539 Shares 1505 views

Szwedzka armia: wielkość, wyposażenie, zdjęcia

Nieważne, jak cywilizowane społeczeństwo może być, to zawsze staramy się podbić słaby i zyskuje większą moc. Przemoc zawsze była ważną częścią ludzkiego życia. Dobrym wskaźnikiem tego faktu nie jest niczym innym, jak wojny, która w historii – niezliczone. Użycie siły wojskowej wystąpił z różnych powodów: może to być spór terytorialny, niekorzystna polityka zagraniczna, dostępność zasobów, których inni nie mają, itp Ważną rolę w procesie konfrontacji publicznych odgrywa, jak rozumiemy go, armię tego czy innego narodu … W wielu krajach, w tym sektor działalności ma długą historię. Różnica ta wyjaśnia, dlaczego tworzenie i pracę różnych działów. Doskonałym przykładem jest tu wojska szwedzkie. Swego czasu był to jeden z najsilniejszych w Europie. Do tej pory armia szwedzka jest profesjonalnym konstrukcja, która wykorzystuje w swojej pracy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie uzbrojenia i sprzętu. Jednocześnie armia szwedzka ma wiele szczególnych aspektów w zakresie działalności zawodowej.


Szwedzkie Siły Zbrojne: Cechy

Sektor wojskowy większości krajów ma monotonną strukturę. Różnice występują tylko w niektórych jednostkach. Reszta sił zbrojnych jakiegokolwiek państwa składają się z jednostek lądowych, morskich i powietrznych. Wojska szwedzkie zostały przedstawione w tym samym klasyczny „trójkątnej” formie. Do głównych zadań sił zbrojnych tego kraju jest chronić swoje terytorium i niezależności, a także praw i wolności obywateli. Jeśli więc ignorować małe możliwości urządzenie wewnętrzne, w istocie, ta struktura nie ma niczego innego niż, na przykład, przez siły zbrojne Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji i tak dalej. N.

Ciekawostki o szwedzkich sił zbrojnych

Pomimo dość standardowego charakteru szwedzkich sił zbrojnych państwa, mają szereg specyficznych aspektach. Na przykład, do 2010 żołnierzy obsadzony całości poboru. Jednak od wspomnianego znacznika czasu, połączenie zostanie anulowane całkowicie. Doprowadziło to do dużego deficytu kadr we wszystkich oddziałów wojskowych. Wielu ekspertów twierdzi, że problem nie został całkowicie rozwiązany do dziś.

W odniesieniu do szkolenia personelu wojskowego dla sił zbrojnych, jest ona wykonywana w Wojskowej Akademii Karlberg. Ta uczelnia znajduje się w budynku, który niegdyś rezydencja królewska. Każdego roku Akademia Karlberg produkuje około trzystu młodych oficerów. Należy również zauważyć, że Szwecja jest aktywnym uczestnikiem w operacjach pokojowych na całym świecie. Przedstawiciele państwowe działające w planie misji ONZ i OBWE.

Szwedzka armia: krótki opis

Siły zbrojne reprezentowane w dokumencie rządowym, jak wspomniano powyżej, składa się z trzech elementów. Jednym z nich jest Army (Armia szwedzka). Ich populacja wynosi około 13 tysięcy osób. Głównym zadaniem armii jest obrona państwa. Ale, jak wiemy, Szwecja spełnia względnej neutralności wojskowej na świecie. Dlatego głównymi celami można nazwać szkolenie wojsk obrony powietrznej i naziemnych sił.

Cechy armii

Istnieje wiele ciekawych rzeczy, które są charakteryzowane przez wojska szwedzkie.

 1. State Army – to główna jednostka wojskowa, która stanowi około 70% całkowitej siły sił zbrojnych.
 2. siły lądowe są tam, aby zapobiec okupacji państwa w czasie wojny.
 3. W strukturze armii mają królewskiej straży jednostek.
 4. wojska szwedzkie pod Ministerstwo Obrony.
 5. Typ wiersza polecenia (w czasie wojny) realizowany jest naczelnym. W trakcie codziennych czynności koordynowanych przez centralę armii armii.

Historia Armii

Królestwo Szwecji jest dość starożytnego państwa. Podstawy państwowości zostały określone w krwawych wojen. Historia szwedzkiej armii jest wypełniona wielu zwycięstw i porażek. Dawn of sektorze wojskowym kraju nastąpił w XVII wieku. W tym czasie armia szwedzka była jednym z najbardziej groźny w całej Europie. Jego skuteczność wykazano w wojna trzydziestoletnia, w której Królestwo zyskał znaczące dodatki terytorialnych i dominacji na Morzu Bałtyckim. Nabycie wojsko w czasie została wykonana z podatków, jest pobierana z właścicielami gruntów. Ale, pomimo jej „niezwyciężony” armii poniósł druzgocącą klęskę przez wojska rosyjskie pod Połtawą. Dziś historycy wyjaśnić ten fakt odpowiednio wybraną strategię szwedzkich dowódców. Inaczej zrozumieć, jak małe, w porównaniu ze Szwecją, Petra Velikogo armia była w stanie wygrać tak głośno w całej Europie zwycięstwo jest niemożliwe.

