269 Shares 3872 views

Sergei Bubnovsky: biografia, książki. Ćwiczenia Sergei Bubnovsky

Doktor Bubnovsky Sergey Mikhailovich jest twórcą unikalnego sposobu leczenia patologii, które występują w aparacie lokomotorowym. Jego technika pozwala przywrócić zdolność do pracy i usuwania bólu.


Siergiej Bubnowski nazywał swoją metodą kinezyterapii. Z jego pomocą beznadziejni pacjenci mogą stanąć na nogach bez chirurgicznej interwencji i bez leków.

Wypadek

W mieście Surgut wiosną 1955 r. Urodził się przyszły lekarz i profesor nauk medycznych Siergiej Bubnowski. Biografia tej niesamowitej osoby jest bardzo interesująca dla tych, którzy dziś są jego pacjentami. Wszystko zaczęło się w latach armii. Kierowca samochodu, w którym jechali żołnierze, zasnął na koła. W tym wypadku wielu zostało rannych, w tym Siergieja Bubnovsky'ego. Od tej chwili jego biografia zmieniła się radykalnie. Skutkiem wypadku był stan klinicznej śmierci. Po tym, jak wyszli lekarze, przyszedł do siebie młodzieniec i Siergiej Bubnowski, zdał sobie sprawę, że nie boli w wypadku jest tylko jego lewa noga.

Edukacja Medyczna

Przez wiele lat Sergei Bubnovsky mógł poruszać się tylko kulami. Z nimi przyszedł do egzaminów w instytucie medycznym. Stając się studentem, młody człowiek starannie studiował teorię, wykorzystując oprócz wykładów różną literaturę specjalistyczną. Otrzymana wiedza Siergiej Bubnovsky ćwiczył na sobie. Dało mu to możliwość wyboru najbardziej skutecznych metod odzyskiwania.

Nawet jako student drugiego roku przyszły profesor zaczął pomagać ludziom. Jego metoda była tak skuteczna, że młody Bubnovsky zaczął porządkować tych, którzy zdecydowali się odzyskać zdrowie bez narkotyków i zabiegów. Ponadto, dla wielu pacjentów taka pomoc była ostatnią nadzieją.

Nie opuszczając kul, Siergiej Michajłowicz mógł ukończyć studia z dwóch wyższych placówek oświatowych: w 1978 roku – Mopi im. Krupskaya, a w 1985 r. – MMSI.

Początek praktyki medycznej

Pierwsze dzieło Bubnovsky było w Kaszczenko. Tam, jego pacjenci byli psychicznie niezrównoważeni. Ponadto Siergiej Michajłowicz staje się głównym lekarzem psycho-neurologicznego internatu. Po tym Bubnovsky dostał pracę jako lekarz w rosyjskiej drużynie narodowej na nartach. Cała wiedza zdobyta przez lata praktyki medycznej pomogła lekarzowi rozwinąć technikę, która była podstawą kinezyterapii.

Zasada alternatywnej metody odzyskiwania

Dr Sergei Bubnovsky przed rozpoczęciem zajęć próbuje przekazać swojemu pacjentowi, że kości mężczyzny nie bolą. Nieprzyjemne i niewygodne doznania pojawiają się w mięśniach sąsiadujących z nimi. To dostosowuje pacjenta do określonego trybu działania. Pacjentom uczono, jak sprawnie funkcjonować mięśnie. Tak więc główna koncepcja metody Bubnovsky'ego kończy się połączeniem sprawności fizycznej i ćwiczeń poprawiających stan zdrowia oraz pomocy medycznej i konsultingowej dla pacjenta. Te dwa składniki łączą się w jeden system. Jego wdrożenie jest skuteczną metodą, pozwalającą na leczenie narządów ruchu i zapobieganie ich patologii.

System opracowany przez Bubnovsky pozwala ludziom zarządzać własnym zdrowiem. W tym celu wspomagane są kulturą medyczno-fizyczną, dla których wykonywane są symulatory autorstwa autora. Te muszle sportowe rozładowują kręgosłup i stawów, jednocześnie wzmacniając i budując masę mięśni. Metoda jest tak starannie zaprojektowana, aby umożliwić lekarzowi ustalenie dla każdego pacjenta indywidualnych obciążeń, biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia i towarzyszące choroby.

Alternatywny sposób na pozbycie się dolegliwości przylega do podstawowego postulatu kinezyterapii, w którym stwierdza się, że leczenie bólu następuje przy prawidłowych ruchach osoby odbierającej. I dla pacjentów, aby zrozumieć i prawidłowo wykonać tę technikę, napisał książkę Siergiej Bubnovsky. W nich autor daje odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania czytelników.

Centra odnowy biologicznej

W praktyce realizowane są zasady unikalnego systemu. Aby uzyskać pomoc, pacjent musi skontaktować się z Centrum Siergieja Bubnovsky, znajdującym się w pobliżu jego rezydencji. W Rosji jest wiele takich instytucji. Na przykład w 2013 r. Było ich 79.

