572 Shares 4489 views

kamieni nerkowych. Podsumowując kamieni nerkowych?

Powstawanie kamieni moczowych w narządach układu – nie jest tak rzadki stan patologiczny w nowoczesnej medycynie. Pacjenci zawsze chcą najpierw ustalić przyczynę, który przyniósł je do stanu grobu i na pytanie: „Jak wycofane z kamieni nerkowych” – mają tendencję do ustawiania się znacznie później. Czynniki powstawania kamieni w tych dniach jest dość dużo. Po pierwsze, przyczyna może być leczone lub słabo filtrowanej wody pitnej. Depozyty szkodliwe w takiej wodzie zatyka tkankę nerki i powodować powstawanie kamieni. Po drugie, wiele produktów, a zwłaszcza tych, które zawierają duże ilości środków konserwujących, sztuczne aromaty, stabilizatory, częstego stosowania nie naruszają one metabolizm, jak również wpływać na tworzenie się kamieni nerkowych. Ważną rolę w tworzeniu się kamieni grał przewlekłych zapalnych procesów w nerkach i różne anomalie moczowodu.

Pacjenci, którzy raz doznał ataku kolki nerkowej, chce tylko jedno: jak wydaleniu kamieni nerkowych szybki i bezbolesny sposób. Taki atak nie można ciąć krótkie proste leki przeciwbólowe są swobodnie sprzedawane bez recepty. On daje w efekcie jedynie narkotycznych leków przeciwbólowych, które są wydawane wyłącznie na pisemny recepty lekarza prowadzącego. Czas trwania ich stosowania jest surowo zabronione.

Tak więc, jak usunąć kamieni nerkowych?

Istnieje kilka rodzajów zabiegów, jednak dramatycznie, a więc najbardziej skuteczną metodą jest ich zgniatania. Jest ona prowadzona w różny sposób. Przed rozpoczęciem leczenia podstawowego pacjent powinien być w pełni zbadane. Jest to obowiązkowe held rentgenowskie narządów moczowych i diagnostyki USG. Dla dalszej lokalizacji warstwy kamienia kanału pożądane utrudnianie wydalniczy urografii z kontrastem. Dobrze wyposażone kliniki zrobić kolejny skan MRI i CT.

  1. Podsumowując kamieni nerkowych ultradźwiękami? Metoda ta opiera się na fali uderzeniowej fali energii ultradźwiękowej. Postępuje się całkowicie pod kontrolą ultrasonograficznym. Rachunek jest kruszony momentu, aż stanie się taki rozmiar, że może łatwo przechodzić przez moczowód i bez problemów wyjść. Wadą tej metody jest to, że podział sesji może nie wystarczyć. W przypadku awarii, pacjent wymaga wielokrotnego szereg podobnych procedur.
  2. Jako wyjście kamieni nerkowych laser? Ta metoda jest najbardziej wiarygodny, najmniej traumatyczne, to staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów. Wielu nawet nie boi się dość wysoką cenę. W przypadku dzielenia na endoskopu laserowej (rurki z układem optycznym) jest włożony w cewkę moczową do punktu przeszkodę, a następnie pod kontrolą lasera, który znajduje się obok endoskopu zgniata rachunku do konsystencji piasku łatwo odprowadzane z organizmu.
  3. Podsumowując od operacji kamieni nerkowych? Metoda ta jest uważana za najbardziej niegrzeczny i agresywna wobec pacjenta. Aby usunąć rachunku musi zrobić chirurgii jamy brzusznej, co może później zagrażać pacjentowi szereg bardzo poważnych i niebezpiecznych powikłań. Mogą one być zapalenie otrzewnej, uszkodzenie stawów, stany pooperacyjne blizny zwężenie moczowodu, ropień nerki , itd. W rzadkich przypadkach, gdy pacjent nie jest w stanie zapłacić za drogie i mniej chirurgii urazowej, chirurgiczne usunięcie kamieni odbywa się w trybie pilnym. Sami lekarze mają tendencję do dzielenia kamienie ultradźwięki lub metody laserowej.