Następnym krokiem jest jasne historyczna II wojny światowej. Trudna sytuacja polityczna w Europie zmusiły rząd szwedzki w celu wzmocnienia sektora wojskowego. Doprowadziło to do tego, że w 1945 roku państwa była gotowa do konfrontacji nie tylko Niemcy i ich sojuszników, ale także ZSRR.

Struktura armii

Army of Sweden, która przedstawia fotografię w artykule, składa się z różnych zadań bojowych i rodzaju jednostki aktywności. Oczywiście, podstawą do tworzenia wojsk lądowych są piechoty, artylerii, oraz, oczywiście, siły zbiornika. Jednocześnie istnieją pewne cechy. Na przykład, artyleria podzielona jest na pola i przeciwlotniczy, który jest rodzajem funkcji szwedzkiej armii. Jest też podsektor w nim. On jest reprezentowany przez wojska inżynieryjne, a także jednostek logistyki i komunikacji. Jednostki te są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i wydajność sprzętu, pomocy materialnej żołnierzy, obecności nieprzerwanej i bezpiecznej komunikacji wewnątrz urządzenia wojskowego. W ten sposób armia szwedzka ma bardzo kompetentną i sprawną strukturę, która umożliwia cały sektor sił zbrojnych bez żadnych problemów.

Wojskowy szeregach armii szwedzkiej

W przeciwieństwie do wielu europejskich trendów, sił zbrojnych państwa, opisane w artykule, mają mały tytuły studiów. Podoficerów i marynarzy personelu w swojej strukturze zawiera tylko sześć głównych tytułów, a mianowicie:

 • prywatnego;
 • Kapral i kapral;
 • Sierżant i sierżant;
 • Chorąży 2 klasy.

Bardziej rozbudowana klasyfikacja jest w szwedzkich generałów i oficerów. Składa się z czterech głównych sektorach. Pochodzenie reprezentacji Kadetów. Są kandydaci na przyszłych stanowiskach oficerskich. Następny sektor – a młodsi oficerowie. Należą podoficerów, poruczników i kapitanów. Wyżsi oficerowie są Majors, pułkownicy porucznik i pułkowników pierwszego etapu. Jak dla starszego dowództwem poziomie armii, jest reprezentowany przez czterech następujących tytułów:

 • Generał brygady;
 • Generał i generał;
 • Pułkownik generalnego.

Tak więc, stopniowanie szwedzkich tytułów, jak widzimy, jest dość prosty i zwięzły. To w dużej mierze eliminuje pomyłki w procesie całej formacji.

Sprzęt i maszyny

Tworzą armię szwedzką i reszta sprzętu składa się z najbardziej niezbędnych rzeczy w środku walki. Pole jest główny wojskowy strój zestaw M-90. Produkowany jest w kolorze zielonym i składa się z koszulki, spodnie, czapki, bieliznę termiczną, ciepłe kurtki i tak dalej. N. W Szwecji wyposażenia armii, w tym specjalne pakiety dla poszczególnych opatrunków, kolby pojemności 0,7 litra, z różnych przedmiotów codziennego użytku, takich jak łyżki i widelce, podwójne , Jeśli chodzi o broń, główne urządzenia dla wojsk lądowych są strzelby, karabiny, pistolety maszynowe i karabiny szturmowe. Do tej pory przedstawiciele wojska szwedzkie, korzystają z następujących przypadków:

 • 90S karabin;
 • Pistolet 58B;
 • Pistolet 88 urządzenia;
 • Automatyczne karabinek 5C / D.

Należy zauważyć, że wiele urządzeń, znajduje się w szwedzkim uzbrojony, produkt producenta Narodowego. Innymi słowy, kraj jest w stanie wojny ze swoich samochodów. Sektor artyleryjski jest napędzany haubicę szwedzki „Archer” i 120 mm moździerza. Wojska Zbiornik wyposażony zarówno maszyny krajowej i zagranicznej, a mianowicie niemiecki, fiński. Główne zbiorniki są „Leopard» 2S i „Leopard 2A4». Oprócz nich, szwedzkie ramiona ma BMW CV9040 i PBV 401A.

W zwalczaniu czołgów szwedzkie pomocy wojskowej specjalny AT4 i wyrzutnie rakiet ppanc pociski kierowane Rb 55, 56.

wojska domowego

Fakt, że Szwecja jest monarchią, powoduje pewne cechy struktury sił zbrojnych. dość znaczącą rolę w sektorze wojskowym podano straży królewskiej. Ta szczególna forma zawarte w tej strukturze, jak wojska szwedzkie. Pułk ratownicy powstała w 16 wieku. Głównym zadaniem jest jednostką ochrony rezydencji królewskiej w Sztokholmie. Konstrukcja półki zawiera podział piechoty jazdę i oprogramowania. Obsadzanie powstawaniu ratownicy przeprowadzona przez wojska innych ramionach usługi.

Strażnicy są jedną z wizytówek Szwecji. Każdego roku duża liczba turystów odwiedzających Sztokholm, chcąc zobaczyć uroczysta zmiana warty.

zamiast wniosku

Tak, okazało się, co armię szwedzką. Struktura, historia i technika dowodzi jego profesjonalny personel oraz wysoki potencjał bojowy tego sektora. Miejmy nadzieję, że rzeczywista władza w środku walki wojska szwedzkie nie muszą wykazać.