672 Shares 4027 views

LFK – jest to, że metoda? Kompleks wykonywania ćwiczenia terapii po złamaniach

Terapeutyczny trening fizyczny (fizykoterapia) – niespecyficzne metody rehabilitacji i ćwiczeń terapii poprzez sport i kulturę fizyczną. terapia ruchowa ma terapeutyczne i profilaktyczne celem przyspieszenia procesu odzyskiwania i zdrowie człowieka jest niezależną gałęzią medycyny.


Leczenie fizykoterapii

LFK – jest obowiązkowym elementem w leczeniu pacjentów, którzy uszkodzonych lub chorób układu mięśniowo-szkieletowego, a nie jako praktycznie przywrócona bez stosowania fizjoterapii zaburzeniami czynności łożyska i ruchu.

danaus technika jest stosowana nie tylko w celu wyeliminowania choroby lub urazu, ale również w zapobieganiu niektórych chorób, aby uniknąć powikłań i nawrotów, a także fizykoterapii jest zastosowanie odzysku niepełnosprawność znaczy.

Ćwiczenia fizyczne są używki z istotnych funkcji w organizmie człowieka, dlatego, ćwiczenia – jest głównym narzędziem do rehabilitacji.

Ćwiczenia terapeutyczne jest jednym z najważniejszych elementów kompleksowego leczenia we współczesnym świecie. Złożona terapia ruchowa niesie idealnie dopasowane ćwiczenia dla każdej osoby indywidualnie. Zaletą leczenia skojarzonego jest to, że ma wpływ nie tylko na chore narządów układów, narządów lub tkanek, ale w ogóle całego ciała.

działanie LFK

Jeśli ściśle przestrzegać zasad fizykoterapii, możliwe jest:

– poprawa szybkości fizycznego zdrowia pacjenta;

– przywrócenie tempa sprawności fizycznej;

– poprawa i przywrócić ogólny metabolizm;

– w celu przywrócenia psycho-emocjonalny ton pacjenta;

– poprawić działanie sercowo funkcji organizmu;

– rozszerzenie funkcjonalności układu krążenia;

– poprawa i przywrócić równowagę pacjenta;

– poprawa i przywrócić koordynacji ruchów;

– wzmocnić mięśnie;

– w celu przywrócenia aktywności fizycznej;

– poprawa krążenia;

– poprawić krążenie limfatyczne;

– zwiększenie odporności;

– aby stworzyć efekt prewencyjny;

– zapobieganie ból;

– aby osiągnąć efekt twardnienia.

Jak również za pomocą ćwiczeń fizycznych terapii, można osiągnąć:

– zmniejszenie bólu;

– wzmocnienie mięśni i więzadeł;

– przyspieszenie wzrostu zdrowych tkanek, takich jak chrząstki i kości;

– oczyszczanie toksyny tkanki, co sprzyja zwiększenie przepływu krwi.

Wykonywanie medycznego treningu fizycznego dla kręgosłupa

Aby przywrócić części układu mięśniowo-szkieletowego są dołączone różne ćwiczenia gimnastyczne. Na przykład dla rdzenia dekompresji wymagane realizację szeregu konkretnych ćwiczeń, o których powiemy dalej.

Vis-ćwiczenia

1. Zobacz na belce poprzecznej. podczas powinienem spróbować to ćwiczenie całkowicie zrelaksować wszystkie mięśnie pleców, skupiając się na kręgosłupie.

2. Poluvis na poprzeczce. Podczas tego ćwiczenia stóp musi być na podłodze, to upraszcza. Zasada pozostaje taka sama, trzeba całkowicie rozluźnić mięśnie.

3. Vis w barach ściennych. Ruch odbywa się twarzą do ściany. Należy zginać nogi z powrotem i próbują stawać na głowie. To ćwiczenie stymuluje rozciągania kręgosłupa.

ćwiczenia leżącego

1. Koncentracja na stole. Należy rozciągnąć szczotki w biurku, trzymając się za ręce pod łukami żebrowymi. Następnie pochyl ciało do przodu, nie odrywając stóp od podłogi. Musimy skoncentrować się na kręgosłupie i spróbować poczuć, jak to jest rozciągnięta.

2. Ćwiczenia w pozycji leżącej. Należy położyć się na brzuchu, ręce wyciągnięte do przodu, stretch. Ćwiczenie stymuluje odcinka piersiowego kręgosłupa.

3. W pozycji leżącej. Muszą leżeć na plecach, ramiona jednocześnie przejąć głowie, stretch. Ten ruch stymuluje rozciąganie kręgosłupa lędźwiowego.

Ćwiczenia fizyczne terapii dla kręgosłupa szyjnego

1. Aby wykonać to ćwiczenie powinno wywrzeć nacisk na dłoni czoło, podczas wysiłku mięśnie szyi. Wykonywanie trwa 5-7 sekundy, powtarzano 3 razy. Następnie należy nacisnąć na rękę z tyłu głowy, powtórz 3 razy przez 5-7 sekund.

2. Należy rozciągnąć mięśnie szyi, przesuwając lewą ręką lewej skroni, a także na prawicy prawo świątyni. Ćwiczenie powinno być 5-7 sekund, powtórz 3 razy.

