251 Shares 6735 views

Rak płuc: pierwsze objawy. Jak nie przegapić?

Rak płuc – jest to jeden z najgorszych chorób naszego stulecia. Płucny Oncology zajmuje pierwsze miejsce w umieralności z powodu raka. Częstość występowania tej choroby jest wynikiem ogromnej liczby palaczy na całym świecie. Potwierdzają to statystyki: 10 osób cierpiących na raka płuc, 9 – palaczy.


Inne czynniki powodujące raka, to: produkcja szkodliwych, przewlekłe choroby płuc, alkoholizm, złe ekologii miast. Ryzyko zachorowania na raka płuc, która jest wykrywana zbyt późno, gdy leczenie nie może dać pozytywne rezultaty. Kiedy diagnoza „rak płuca”, wykrywane są pierwsze objawy nie jest pierwszym etapem choroby i ciężkie bóle zaczynają się, gdy są już przerzuty. I dość często daje ból innych miejscach, na przykład, jeśli guz znajduje się w górnej części płuc, ramię może się równać, jeśli dolny, dolegliwości mogą wystąpić w wątrobie i trzustce. Często ból nowotworowy jest mylony z osteochondroza.

rak płuc. Pierwsze objawy:

  • Duszność.
  • Uporczywy kaszel.
  • Odkrztuszanie, na późniejszym etapie – z krwią.
  • Dramatyczne zmniejszenie wagi.
  • Złe samopoczucie.
  • Ból podczas wdechu lub kaszlu.

Jeśli którykolwiek z tych objawów masz, skonsultować się z lekarzem i zrobić test. Im wcześniej zostanie wykryta choroba, tym większe szanse, aby uratować życie. Po tym wszystkim, onkologia płucne szybko się rozwija.
Gdy choroba jest rakiem płuc Pierwsze objawy mogą być bardzo powszechne, występują przed standardowymi funkcjami. Znalezienie ich w czasie, możemy znacznie uprościć leczenie.

Pośrednie objawy raka płuc:

– paznokcie są okrągłe, wypukłe i kości palców gęstnieć. Kształt palców wyglądają jak kiełbasy. Ta cecha jest ważna, jeśli nie jest wrodzona forma gwoździ, a nabyte w ostatnich latach. Kiedy diagnoza „rak płuca”, pierwsze objawy mogą pojawić się w ten sposób.


– Zwiększenie węzły chłonne w obszarze szyi, klatka piersiowa, pachy. Szczególnie staje się zauważalny węzeł chłonny nad obojczykiem – Węzeł Virchowa. Wzrost może być tymczasowe, a następnie przejść na własną rękę. Ten stan zapalny nie może być ignorowane. Musimy zrobić minimum piersiowej promieni rentgenowskich.

Jakie są objawy raka płuc może być więcej?

Guz w płucach może mieć wpływ zewnętrznego widzenia oka. Dzieje się tak wtedy, gdy edukacja jest w górnym płacie płuca i rośnie w niektórych ośrodkach nerwowych, które są związane z oka. Tak, trzy funkcje: górne zawiesza powieki, zwężona źrenica, że nie reaguje na światło, albo sama gałka oczna idzie do oczodołu. Jeśli jeden lub wszystkie z tych objawów są obecne, nie należy tylko odwołać się do okulisty, ale także, by sprawdzić płuca.

Kiedy diagnoza „rak płuc” objawów i leczenia zależy od stadium choroby.

Leczenie raka płuca jest wykonywany przez interwencji chirurgicznej, chemioterapii i radioterapii. Zazwyczaj te zabiegi są przeprowadzane dokładniej. Ważne jest, aby pamiętać, że rak nie jest traktowany środków ludowej.

Dla zapobiegania choroby obejmują: zaprzestanie palenia tytoniu, odpowiednia dieta, ćwiczenia, świeże powietrze, i, oczywiście, roczny przepływ promieni rentgenowskich.