828 Shares 6134 views

Wszy u kotów – niebezpieczna choroba pasożytnicza

Pomimo faktu, że większość właścicieli zwierząt domowych klasowo świadomy wszelkich starań w celu zapewnienia dobrego stanu zdrowia swoich podopiecznych, czasami pojawiają się różne choroby. Bardzo niebezpieczne, takie jak wszy u kotów. Te małe bezskrzydłe owady mają spłaszczone ciało. Ich wielkość waha się w zakresie 1-2 mm. Prostokątny płaski łeb owad znacznie szerszy w klatce piersiowej. Wszy u kotów daje im wielkie kłopoty. W owady, istnieje duże usta rodzaj gryzienie. Podstawą kleszczy energetycznych – płatki naskórka i sierści zwierzęcia.

Wszy u kotów: objawy, zdjęcia

Wszy zwierzę może pojawić się o każdej porze roku. Złapać ich może być wszędzie, a szczególnie proste – gdy mamy do czynienia z chorym kotem zwierząt przed lub w kontakcie z przedmiotami z jego opieki. Dlatego konieczne jest, aby starannie wybrać „przyjaciół” dla swojego zwierzaka. To również nie jest niczym niezwykłym dla kotów zakażonych przez chorą matką. W tym przypadku, pasożyty znacznie osłabiają układ odpornościowy małych zwierząt. Wszy u kotów mnożą się bardzo szybko. Jeśli w początkowym stadium pasożyta jest prawie niewidoczny, a następnie po kilku tygodniach można wykryć oznaki choroby. Kobiety z tych owadów są przyklejone 20-60 jaj sierści zwierząt. Po 7-12 dniach wylęgają się larwy tych, które w 14-20 dni (po trzech molts) staje owada dorosłego.

Najczęściej te pasożyty żyjące koty wpływają w niekorzystnych warunkach, a także chorych i osłabionych zwierząt. Wielki bodźcem do powstania kleszczy jest złe odżywianie zwierzę. Głównymi objawami są: ostre zadrapania skóry (czasami we krwi), nieustanne swędzenie, co skłoniło zwierzę swędzieć stale. W ciężkich przypadkach istnieje często kot łysienie, zapalenie skóry, zapalenie tkanki łącznej. Wszy u kotów jest często zlokalizowane u podstawy ogona zwierzęcia, jak również na wewnętrznej powierzchni ramion i ud. W celu ustalenia rozpoznania należy dokładnie zbadać sierść zwierzęcą, spychając go na skórę. Pasożyty i ich jaja malowane w kolorze żółtym.

Leczenie i profilaktyka

Wszy u kotów, zdjęcia, z których na skórze i włosach podany jest na prawo, są one niszczone przez leki, które są zaprojektowane, aby pozbyć się pcheł. Ponieważ często zabijają tylko larwy, ale nie jaja i dorosłych owadów, przeciwpasożytnicze leczenie powinno być wykonywane 3-4 razy podczas ciepłych porach roku (z przerwą 10-12 dni) oraz w okresie zimnej (po 14-18 dniach). Jednym z najbardziej popularnych leków do zabijania pasożytów – spadek „Fiprist”. Są one przeznaczone do stosowania na kłębie zwierzęcia. Narzędzie to nie tylko leczy, ale również chroni koty z zamawiającym wszy. Równie skuteczny i spada „IN-AP kompleksu”, które działają na tej samej zasadzie jak narkotyk „Fiprist”.

Do zapobiegania chorobie wystarczy obserwować zrównoważonego odżywiania domowych i konieczne weterynarii i warunków sanitarnych jego zatrzymania, regularnie przeprowadzają dokładną analizę wełny.