284 Shares 5657 views

Borowik: opis

Grzyby rurkowe (wraz z płytą) należą do kategorii starych znajomych danej osoby. Zebrali naszych przodków od wieków. Skąd grzyby rurkowe są tak nazywa? Na spodniej stronie kapelusza widzieli dużą liczbę mikroskopijnych kanalików, które służą do dojrzewają zarodniki. Grzyby te mają inną nazwę – gąbczastą. Są one nazwane tak ze względu na pojawienie się na spodniej stronie kapelusza, który ktoś wydawał jak gąbka. Grzyby rurkowe są zarówno jadalne i trujące.

Przez jadalne są dobrze znane borowikami, Osika grzyby, Mokhovikov. Jest to niepełna lista, rodzina grzybów rurkowych jest znacznie bardziej obszerna, ale tylko przeanalizować najczęstsze typy.

Borowik lub cep, jest słusznie nazywany królem grzybów. Ten dzielny może osiągnąć duże rozmiary. W niektórych przypadkach, wielkość nasadki w korzystnych warunkach wzrostu jest do pięćdziesięciu centymetrów. Biały grzyb jest odpowiedni dla każdego sposobu gotowania: gotowanie, smażenie, solenie, wytrawiania. Suszone, zachowuje swoją wysoką jakość smaku, w przeciwieństwie do niektórych innych grzybów, które stały się specyficzne, często nieprzyjemny zapach. Te wszechstronne kulinarne specjały nie ma, być może bardziej niż jakiekolwiek grzyby. W przypadku gdy do króla!

Borowik borowik jest również popularne i ukochane osoby grzyba. Pomimo nazwy, uwielbia nie tylko rosnąć pod brzozami. On doskonale czuje i dzikiej róży lub w ramach innego krzewu lub drzewa, a nawet nie jest w ogóle do niczego. Obecnie stoi na środku polany i grzybiarzy czekają. Borowik (zwany również Obabkov) są dobre w zupie lub na patelni. Jednak suszy – to także bardzo osobiste.

Borowik borowik podobny do tego, jak brat, tyle że w kolorze czerwonym. I jego noga na cięcia natychmiast zmienia kolor na niebieski. To zdarza się rzadziej, a za brata, nie zawsze rozlicza się pod drzewem, który dał mu swoją nazwę. W smaku – z grubsza taka sama jak borowikami. Czy to w koszu wygląda trochę jaśniejszy.

Mokhovikov preferuje głównie cieplejszym klimacie, dlatego jest bardziej powszechne w południowej części kraju, ale często można je znaleźć w centralnej Rosji. Niektórzy twierdzą, że grzyb klasyfikatorów Mokhovikov – najbliższy krewny białego grzyba. Inni nie mów nic. Cokolwiek to było, Mokhovikov ma wysoką smaku, jednak wciąż uzyskując Borovik. Jego nazwa wywodzi się z faktu, że najczęściej występuje tam, gdzie jest mchem.

Ale nie wszystko jest różowe w tej rodzinie. Jest rurowy grzyby spożywane nie są tego warte. Śmiertelnie trujący tu jednak nie wspomina, ale jeśli przez pomyłkę lub niedbalstwa jeść niejadalne grzyby, grono dyskomfortu są gwarantowane. Najbardziej znanym z nich – to szatański grzyb. Nazwa mówi sama za siebie. Kiedy stosuje się potężne zaburzenia trawienia jest nieuniknione. Chociaż szatański grzyb, a także biały, grzyb należący do rodzaju bratem różni się radykalnie.

W tym, oczywiście, nie kończy się opisem „grzyby rurki”. Przykłady można znaleźć w każdym obszarze – bardziej lub mniej znana. Borowik wielu ta obejmuje nawet krzesiwo, które lubią osadzać się na pniach żywych drzew.

I na zakończenie chciałbym dać rady początkujących grzybiarzy. Wskazówka krótki, ale ważny. To brzmi tak: nie jestem pewien – nie bierz! Grzyby, w zależności od nasycenia gleby przez różne elementy z wilgoci lub innych cech wzrostu, można uzyskać postać inną niż zarejestrowany w encyklopedii lub dodatki do zbierania. W przypadku braku doświadczenia jest bardzo łatwo pomylić jadalne i niejadalne grzyby. Po błędzie, jesteś najlepszy mecz płukanie żołądka, a niektóre przez kilka dni w szpitalu. Niewątpliwie w grzyba – lepiej iść wokół niego, niech sobie stoi na. W twoim wieku, a drugi wystarczy. Nawet smaczniejsze!