3. Pierwszy etap jest lekko pochylić głowę, a następnie powoli zaginaniem się do przodu, trzymając szyjną dołu brody. Powtórz ćwiczenie powinno wynosić co najmniej 5 razy.

4. W pozycji wyjściowej należy utrzymać ramiona i głowę prosto. Następnie obróć głowę w prawo, jak to możliwe. Ćwiczyć ruch więcej niż 5 razy. Powtórz włącza inny sposób.

5. W położeniu początkowym do dociskania brodą do szyjki. W tej pozycji, obrócić głowę najpierw w prawo więcej niż 5 razy, a następnie w lewo taką samą liczbę razy.

6. Przeprowadzenie ostatni ruch, trzeba udać wyrzucane. A następnie spróbuj dotknąć prawe ucho, prawe ramię i lewego ucha – na lewym ramieniu. Ćwiczyć więcej niż 5 razy na każdej stronie.

Terapeutyczne kultura fizyczna lędźwiowego

Zapewnić prawidłowe leczenie może być podczas pracy z pacjentem fizjologa. Ale w przypadku działań zapobiegawczych angażować się w fizykoterapii i może być na własną rękę.

1. Vis lub poluvis. To ćwiczenie jest przeprowadzane na pasku lub dotykając podłogi nogami czy nie. W każdym razie efekt ćwiczeń będzie dodatni. Zawiesić, zwiotczenia mięśni, a następnie przez kilka zestawów 1 minutę.

2. Początkowo człowiek stoi z rękami na biodrach. Powinny być wykonywane przez dziesięć chudego przodu i do tyłu, w lewo iw prawo.

3. Stały i trzymając ręce na biodrach, miednicy powinny być wykonywane ruchy w lewo i prawo, w przód iw tył każda strona 10 razy.

Ćwiczenia na podłodze

1. Musisz dostać się i spoczywać na podłodze z rękami, a następnie złożyć w formie nożem pióro i powrót do pozycji wyjściowej. Powtórz ten ruch powinien być 15-25 razy.

2. Ćwiczenia leżąc na brzuchu. Jest wygięte ramiona spoczywają na podłodze, a następnie wyprostuj ręce i bez odrywania stóp od podłogi, pompki. Ćwiczenie należy powtórzyć 10-20 razy.

3. Konieczne jest, aby uklęknąć, spoczywa na podłodze prostymi ramionami. Następnie trzeba zgiąć plecy się jak najwięcej i powrót do pozycji wyjściowej. Ponadto, powtórz 10-20 razy.

4. Ćwiczenia w pozycji leżącej. Konieczne jest, aby wcisnąć kolana zgięte nogi do klatki piersiowej i powrót do pozycji wyjściowej. Więc nadal 10-20.

Normalnie fizyczna instruktor terapii radzi zrobić wszystkie ruchy powoli i delikatnie. Czekać jak kręgosłup będzie schrupać, staje się miejscem nie jest konieczne, ponieważ transmisja danych jest przeznaczona wyłącznie do stosowania profilaktycznego w domu.

ćwiczenia terapii złamań

Ćwiczenia terapeutyczne jest koniecznością w odzyskaniu ciała po złamaniu. W tym celu wybrano kompleks ćwiczeń.

1. W celu przywrócenia uszkodzonego ruchomość stawów, konieczne jest, aby wykonać obrót dotkniętego ramienia lub nogi, powtarzając ruch około 10 razy. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ruch w ciągu pierwszych kilku dni po zdjęty gips nie może być używany.

2. Doprowadzić napięcie mięśni pomoże to ćwiczenie. Doznał ramię lub nogę być podniesiona pod kątem około 30 stopni do przodu i przytrzymanie przez kilka sekund. Kilka razy powtórzyć ruch.

3. Aby sprowadzić mięśni tonu i tylnej strony ud, wykonać ruch za pomocą łożyska. Trzeba wykonać huśtawki lewej i prawej stopy do przodu i na boki o 10 razy, a więc konieczne jest, aby trzymać się z podłożem.

4. Służy to ćwiczenie terapia ruchowa z złamaną nogą i tworzy przyjemny efekt wzmocnienia mięśni łydki. Potrzebny będzie również wsparcie. Stoi słup, konieczne jest, aby zająć ręce, a następnie powoli usiąść na palcach, a także spowolnić na piechotę. Jeśli to konieczne, zwiększenie obciążenia może być wykonywane na jednym ruchem nogi.

masaż

Masaż fizjoterapia pomaga złagodzić ból i napięcie mięśni. Badacze potwierdziły, że podczas masażu, mięsień jest rozciągnięty i w ten sposób zmniejsza się komórek zapalnych reakcji. Dowodzi to, że masaż jest bardzo korzystne dla zdrowia po urazie.

Z wibracjami, ciśnienie i tarcie wpływa na narządy i tkanki. Aby osiągnąć efekt terapeutyczny masaż powinny być wykonane ze specjalnych urządzeń, ale jako środek zapobiegawczy i można to zrobić ręcznie.

Można stwierdzić, że terapia fizyczna – jest bardzo wygodne, w większości przypadków, leczenie bezbolesne, który może być stosowany nie tylko do leczenia pacjenta, ale także, aby zapobiec niektórych chorób całkowicie zdrowe osoby.