94 Shares 5441 views

Ryby akwariowe: tytuł, opis i treść

Dla wielu to ulubione zwierzaki ryb akwariowych. Ich nazwy są bardzo zróżnicowane i zaskakujące. Wiele z nich mówią same za siebie, ale o niektórych rodzajach prostych mieszkańców nawet nie słyszał.


ryby akwariowe

Nazwy mieszkańców organów wody do domu często jest krótki opis ich wyglądu. Na przykład, Szermierz zawiera ogon jak miecza. Kogut słynie z wojowniczości i jasnych kolorach. Na dużym wąsatego suma takich sum – urokliwe ryb akwariowych.

Nazwy rybek jest bardzo jasno i wyraźnie ujawniają swoje cechy. Na przykład, różne veiltail bujne i długi ogon, czerwona czapka na głowie jest czerwona plama, a teleskop – ogromne oczy wybrzuszenie.

Ponadto, aby oczyścić rosyjskich słów na tej liście, są niesamowite, egzotyczne, z powodu różnych miejscach importowanych ryb akwariowych. Ich nazwy są zatem także nie przyzwyczajony do słuchania Rosjan. Na przykład, mollinezii, Arovana, karłowaty, Aulonocara Binche, Ancistrus, pielęgnic i innych zadziorem.

Międzygatunkowe różnice ryb akwariowych

Dla wygody akwarystów treści udostępniać te zwierzęta na następujących parametrach:

  1. Bardzo ważną metodą zwielokrotniania (tarło i viviparous).
  2. Są drapieżne ryby, które jedzą inne mniejsze ryby, i ciche, gotowe do jedzenia tylko owady, larwy owadów, robaków, glony.
  3. Skład i temperatura wody, która jest optymalna dla treści jest również ważne: niektóre gatunki wolą słone środowisko, a inni – słodkowodne, niektóre wymagają dość ciepłej wody, podczas gdy inne rozwijają się w temperaturze pokojowej.

Drapieżniki w okolicy – to jest złe dla ludności cywilnej

Przed umieszczeniem pojemnika w nowym zwierzakiem, należy zapoznać się z jego przyzwyczajeń i preferencji, w celu uzyskania dobrej hodowli i pożerając się nawzajem ryb akwariowych.

Rodzaje ryb drapieżnych są również podzielone na bardzo agresywne, które atakują każdą bliźniego, niezależnie od wielkości i pełności w żołądku, a ci, którzy są w stanie jeść tylko bardzo mały narybek. Zwłaszcza w tym planie zasłynął Piranha ostre zęby, które gryzą natychmiast do każdego ciała i podarte kawałki. Mówią, że charakter tych ryb atakują nawet ludzi i może być opakowanie w krótkim okresie czasu przegryźć go.

Tak, i anioł nie różnią się rodzajem i przychylne nastawienie. To prawda, że nie zaatakuje sąsiada, który nie mieści się w ich ustach, ale okolica zaszkodzi wszystkie małe ryb akwariowych.

Niektóre rodzaje drapieżników może czasami współistnieć w tej samej pojemności z pokojowego ryb. Dzieje się tak w przypadkach, gdy wielkość zbiornika jest na tyle duże, jedzenie jest zróżnicowane i obfite, a mieszkańcy są wokół do różnych schronisk. Należy również otsazhivayut tych osobników, którzy przygotowują się do pracy w świetle potomności.

rybki

Przed wprowadzeniem na swojego zwierzaka, trzeba dowiedzieć się, jakie gatunki ryb akwariowych. Zdjęcie i opis rasy, najlepszym sposobem, aby treści – oto główne opcje, które pomogą stworzyć piękno w akwarium, daje to egzotyczne i sprawiają, że istnienie jego mieszkańców najbardziej komfortowych.

