683 Shares 1096 views

Lek „Flomax”. Opinie. Instrukcje użytkowania

Lek „Berodual H” odnosi się do farmakologicznego grupę połączonych leków rozszerzających oskrzela. Pierwszy aktywny składnik – bromowodorek fenoterolu – selektywny beta-2-agonistami. Drugi składnik aktywny – bromek ipratropium – m-holinoblokator.

Lek „Flomax” (Odpowiedzi ekspertów potwierdzić) poprawia czynność płuc u chorych ze skurczem oskrzeli spowodowane astmą.

Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu i profilaktyce schorzeń przewlekłych obturacyjnych przepływu z odwracalnym oskrzeli w układzie oddechowym. Lek zaleca się astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli (obturacyjna), nieskomplikowany (lub skomplikowanego) rozedmy.

Dawka leku „Flomax” (odpowiedź ekspertów wskazują) jest ustalany indywidualnie.

Pacjenci z sześciu lat, aby wyeliminować ataki astmy wyposażone dwie inhalacje. Jeśli w ciągu pięciu minut nie poprawi, to pozwoliło na zastosowanie dwóch dawkach.

Podczas przypisywania pacjent powinien być poinformowany, że w przypadku braku efektu terapeutycznego po przyjęciu czterech dawek leku „Flomax” powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Okresowym i ciągłym dla terapii jest przypisany jednej lub dwóch dawek pojedyńczej aplikacji. W dzień nie powinno się więcej niż osiem inhalacje (jedna lub dwie inhalacje trzy razy dziennie, średnio).

Przed użyciem w dozowniku aerozolowym, należy wstrząsnąć butelkę i nacisnąć zawór dwukrotnie.

zaleca się przestrzegać pewnych zasad przy stosowaniu leku „Flomax”.

Przed użyciem, czapka jest usuwany. To jest po głębokim, powolnym oddechem. Przesyłanie fiolkę do góry nogami i włożenie końcówki do jamy ustnej. Kliknij na dnie fiolki podczas wdychania głęboko. Po wydaniu pojedynczej dawki oddechu przez kilka sekund opóźnienia. Następnie końcówka jest usuwane z jamy ustnej, wydech powoli. Na drugiej dawki wszystkich działań jest powtarzany.

Po użyciu, fiolkę zamknięto.

Jeżeli pojazd nie jest używana dłużej niż trzy dni przed użyciem należy wstrząsnąć fiolkę i dociskana mono- zaworu do uwalniania chmury aerozolu.

Butelka jest przeznaczona dla dwustu dawek.

Końcówka musi być czyste, można prać w letniej wodzie, w razie potrzeby.

Podczas używania narkotyków „Flomax” Nebulizator należy stosować w odniesieniu do uprawy soli fizjologicznej.

W celu stosowania leku mogą wystąpić reakcje uboczne. Medycyna „Flomax” (reakcje u niektórych pacjentów jest to potwierdzone) może powodować kaszel, suchość w ustach, miejscowe podrażnienie, nudności, wymioty. Czasami są zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego i zaburzenia zakwaterowania (odwracalne). W celu stosowania leku mogą wystąpić ból głowy, zaburzenia umysłowe (w niektórych przypadkach), drobne drżenie głowy, zawroty głowy, nerwowość, zaburzenia rytmu serca, wzrost skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi, zmniejszenie.

W niektórych przypadkach istnieją reakcje alergiczne w postaci świądu, wysypki, obrzęku naczynioruchowego twarzy, języka i warg.

Działania niepożądane obejmują zwiększone pocenie, ból mięśni, drgawki, zatrzymanie moczu (odwracalny).

Lek „Flomax” (jednoznacznej odpowiedzi od lekarzy w niniejszym), nie jest wskazany tachyarytmii w pierwszym trymestrze okresu prenatalnego, w przypadku nadwrażliwości, kardiomiopatia przerostowa.

Podczas karmienia piersią lek należy stosować ostrożnie. Stwierdzono, że jeden ze składników czynnych (fenoterol bromowodorku) wnika do mleka. W tym przypadku nie ma danych na temat zdolności zatrzymywania drugiej substancji (bromek ipratropium) przydzielone z mlekiem.

Przed zastosowaniem leku „Flomax” jest konieczne, aby skonsultować się z lekarzem.