82 Shares 8529 views

Harm majonez, które trzeba wiedzieć!

To szkodzi majonez jest dobrze znane eksperci żywienia. Oto co mówią o nim: „Podczas tworzenia sałatek niekoniecznie użycia tej sos. Przeciwnie, można powiedzieć, że dobra gospodyni, aby dodać do potraw z majonezem jest uważany za nonsens. " A w rzeczywistości, bez względu na półmisek lub sos dodano do niego, ze względu na jego jasnym bogatym smaku, często wzmocniona sztucznymi środkami, jest niemal całkowicie pokrywa smak głównych produktów. Więc dlaczego nie wymyślić użytecznego nadzieniem na bazie naturalnych składników i ma mniejszą wartość opałową?


Nie na darmo w gastronomii dużą popularny majonez, korzyści i szkody są widoczne gołym okiem. Oczywiście, miejscowy kucharz jest bardzo wygodne, aby ukryć smak nie jest bardzo wysokiej jakości naczynia pod grubą warstwą sosu, ale to znajduje odzwierciedlenie w pasie od bywalców tych instytucji jest znany na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Aby to zrobić, trzeba spojrzeć na skład nowoczesnego majonezu.

Dość często składa się z tak zwanych tłuszczów trans. Po prostu, jest modyfikowany olej roślinny, którego cząsteczki nie są trawione w ludzkim ciele, i osadzają się na ścianach naczyń krwionośnych, wątroby, trzustki, oraz, oczywiście, w pasie. Warto zauważyć, że największa liczba takich tłuszczów znajdują się właśnie w tak zwanych lekkich rodzajów majonezu. Dla ekspertów nie rozumie tę definicję, widzą światła majonez w tym samym micie jako lekkiego oleju. Jest to produkt jest najbardziej szkodliwy dla organizmu, jak również jak jaja Osiągnięcie „Lekkość”, to wymienić proszek jajeczny, a olej rozcieńczono wodą. Oczywiście, taka kompozycja jest trudno doprowadzić do stanu jednorodnego. Ta stara się osiągnąć przez rozcieńczenie masy silnych stabilizatory i emulgatory. Dodajmy do tego wzmacniacze smaku, sztuczne, niekorzystnego mikroflory żołądka i wciągająca, konserwantów, również mieć szkodliwy wpływ na organizm, i innych nie mniej atrakcyjny dla producenta dodatków. Pozwalają one uzyskać doskonały smak, wygląd i konsystencję majonezu, korzyści i szkody których pozostają tajemnicą dla kupującego.

Śledzenie figurę kobiety już dawno zrozumieli szkodliwość majonezem i właśnie usunął go z diety, zastępując smaczne i naturalne w jego skład sosów. Ale radzę ci fani, którzy nawet nie wiedząc szkód majonezu, nadal używać go w dość dużych ilościach? A w takiej sytuacji nie ma wyjścia. Można zrobić domowy majonez. Zastosowanie majonezu w tym przypadku będzie wykorzystanie naturalnych produktów o wysokiej jakości, przy minimum konserwantów i cholesterolu. On stał się prawdziwym kompromisem dla tych, którzy uważają, że trudno jest porzucić zwykły smak ulubionych potraw, ubrani z tego sosu, majonezu i szkody w tym wypadku będą wyświetlane tylko w wysokiej kaloryczności.

Francuskie, prawdziwi smakosze, od dawna rozumiane szkody majonezu, produkowany przemysłowo, a nie używać go jako stacji benzynowej w ich potraw. We Francji, o dziwo, ten rodzaj sosu w ogóle stosowane rzadko. Często inteligentne francuski stosować bardziej złożone, naturalne i pachnące sosy wykonane na podstawie na bazie pomidorów i bulionu i uczynić jedzenie smak bogatszy. Dobrze, jeżeli są spożywane majonez, tylko jego własna produkowane.

Nie zapominaj, że większość majonez, a nawet teraźniejszość – to jest tłuszcz, i zawsze staram się mieć poczucie proporcji, ponieważ stawka dzienna tłuszczu w organizmie człowieka nie powinny przekraczać jednej czwartej całkowitej ilości węglowodanów.