319 Shares 2745 views

olej kamforowy: instrukcje użytkowania i sprzężeniem zwrotnym

Stosowanie produktów naturalnych, w leczeniu różnych rodzajów chorób jest często dobrym rozwiązaniem. Stosowanie oleju kamforowego stał się również popularny w świetle tej tendencji. Ponadto, może on być stosowany w wielu różnych okazjach. Co jest szczególnego działania danej substancji? Kto nie powinien używać oleju kamfory w leczeniu? Jak osiągnąć cel leczenia i przypadkiem nie zranić? Cała ta rozmowa w tym artykule.


struktura

Główny składnik aktywny takich preparatów jest, odpowiednio, racemicznego kamfory (około trzech gramów). Czasami w takich roztworach dodać zarobki, takie jak, na przykład, olej słonecznikowy (w niewielkich ilościach). Preparat jest oleistą ciecz jest zasadniczo przezroczysty z żółtym odcieniem. Sprzedawane w fiolkach trzydziestu mililitrów każdy.

Efekty farmakologiczne

Uważane lek ma bardzo szerokie spektrum działania, włączając środki przeciw-zapalne, antymikrobowe i przeciwbólowym (przy stosowaniu na skórę). olejek kamforowy Instrukcja odnosi się do jednego z najbardziej skutecznych środków w celu poprawy przepływu krwi w części ciała. Po tej substancji jest aktywny w zakończeń nerwowych znajdujących się w skórze, a także skutecznie rozszerza naczynia krwionośne, co poprawia krążenie i dopływ tlenu do tkanek.

wskazania

Istnieje kilka różnych opcji, w jaki sposób korzystać z kamforę. Uwaga, sprzężenie zwrotne zaleca się stosować uważane leku w przypadkach, takich jak choroby stawów (na przykład, bóle stawów), ból mięśni o różnej etiologii (takich jak bóle mięśniowe, zapalenie mięśni), choroby neurologiczne (rwa kulszowa, rwa kulszowa), jak również w celu zapobiegania odleżyn ,

dozowanie

W większości przypadków, lek jest stosowany do miejscowego leczenia. W chorobach stawów i mięśni w celu zmniejszenia dyskomfortu i zmniejszyć stan zapalny stosowane bezpośrednio na obszar bolesny oleju kamfory. Aplikacji (kaszel użytkownik zwraca uwagę na możliwość zastosowania odpowiedniego sposobu selekcji) tego leku w objawów przeziębienia i oznacza się wdychanie, okłady i rozcieranie. Rub i okłady powinny być umieszczone bezpośrednio na obszarach zagrożonych (zazwyczaj jest to około okolicy klatki piersiowej migdałków). Do inhalacji należy dodać dwa lub trzy łyżki oleju kamfory w wrzącej cieczy i pozostawić do zaparzenia w ciągu kilku minut. Rozwiązanie prom powinien oddychać przez pięć – dziesięć minut.

Gdy ból uszu również użyć olej kamfory. Instrukcja użytkowania dla uszu jest bardzo prosta: olej został pochowany wewnątrz. Wystarczy do jednego lub dwóch kropli w każdym uchu dwa do trzech razy dziennie, w zależności od wyników leczenia. Pacjenci mówią, że wyraźna poprawa występuje po tylko jeden dzień.

Przeciwwskazania

Oczywiście, niektóre przeciwwskazania zawiera olej kamfory. Instrukcje użytkowania zabrania stosowania leku osobom z indywidualnej wrażliwości na składniki leku, a także ludzi, którzy mają skłonność do drgawek. Nie można używać leków w obecności otwartego, nieuleczone rany i wszelkiego rodzaju zapalenia w leczonym obszarze potencjalnie skóry.

skutki uboczne

Czasami, jeśli jest indywidualna nietolerancja kamfory (instrukcja obsługi radzi zwrócić w tym miejscu szczególną uwagą) może powodować pewne skutki uboczne. Wśród nich są podrażnienia skóry i alergii, nagły ból głowy i zawroty głowy, jak również ogólny stan dyskomfortu.

