458 Shares 7193 views

Medycyna 'Thioctacid'. Instrukcje użytkowania

Oznacza „Thioctacid” (w ampułkach i tabletek) odnosi się do grupy leków, które przyczyniają się do regulacji metabolizmu lipidów i węglowodanów. Lek ma działanie antyoksydacyjne i wątrobę. Aktywny składnik – kwas liponowy.


Na przygotowaniu „Thioctacid” opinie są w większości przypadków pozytywne. Pacjenci są określane wśród zalet, w szczególności, dobrze tolerowane, wysoką skuteczność, szybki początek ulgi.

Charakteryzujący lek „Thioctacid” instrukcje dotyczące stosowania wskazuje właściwości terapeutyczne alfa-liponowy (liponowy) Kwas zawarte w kompozycji. Substancja czynna uczestniczy w mitochondrialnym proces wymiany substancji komórek odgrywa rolę w metabolizmie produktów koenzym Wyraziwszy i antytoksyczny właściwości, które chronią komórki przed działaniem różnych soli metali ciężkich i wolnych rodników.

Synergizm aktywny składnik leku „Thioctacid” wykazuje (wzmaga działanie) w stosunku do insuliny, co prowadzi do zwiększenia wykorzystania glukozy. Stosowanie leku w cukrzycy przyczynia się do zmiany we krwi kwasu pirogronowego.

Medycyna „Thioctacid BV” charakteryzuje przewidywalny szybkiego uwalniania substancji czynnej. W wyniku tego, że umożliwia szybkie wchłanianie kwas tioktowy.

Lek „Thioctacid” Instrukcja zaleca, aby wyeliminować objawy czuciowo-ruchowej (obwodowa) polineuropatii cukrzycowej.

Tabletki są doustnie. Zalecana dawka – 600 mg (jedna tabletka dziennie). Lek przyjmować rano na czczo, pół godziny przed śniadaniem. Tabletek nie należy zmiękczającym. Zalecana picie wystarczającej ilości wody.

W zaburzeniach wrażliwości leku „Thioctacid” Instrukcja wyraźny zaleca podawać dożylnie (wlew) w dawce 600 mg dwa do czterech tygodni. Następnie, ilość leku może być zmniejszona o połowę (do 300 mg dziennie).

Ze względu na dużą wrażliwość na światło słoneczne rozwiązania, ampułki lek „Thioctacid” powinny wydostać się z opakowania tuż przed podaniem.

Lek może powodować szereg działań niepożądanych.

Po podaniu dożylnym, w tym skutków ubocznych leku „Thioctacid” Instrukcja wskazuje, podwójne widzenie, drgawki. Kiedy szybki wlew znaczny wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego, trudności w oddychaniu. Typowo, reakcje te są usuwane w sposób niezależny.

Po doustnym podaniu leku, w niektórych przypadkach może wystąpić biegunka, bóle brzucha, nudności i inne objawy niestrawności.

Lek może powodować rozwój alergii w postaci świądu, wysypki lub pokrzywki. W rzadkich przypadkach, szok anafilaktyczny jest możliwe.

Lek „Thioctacid” jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na składnik czynny i inne substancje w jej skład. Nie do przepisywania leków u dzieci i młodzieży, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania u tych pacjentów.

Wykorzystanie funduszy „Thioctacid” podczas ciąży jest dopuszczalne na podstawie opinii i pod systematycznym nadzorem lekarza. Jeśli to konieczne, należy użyć narzędzia podczas karmienia piersią, laktacja ustała.

Eksperci zalecają, aby powstrzymać się od alkoholu w trakcie leczenia, jak i poza nim. Jest to związane przede wszystkim z możliwością alkohol polineuropatii zwiększenia rozwoju i zmniejszenia skuteczności leku „Thioctacid”.

W trakcie leczenia, zwłaszcza w początkowym okresie, należy przeprowadzić kontrolę stężenia glukozy we krwi.

Przed zastosowaniem leku „Thioctacid” należy dokładnie zapoznać się z instrukcją.