Wszystkie centra działają według tego samego schematu. Początkowo pacjent, po wizycie, powinien umówić się na spotkanie z lekarzem, który przeprowadzi diagnozę twarzy pacjenta. Jest to procedura oceny stanu stawów i funkcji motorycznych jego mięśni. Po zakończeniu badania lekarz kończy historię choroby i sporządza dla pacjenta indywidualną kartę ratunkową. Ten dokument jest bardzo ważny. W trakcie leczenia kartę odzyskiwania jest stale edytowana. Pozwala to na monitorowanie stanu zdrowia ludzkiego.

W centrach, które utworzył Siergiej Bubnowski, można nabyć książki o nowej alternatywnej metodzie, napisane przez profesora medycyny.

Co jest stosowane w leczeniu?

Skuteczna technika pomaga wyeliminować ból i powrócić ból. I staje się to możliwe dzięki indywidualnie opracowanemu dla każdego ćwiczeniu pacjenta, opracowanemu na symulatorach wielofunkcyjnych Bubnovsky. Te muszle sportowe pomagają osobie poruszać się szybciej na drodze ich odzysku. Urządzenia rehabilitacyjne zapewniają efekty antygrawitacyjne i dekompresyjne. Eliminuje to nacisk osiowy na stawy i kręgosłup.

Uczenie pacjentów i technik prawidłowego oddychania, których spełnienie jest warunkiem wstępnym ćwiczeń. Więc wydychanie podczas wykonywania elementów mocy powinno odbywać się z dźwiękiem "ha". Spowoduje to zmniejszenie ciśnienia śródbrzusznego i zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych.

Kinezyterapia odbywa się przy użyciu hydrotermii i krioterapii. Pierwszy z tych dwóch terminów oznacza użycie hydromasażu i termicznego wpływu wody na organizm człowieka. Krioterapia jest zimna. Użycie tych dwóch technik może poprawić termoregulację tkanek i wyeliminować ból w dotkniętych obszarach.

Gimnastyka zdrowotna

Aby ocalić ciało przed patologią systemów ruchu, wykonywane są specjalne ćwiczenia autorstwa Siergieja Bubnovsky'ego. Gimnastyka dla początkujących zawiera najprostszy z nich. Początkujący powinni zrozumieć, że nie wszystkie zostaną natychmiast uzyskane. Ale nie rozpaczaj. Wytrwałość i chęć osiągnięcia tego celu doprowadzą Cię do sukcesu.

Pierwsze ćwiczenia dla początkujących to push-up z podłogi. Pozwala na pracę pasa kończyn górnych. Celem tego ćwiczenia jest przywrócenie krążenia krwi w tętnicach kręgowych, wyeliminowanie bólów głowy, dystonii wegetatywno-naczyniowej, zmęczenia i depresji. Zwiększa to masę mięśniową pasa ramieniowego.

Aby osiągnąć pożądany efekt, należy zwrócić uwagę na jakość i liczbę wykonanych ruchów. Aby rozpocząć gimnastykę, musisz leżeć na podłodze, przytrzymując dłonie dłonią w dół na poziomie klatki piersiowej. Nogi muszą być zebrane i rozciągnięte. Wznosząc się ważne jest, aby nie zagiąć pleców i patrzeć tylko naprzód. Powoduje to wydychanie z dźwiękiem "ha". Następnie zginanie broni, a tułowia opada. Odnosi się to do inhalacji. Niewiele osób może rozpocząć to ćwiczenie za pomocą lekkiej wersji, przy wsparciu kolan. Liczba prasy powinna wynosić od pięciu do dziesięciu.

Następnym krokiem w tym ćwiczeniu jest czyszczenie oddechu. W tym celu pacjenci klękają za pięty i trzy razy rzucają ręce na inspirację i opuszczają je z wydechem z dźwiękiem "ha". Jednocześnie z podniesionymi rękami na kolanach, a następnie zatopić się w piętach.

Gimnastyka Siergiej Bubnovsky obejmuje ćwiczenia rozwijające mięśnie brzucha. Pozwala to poprawić pracę pęcherzyka żółciowego i wyeliminować prawdopodobieństwo jego patologii, a także aktywować perystalty jelitowe. To ćwiczenie normalizuje krążenie krwi w klatce piersiowej i szyjnej kręgosłupa ze względu na maksymalne skurcze i rozciąganie mięśni międzykręgowych.

Ruchy zaczynają się od pozycji leżącej na plecach z nogami lekko ugiętymi na kolanach. Dłonie powinny być rozciągnięte wzdłuż głowy i przyciśnięte do niego. Podbródek w oryginalnym położeniu znajduje się na klatce piersiowej. Należy pamiętać, że w ten sposób głowa powinna być ustalona względem kręgosłupa przez cały czas trwania ćwiczeń.

