582 Shares 1916 views

Szczepienie DTP: robić czy nie robić

Spośród zawartych w szczepieniach obowiązkowego szczepienia dzieci młodszych zajmuje miejsce szczególne szczepionki DTP (adsorbowane krztuścowi, błonicy i tężcowi). Jest to bardzo przydatne szczepionka, która pozwala na uzyskanie silnej odporności z bardzo poważnych chorób, szczególnie niepożądane w pierwszym roku życia, ale różni się tym, że to było po tym szczepionki są najczęściej różnego rodzaju powikłań. W szczególności, jest bardzo prawdopodobne, zwiększona temperatura po szczepieniu DPT, a niektórzy lekarze zalecają nawet bezpośrednio po szczepieniu, dać dziecku przeciwgorączkowe w celu zmniejszenia ryzyka wzrostu temperatury. Najprawdopodobniej ten środek jest nadmierne, ale jeśli po pierwszym szczepieniu, temperatura wzrosła, to ma prawo do istnienia. Temperatura może wzrosnąć jako nieistotne, a całkiem poważnie, i działać w tym przypadku, na podstawie bycia dziecko, jeśli temperatura wzrośnie w granicach 38,5 stopni, a dziecko czuje się dobrze i nie wykazuje oznak niepokoju, a następnie rezygnacji jest opcjonalne, ale jeśli dziecko źle, weź przeciwgorączkowe konieczne.

Reakcja na DPT szczepionek i konsekwencje tego są najczęściej związane z indywidualnych nietolerancji do samej szczepionki, więc jeśli dziecko ma reakcję alergiczną, możliwe jest na dwa lub trzy dni przed szczepieniem pić z dala przebieg leki przeciwhistaminowe – to zmniejszy ryzyko ewentualnych powikłań do minimum , Należy zauważyć, że jest to konieczne w celu koordynacji z właściwego eksperta, który będzie w stanie wybrać odpowiedni lek bezpieczny, dawki i schematu podawania.

Najbardziej prawdopodobną reakcją dziecka na szczepionkę DTaP jak szczepionki – senność. Najprawdopodobniej dziecko będzie zasnąć nawet w drodze do domu i spać dłużej niż normalnie, a następnym razem będzie chciał spać wcześniej niż zwykle. W tym nie ma nic złego – w dzień lub dwa wszystko normalne, a żadne działanie nie jest konieczne. W tym przypadku trzeba tylko dyskretnie monitorować temperaturę dziecka, które może wzrosnąć w dowolnym momencie. Może się również zdarzyć, że dziecko, wręcz przeciwnie, staje się bardziej niespokojny i tracą apetyt, może także objawy ze strony przewodu pokarmowego: biegunka i wymioty.

Ponadto DTP reakcji szczepienia może towarzyszyć lokalnych różnych stopniach ciężkości, od znaczenia dla obrzęk, zaczerwienienia skali procesu zapalnego, a który może także towarzyszyć wzrost temperatury. Jest to zazwyczaj związane z trafieniu zakażenia rany albo w trakcie lub bezpośrednio po zaszczepieniu lub indywidualnej tolerancji na lek. W tym przypadku, należy skonsultować się z lekarzem, w przeciwnym razie proces może trwać groźne rozmiary.

Należy stwierdzić, zwłaszcza w przypadkach ostrej reakcji na podaniu szczepionki DTP może być zastąpione drogich importowane analogi o wyższej jakości i czystości, albo prosty szczepionki nie zawierające składnik protivokoklyushevy, który daje najbardziej wyraźną odpowiedź.

Aby być szczepione lub nie – ta debata trwa już od wielu lat, a głównym argumentem w nich – właśnie szczepionka DPT i jej następstwa. Często jest to, że to szczepienie nie daje pożądanego efektu i zachorowalność, zwłaszcza krztusiec, nie jest ograniczona. Muszę powiedzieć, że każda szczepionka nie daje absolutnej gwarancji choroby, ale że będzie odbywać się w znacznie łagodniejszej formie, gwarantowane. Nawiasem mówiąc, krztusiec jest bardzo niebezpieczne w okresie niemowlęcym, a ryzyko ciężkie lub nawet śmiertelne u dzieci jest nieporównywalnie większa niż możliwość poważnych powikłań po szczepieniu.

Wiele matek z dążeniem do zmniejszenia ryzyka powikłań próbuje zrobić szczepionkę dziecko w bardziej zaawansowanym wieku jest możliwe, ale takie podejście jest absolutnie nie uzasadnione: im młodsze dziecko, tym łatwiej przenosi szczepionkę i danych zabolavaniya, przeciwnie, prawie nie przebiega to w młodym wieku ,

Ponadto, niektórzy rodzice obawiają się, że w trakcie szczepienia dziecko może odebrać zakażeniu immunizacji jest zrobione, ponieważ wierzą, że jest wpajane jest żywą kulturę. W przypadku DTP obawa ta jest nieuzasadnione, wszystkich składników szczepionki – to zabitych komórek patogenów na oddzielne części, które są wytwarzane przez układ immunologiczny, a następnie ciało małe dziecko je rozpoznać i efektywnie radzić sobie z nimi.