Historia złotej rybki wywodzi się bardziej w 7 wieku pne. Wszakże dzisiejsza urody – udomowiony zmutowane wspólna rzeka karpia! Jednak początkowo w rybki akwariowe nie przyszedł w Rosji i Chinach.

Należy pamiętać, że wszystkie rasy tego rodzaju miłości do zabawy, dobrego napowietrzania, grubego żwiru na dnie. Adoruje kopać w ziemi, złota rybka zawieszono woda, kruszą małe glony, więc często jest to konieczne, aby oczyścić zbiornik, zmieniając zawartość w nim.

Ale do temperatury rybek są stosunkowo spokojny. Mimo, że nie są tak wytrzymałe jak ich przodkowie: w zimie wystarczy 16 stopni, a latem najbardziej wygodny dla nich będzie w środę o 24 stopni.

Potomkowie zasilane karpi musi być zmieniana. Można dać złotą rybkę jako pasze zwierzęce i roślinne. Rozdrobnionych sałata i rzęsy, niesolone owsianka, Ricci chleb – to wszystko będzie zadowolić niewymagających veiltail lub teleskop. Propagowane kawior ryb.

Viviparous Guppy ryba

Być może najbardziej piękne, żywe i zróżnicowane są gupiki. W akwarium są one łatwe do dogadać z każdym z sąsiadów, pod warunkiem, że oni sami nie będą atakować i niszczyć je. Jeść te Bloodworms ryb, Tubifex, larwy komarów, rozwielitki, Cyklop. Sucha karma zaleca się kruszyć przed zasypaniem do akwarium.

Uważaj na hodowli gupików bardzo interesujące. Można nawet kontrolować ten proces. W tym celu, kobieta powinna być oddzielona od samca i obficie karmione żywego pokarmu tylko tydzień. Następnie można podłączyć „oczyszczenie” i „narzeczonej”. Początkujący akwarysta może być nawet szczęście zobaczyć sam proces kopulacji. Para zakochanych na tej stronie chwila pływania obok siebie, jeden obok drugiego, a męski narząd rozrodczy wchodzi otwarcie jamy brzusznej kobiet słonki.

Ryby wykluciu potomstwo 21 dni. W tym czasie jej brzuch pęcznieje, gdyż wewnątrz może wynosić do 33 smażyć! Niestety, czasami gupików może jeść ich krewnych, ponieważ narybek są bardzo małe i pierwsze godziny są nieaktywne. Dlatego też zaleca się w ciągu 21 dni samica otsadit od innych ryb.

Obserwować proces narodzin, woda w zbiorniku, trzeba rodilke lekko podgrzać. Niech wzrośnie o 3-4 stopni – będzie to generic stymulant. Przyszła mama ze wzrostem temperatury wody zaczyna się spieszyć, aby zrobić ostre zakręty i szarpnięć. W tym momencie to jest jasne, jak kula wewnątrz jamy brzusznej porusza się w kierunku otwierania, aby wyjść na zewnątrz. I w pewnym momencie ryby uwolnione do wody „rybonka”.

Jednak jest to raczej jajek niż narybku – puszysta i wyczyścić piłkę powoli tonący plany. Ale jak obniżenie piłki jest ustawiony, przyjąwszy postać drobnych ryb. Po krótkim odpoczynku w dolnej części narybku wznosi się na powierzchnię. Najlepiej jest go złapać od razu i przeniósł się do „przedszkola” bo przecież matka rodzi ostatniej smażyć, będzie dręczyć głód. Czasami zdarza się, że zamiast gupików pastewnych mogą jeść swoje własne dziecko – uczucia rodzicielskie tych ryb nie są znane.

Smażyć można podawać płatki owsiane, mleko w proszku w pierwszym dniu życia. Na czwarty dzień jest już możliwe do uzyskania drobnej, suchej rozwielitki. Przechowywać nieletnich oddzielić od pozostałych mieszkańców akwarium trzeba aż osiągną ten sam rozmiar jak reszta ryb w akwarium.