830 Shares 5660 views

Barwienie rumianku: opis, właściwości i właściwości lecznicze rośliny

Farba Pupavka odnosi się do wieloletnich roślin zielnych. Ten gatunek należy do rodziny astroid. Znajduje się w różnych regionach Rosji, w krajach Azji i na Kaukazie, dystrybuowanych na Białorusi iw większości części Ukrainy.

Opis kwiatu

Pappa farbowanie (zdjęcie powyżej) ma wiele nazwisk. Jak tylko nie wezwie się do ludzi:

 • Żółte daisy;
 • Mieszanie;
 • Szafran polny;
 • Oczy Wilka;
 • Kwiat;
 • Oko byka, itp.

W społeczności naukowej jest znany jako Anthemis (Anthemis). Roślina ma prostą łodygę, a wysokość może wynosić 25-60 cm. Rozmiar kwiatu ma średnicę nie większą niż 6 cm. Wygląda na to, że barwnik do łupieżu jest bardzo podobny do daisy leczniczego, ale jego główną różnicą są płatki żółtego lub pomarańczowego odcienia. Liście są duże, zielono-szare, pokryte włosami w postaci pajęczej sieci. Szczególny smak jest cechą tej rośliny. Kwitnienie można zaobserwować od początku czerwca do sierpnia. Owoce w formie czworobocznej, lekko spłaszczonej kapsułki nasiennej dojrzewają w ostatni letni miesiąc.

Farbowanie Pupavka rośnie na polach, pustkowiach, łąkach suchych, a także można je spotkać w pobliżu budynków mieszkalnych i dróg. Kwiat jest w stanie wytrzymać poważne mrozy (do -30 stopni).

Zastosowanie instalacji

W przemyśle chemicznym łopata jest używana jako surowiec, z którego wykonana jest żółta farba. Zakład jest również używany w medycynie ludowej i tradycyjnej. Pappa farbowanie, których właściwości lecznicze były znane od dawna, ma wiele użytecznych działań. Jest stosowany jako środek moczopędny, przeciwhelminotyczny, choleretyczny i diaforyczny, przeciwmalaryczny i hemostatyczny.

Decykcje tego zioła są skuteczne w leczeniu dermatologii, przeziębienia i atopowego zapalenia skóry. Lek jest stosowany w leczeniu bólów żołądkowo-jelitowych i krwawień macicznych. Do przygotowania bulionu potrzebujesz 2 łyżeczki. Suszona trawa i szklankę wrzącej wody. Mieszaninę leczniczą przelewa się do ciepłej wody i pozostawia do wlewu przez 3-4 godziny. Użyj bulionu 4 razy dziennie na łyżce w recepcji.

Roślin, liści i samego kwiatu są wykorzystywane do celów leczniczych. Wartość zakładu polega na tym, że jego skład chemiczny zawiera takie użyteczne składniki:

 • Kwercetyna (substancja z grupy witamin P);
 • Olejki eteryczne;
 • Guma;
 • Pigment kolor żółty;
 • Związki poliakrylanu;
 • Glikozydy.

Roślinę ziołową stosuje się zewnętrznie jako środek owadobójczy w celu zatrzymania krwawienia, rozcieńczyć wodą. Przygotowuje się w ten sposób: na 1 litr cieczy pobrać 5 łyżek. L. Ostro trawione zioła, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 4-5 minut. Bulion nalega na nie więcej niż godzinę, po czym musi być filtrowany i używany zgodnie z przeznaczeniem.

Kwercetyna: właściwości farmakologiczne

Substancja z grupy witamin P – kwarcytyna – zawiera barwnik do łupieżu. Ten składnik chemiczny jest szeroko stosowany w farmakologii. Lek jest dostępny w postaci tabletek i proszków. Zaleca się zapobieganie i leczenie takich chorób:

 • Avitaminosis P;
 • Hypovitaminosis P;
 • Diathesis;
 • Choroba na promieniowanie;
 • Odra;
 • Gorączka Scarleta;
 • Reumatyzm i wiele innych.

Dawka kwercetyny wynosi 0,02 gw przypadku jednej dawki, nie częściej niż 5 razy dziennie. Leczenie trwa około 1,5 miesiąca.

Barwienie rumianku: uprawa

Zakład jest bardzo skromny w trosce, więc rośnie to przyjemność. Sadząc kwiat w ogrodzie, musisz wziąć pod uwagę, że pupa jak obfitość słońca, więc musisz wybrać teren otwarty. Gleba musi być kamienista, ma małą zawartość piasku. Zakład jest odporny na mróz, reaguje dobrze na przynętę gleby.

W kwietniku z peonami i irysami, barwnik mniszka lekarskiego będzie wyglądał świetnie. Uprawa z nasion jest prawdopodobnie jedynym sposobem uprawy roślin leczniczych. Siew jest prowadzony na wolnym powietrzu, a najkorzystniejszy czas na tę procedurę jest środkiem wiosny i jesieni.

Gatunek rośliny

Rodzina Compositae, która obejmuje mniszek i barwienie, ma ogromną liczbę gatunków. W naturze jest około 100 odmian tej rośliny zielnej. Rozważmy tylko niektóre z nich.

 1. Pole wiosłowanie. Rośnie na terenie krajów europejskich. Szczególnie często można je spotkać na Ukrainie i na Kaukazie, Białorusi, Mołdowie i Rosji. Zakład ma właściwości lecznicze i jest stosowany do padaczki. Do tych celów przygotowuje się infuzję: łyżeczka suszonych pokruszonych korzeni wylewa się wrzącą wodą (200 ml). Lek jest podawany przez 3 godziny, po czym musi być filtrowany i pijany 50-75 ml 3 razy w ciągu dnia. Sok ziołowy jest pijany w małych dawkach (łyżka 3 razy dziennie) na raka. Proszek z suszonych korzeni stosuje się w celu zwiększenia skuteczności męskiej, okłady są skuteczne w przypadku bólów zębów.
 2. Pies Pappa. Roślina roczna, charakteryzująca się nieprzyjemnym zapachem. Skład chemiczny jest bardzo podobny do barwnika łupieżu. Stosowany jako antyhelminthic, diuretyk. Rośnie leczenie rany i działa antyspazmatycznie. Z wzdęcie, enemy są wykonane z ziół.
 3. Shamrock jest szlachetny. Roślina służy jako lekarstwo na choroby żołądkowo-jelitowe (wzdęcie, ciężkość w żołądku, bóle sprężyste). Eliminuje zapalenie w ustach i gardle. Noble pappa ma białe kwiaty i ma działanie wybielające, więc służy do przygotowywania barwników do włosów.

Wszystkie te rodzaje roślin, mimo bardzo śmiesznego imienia, mają użyteczne właściwości lecznicze i pomagają walczyć z wieloma chorobami.