jest ona przeprowadzana przez częściowe rozwarstwienie mięśnia zwieracza zewnętrznego, co powoduje rozluźnienie mięśni gładkich. W dużym stopniu ta procedura jest wskazany do łagodzenia bólu.

Ta operacja jest przeprowadzana przy zwieracza Oddiego pochodzi skurcz mięśni – zawór znajduje się w dwunastnicy. Nazywana jest również zespół postcholecystectomic, w które zakłóciły normalny przepływ żółci.

tradycyjne metody

Tradycyjna medycyna wykorzystuje kąpiele termalne i ziołowe lewatywy. Lewatywa jest najlepiej gotować z stokrotki. Dobry efekt ma ciepłą kąpiel z dodatkiem pewnej ilości nadmanganianu potasu. Ale nie zapominaj, że ludzie oznacza najlepiej stosować po zgodą lekarza w celu uniknięcia stosowania kolejnej kontuzji.