453 Shares 8949 views

Mięsożerne zwierzęta – złoczyńców lub pielęgniarki

Wiadomym jest, że zoologów odróżnić klasę ssaków Zwierząt mięsożernych, takich jak żywe organizmy, które przyczyniają się do mięsa. Ich ciała są przystosowane do połowu na żywo zdobycz, jego zabijania i trawienie. Jednakże, jest również to, że nie tylko ssaków można scharakteryzować jako zwierząt drapieżnych. Jeść mięsa, a także gady, takie jak krokodyle, węże. Są ryby drapieżniki, to wspaniała rekin, szczupak, okoń, sum. Są to ptaki, które złapać zdobycz, zabij go i jeść.

Wszystkie powyższe organizmy są drapieżnikami, i na ziemi w obfitości. Istnieją tylko trzy rodzaje żywności i zgodnie z nimi zwierzęta są podzielone na drapieżnych, roślinożernych i wszystkożernych. Nietrudno się domyślić, że pierwszy paszy na mięso, drugi – pokarm roślinny, a trzeci i wszystko idealnie dostosowane i mogą być stosowane w żywności lub obu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, kolejność ssaki drapieżne zwierzęta, w tym ziemi i stworzeń wodnych. Te ostatnie obejmują mieszkańców obszarów morskich, takie jak uszczelka, uszczelnienia, uszczelnienie futra. Zwierząt lądowych, drapieżnikami są podzielone na podrzędów kotokształtne, psokształtne. Te ostatnie należą do rodziny Cunha, Niedźwiedzia i innych psowatych. Łącząc te grupy pochodzi od obecności pewnych cech anatomii i fizjologii.

Generalnie, zwierzęta, drapieżniki charakteryzują się pewnymi cechami budowy ciała, która pomaga im polowanie, złapać i zabić zdobycz. Należą do nich: kończynę z 4 lub 5. palce z mocnymi pazurami, małe zaokrąglone czaszki, dobrze rozwinięte narządy wzroku, węchu i słuchu, wąsy, zróżnicowanego uzębienia. drapieżniki zęby siekacze należą do odrywanie kawałków jedzenia, aby utrzymać zęby i zabijania ofiary, przedtrzonowych i trzonowych do mielenia jedzenie. Mięsożerne zwierzęta mają elastyczne ciało dostosowany do skoków, biegi, rzuty. Ruch i ich szybkość reakcji jest generalnie wysoka.

Układu pokarmowego, takie stworzenia przeznaczone do trawienia mięsny: wysoka kwasowość soku żołądkowego i żołądek jest obszerny i rozszerzalne. Ale jelita mają stosunkowo niewielki rozmiar, jelito ślepe małe lub całkowicie nieobecna.

Dlaczego te zwierzęta

W zakresie biologii, pełnią one bardzo ważną funkcję regulacji liczby gatunków istot żywych, które służą jako pokarm. Drapieżniki również zniszczone starych, chorych, organizmy nieproduktywne, co jest najważniejszym czynnikiem doboru naturalnego.

drapieżniki kraju – Afryka

Kontynent afrykański, który jest przechowywany surową pustynię, z powodu skomplikowanych warunków przetrwania jest jednym z najbardziej „bogatych” drapieżników. Nie żyje wiele z tych rodzajów kotów i psów, jak pantery (Leopard), hieny, lwy, gepardy, szakale, Afryki Wild Dog, Fenech. Ale lista „drapieżniki Afryki” nie są wyczerpane. Ogromne gady – krokodyle śmiertelne – i olbrzymie jadowite węże też tam mieszkają. Spośród tych ostatnich, jaszczurczy kobry oraz Mambas. Nonpoisonous gady – pytony – również jeść mięso, choć zabić ofiary w inny sposób.

Na świecie istnieje ponad 250 gatunków mięsożernych ssaków. Co dziwne, i potrzebują ochrony. W wyniku działalności człowieka, wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem i są wymienione jako zagrożone.