Po wydechu pacjent powinien zerwać łopatkę z podłogi. Trzeba podnieść ręce jako kontynuację bagażnika. Wszystkie ruchy powinny być wykonywane z maksymalną amplitudą. Dźwięk "ha" jest wymawiany w górnym punkcie naprężeń. Dlatego trzeba nacisnąć brzuch.

Ćwiczenia te wykonywane są przez Siergiej Bubnovsky 20-30 sekund, lub w ilości 5-10 powtórzeń. Niezbędnym warunkiem dla nich jest pusty żołądek. A jeśli przed rozpoczęciem zajęć do picia szklankę herbaty lub wody, można umyć jelita. Brzuch brzucha świadczy o tym procesie.

Inne ćwiczenia Bubnovsky dla początkujących opracowane przez autora do wzmocnienia mięśni tylnej części uda i pleców. Należy rozpocząć od pozycji leżącej na żołądku, a ramiona lekko zgięte i zgięte wzdłuż ciała. Ręce w tym samym czasie na wysokości talia powinny spoczywać na podłodze, a głowa – patrz. Po wydechu dźwięk "ha" jest wymawiany, a dwadzieścia znaków jest najpierw tworzone przez jedną prostą nogę, a następnie drugą. Następnie są one odbierane jednocześnie w tym samym czasie. Liczba przypadków w tym przypadku będzie ograniczona przez możliwości pacjenta.

Autor zaleca następujący schemat testowania trzech ćwiczeń opisanych powyżej:
– poniedziałek – wyciska;
– wtorek – wypracowanie mięśni brzucha;
– środa – ćwiczenia na tylnej powierzchni tułowia.

Czas trwania takiej gimnastyki nie powinien wynosić mniej niż 20 minut. Po zajęciach Bubnovsky zaleca przeprowadzanie procedur wodnych. Może to być kontrast lub zimny prysznic, sauna, basen lub tarcie mokrymi ręcznikami.

Na jakiej patologii jest stosowana alternatywna technika?

Jakie są główne przyczyny chorób kręgosłupa? Należą do nich:
– wrodzone dolegliwości;
– choroby ogólnoustrojowe, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenie kości i szpiku, choroba Bechterewa, gruźlica i nowotwory;
– dystroficzne choroby zwyrodnieniowe (przepuklina kręgosłupa i zwłóknienie kostne, spondylolisthesis i zapalenie kości i stawów, a także zwężenie rdzenia kręgowego).

Nie można wyeliminować dwóch pierwszych powodów bez wielostronnego leczenia. W trzecim przypadku stan zdrowia pacjenta zależy wyłącznie od niego. To z pewnością Siergiej Bubnovsky. Osteochondroza, przepuklina i inne choroby zwyrodnieniowe, jego zdaniem, powodują siedzący tryb życia. W związku z tym metoda Bubnovsky'ego czasami staje się po prostu niezastąpiona.

Skuteczność korzystania z symulatorów

Metoda Bubnovsky'a jest bardzo skuteczna. I dowodem jest sam autor. Lekarz, poruszając się wszczepionym stawem biodrowym, testuje każdego z nich symulanty, a następnie oferuje je ludziom. Te urządzenia do rehabilitacji sportowej są w stanie:
– wyeliminować bóle pleców, których przyczyna – skurcze mięśni;
– przywrócenia elastyczności kręgosłupa i ruchliwości stawów;
– powstrzymać rozprzestrzenianie się skoliozy i przepukliny, osteochondrozy, stawów i wielu innych patologii;
– przywrócić ciało po zabiegu w celu usunięcia przepukliny międzykręgowej.

Na początkowym etapie leczenia wykonuje się gimnastykę adaptacyjną. Jest przeznaczony do rehabilitacji pacjentów i pozwala wyeliminować ból. Na następnym etapie Siergiej Bubnovsky oferuje stawy. W tym samym czasie powraca do nich mobilność, a kręgosłup posiada zdolność do wytrzymania znacznych obciążeń.

Nie warto zakrywać całego kursu na raz dla początkujących. Osoba w ciągu dnia musi wykonywać ćwiczenia w wolnej przestrzeni dla niego. Tylko stopniowo można zwiększyć obciążenie.

Warto pamiętać, że wszystkie ćwiczenia Bubnovsky są bezpieczne. W ten sposób przywracają właściwości tkanki mięśniowej, takie jak elastyczność, kurczliwość i funkcja troficzna. Ponadto, w wyniku tego ćwiczenia następuje samoregulacja chrząstki stawowej i dysku międzykręgowego. I to się dzieje bez interwencji chirurga.

Przeciwwskazania

Metoda Bubnovsky'ego pomaga wielu. Jednak ćwiczenia opracowane przez Siergieja Michajłowicza obejmują różne elementy mocy. W związku z tym nie należy stosować metody Bubnovsky'ego:
– we wczesnym okresie pooperacyjnym;
– z pęknięcia ścięgien i więzadeł;
– w przypadku wykrycia onkologii;
– osoby w stanie przedsulfonowym lub przed zawałem.