Sądząc po opiniach konsumentów, w przypadku nieprzestrzegania zaleceń dotyczących stosowania i nadużywania dopuszczalnego stosowania dawki mogą wystąpić następujące reakcje olej: skurcze mięśni w różnych częściach ciała, stanu pobudzenia i tachykardia. Aby pozbyć się tych objawów, należy zmniejszyć dawkę zastosowanie w trakcie przygotowywania i prowadzenia leczenia objawowego.

Przestrogi

W niektórych przypadkach, przed użyciem należy dokładnie zbadać niezwykłego, jak jest stosowany olej kamfora. Instrukcja użytkowania dla dzieci pozwala na wykorzystanie funduszy dla młodych pacjentów, ale ze szczególną ostrożnością. Komentarze pokazują, że nie jest w tym przypadku szczególnie ważne jest, aby przekraczać dawki zalecanej przez lekarza, w celu odzyskania prędkości. Może to prowadzić do poważnych działań niepożądanych, które mogą poważnie osłabić kondycję fizyczną dziecka.

Podczas ciąży samica dziecko i okres karmienia piersią olej kamforowy należy stosować z dużą ostrożnością i obowiązkowo pod nadzorem specjalisty, który prowadzi tę ciążę. Niebezpieczeństwo wynika z faktu, że substancja jest łatwo przenika przez barierę łożyskową, a także w mleku matki, która z pewnością wpłynie na dziecko, czasami prowadzące do śmierci płodu w różnych etapach jego rozwoju. W niektórych przypadkach, stosując olej kamfory dokonać indukcji aborcji. Jednak miejscowe stosowanie ogólnie bezpiecznego leku.

Niektórzy właściciele psów wiedzieć o tej właściwości danej substancji, zdecyduje się użyć, aby wywołać aborcję w przypadku nieplanowanego krycia kamfory. Instrukcja użytkowania dla zwierząt zaleca się stosowania preparatu doustnie. Koniecznej dawki jest w tym przypadku całkowicie zależny od wagi zwierzęcia, jak również poszczególnych innych figur. Dlatego przed zastosowaniem powinny skonsultować się z olejów wykwalifikowanego lekarza weterynarii, tak aby nie zaszkodzić zdrowiu kobiety.

W przypadku stosowania oleju kamfory nie należy dopuścić, aby materiał padającego na każdej błony śluzowej lub otwartą ranę.

Jeśli używasz kamforę przekroczenie dawki leku lub zbyt intensywny, może to powodować poważne podrażnienie skóry. Jeśli organizm dostaje nadmiernej ilości substancji, ma wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, powodując zamieszanie, drgawki, drażliwość.

Dawka, która może doprowadzić do śmierci osoby dorosłej po podaniu doustnym, od pięćdziesięciu do pięciuset mikrogramów na kilogram. Już dwa gramy oleju kamforowy, doustnym, powoduje ciężkie zatrucia, podczas gdy cztery gramy już może prowadzić do śmierci. Dla dzieci są już śmiertelną dawkę o połowę do jednego grama i dla niemowląt, z kolei, śmiertelną ilość leków – tylko siedemdziesiąt mikrogramów na kilogram.

Warunki dostaw i magazynowania

Kamfora aplikacja użytkownika oleju zaleca się nie przechowywać niż dwa lata po jego wytworzeniu w ciemnym miejscu, gdzie temperatura waha się od dziesięciu do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza.

Lek ten można swobodnie kupić w każdej aptece: lek jest uwalniany bez recepty.

Stosowanie oleju kamforowego do czynienia z szeregiem objawów opisanych powyżej będzie skuteczna i bezpieczna tylko wtedy, gdy dokładnie stosować się do instrukcji i nie bądź leniwy, aby skonsultować się z ekspertami w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Oczywiście, olej kamfora jest produktem naturalnym, ale zapomnieć o potencjalnych zagrożeniach związanych z niewłaściwym użytkowaniem nie jest również warto. Aby odnieść sukces na tyle, aby być ostrożnym i odpowiedzialne podejście do problemu leczenia. Bądź zdrowy!