240 Shares 8714 views

Miłośnicy zwierząt: jak karmić żółwia w domu?

Jeśli masz zamiar mieć żółwia w domu, prawdopodobnie nie zastanawiał się tylko o tym, gdzie i jak go zawierają, ale również , jak karmić żółwia w domu. Still – to nie jest kot lub pies, który może mieć ze stołem magisterskiej, a nie ryby, który jest sprzedawany gotowe specjalna! W tym artykule powiemy o właściwą organizację moc swojego zwierzaka.


Przed rozpoczęciem rozmowy o jak karmić żółwia w domu, trzeba zdecydować, jaki rodzaj tych uroczych stworzeń, będziesz skończyć – grunty i słodkowodnych. Są one całkowicie odmienne pod względem treści!

żółwie

Tak więc, przed zakupem zwierzaka trzeba kupić i wyposażyć miejsce jego siedliska – powinien to być terrarium z basenem z podgrzewaną wodą, rynny i pokrywy. Jeśli żółwia jest niewielka – do 12 centymetrów długości, jest bardzo odpowiedni typowy zbiornik do 100 litrów. Dno rzeki jest wypełniona żwiru lub kamyków do 6 cm. Nie można opuścić dno gładkie, lub wypełnić go z czystym piaskiem lub trocinami!

Ogrzewanie może być zwykła żarówka przy 100 watach, a basen – mała plastikowa rynna lub miska. Doskonały dom z połowy doniczce.

Ó trzeba wygrzewać w świetle dwa razy na dobę przez 2-3 godzin, i 2-3 razy na tydzień do pływania ciepła pewna ilość wody jest mniejsza niż 30 stopni, aż do 4 godzin (juveniles) lub jest on wtryskiwany z natryskiem każdego dnia (w przypadku dorosłych).

Teraz porozmawiajmy o tym, co karmić żółwia w domu. Po pierwsze, że w żadnym wypadku nie mogą być podane. To mleko, zboża, skórki owoców cytrusowych, ciemnego chleba i suchej karmy dla innych zwierząt i innych produktów spożywczych z „tabeli pana,” oni też nie są odpowiednie.

Następnie, co do zasilania domu żółwia? Lato – posiekane zioła (koniczyna, mniszek lekarski, babki, itp …) z warzyw, owoców i jagód. Należy zauważyć w proporcji – 70 procent zieleni i warzyw w diecie, 25 procent owoców i 5 – różne dodatki (surowa wątroba, wołowina mielona, mielone skorupki jajka gotowane jajko, etc …). Są one podawane raz w tygodniu. Dobry dać ziarna kiełkowały w ciemności.

Ile razy karmić żółwia? Dorośli mogą być karmione kilka razy w tygodniu – 2-3 razy tak długo, jak żółw ma roczek, powinna jeść codziennie.

żółwie słodkowodne

Są one zawarte w akwaterrarium gdzie ziemia musi zajmować nie mniej niż 25 procent powierzchni. Dla dorosłych żółwia akwarium odpowiedniej objętości 100-150 litrów. Non-chlorowana woda zmienia się 1-2 razy w tygodniu. Ogrzewanie pod działce. żółwie słodkowodne są często porośnięte glonami – nie czyścić powłoki szorstkich szczotek!

Co karmić żółwia w domu w tym przypadku? Pierwszy warunek – różnorodność. Nie wyrzucać jedzenie do wody, karmić go do brzegu. Te błędy jak małe ryby z kości i ślimaki wodne. Daj im kawałki rozmrożone morza OKUNEVA ryb.

Jako dodatek można stosować squida i surowy wątroby. Jeśli karmisz wyłącznie mięso żółwia, może rozwijać krzywicy. Dodaj do swojej diety różnych dodatków – mineralnych i białka, a także dania wegetariańskie.