290 Shares 3539 views

Ryby akwariowe „czarny nóż”: Konserwacja i pielęgnacja (zdjęcia)

Wśród ogromnej różnorodności akwarium jeden z najbardziej interesujących jest ryba znany jako „czarny nóż”. Oficjalnie nazywa się to apteronotus, aw krajach anglojęzycznych nazywa się „czarna duch”. Akwarystów z doświadczeniem chętnych do rodzenia takiej egzotyki w ich zlewniach szklanych. Ale dla początkujących, chyba, że jest to konieczne do zdobycia doświadczenia przed zaryzykować na takiego nabycia: czarny nóż – rybę, której zawartość wymaga szczególnej uwagi i umiejętności.


Lokalizacja popłynął apteronotus

W tym egzotycznych ryb jest kolebką kontynencie Ameryki Południowej, gdzie opanował ogrom Peru, Brazylii, Boliwii, Kolumbii – górnej i środkowej części Amazonii. Aw Paragwaju nóż czarny znajduje się w rzece Parana. Preferuje zbiorników wodnych o niskim przepływie, bez pośpiechu i bogatej roślinności podwodnej. Błotnista woda w miejscach, widoczność w nich jest bardzo niska. Dlatego apteronotusa bardzo słaby wzrok, ale jest alternatywny sposób poruszania – słabych impulsów elektrycznych, które są źródłem białego pierścienia obejmującego ogon. Są też w naturze nożem czarny jest zabezpieczony przed atakiem i patrząc na jedzenie. W akwariach apteronotus pojawiła się bardzo niedawno – zaledwie około dwudziestu lat temu. Ale fani sami mieć już.

wygląd

W domu „staw” ryby akwariowe „czarny nóż” może być jego dekoracji. Gładkie, miękkie kontury i ruch plastikowy nawet wśród ludzi, którzy są obojętni na akwarium natychmiast przyciągają uwagę. Apteronotus dorasta do pięćdziesięciu centymetrów (o ile, oczywiście, że jest wystarczająco dużo miejsca). Brak skali stwarza wrażenie, że aksamitu ryb i czyni ją miękką i głęboki kolor. Płetwy grzbietowe nie ryby, ale odcinki odbytu wzdłuż całego brzucha. Z powodu tej konstrukcji, czarny nóż może płynąć w dowolnie wybranym kierunku, poprawianie ich ruch płetwy piersiowe. Bardzo częstym zjawiskiem podczas apteronotus pływa na boku. Jeżeli dana osoba wcześniej były tylko inne ryby, dla których takie zachowanie jest oznaką choroby, akwarysta może zapach szczura. Ale ten styl noży nurkowych – zwykłym zjawiskiem.

Wyposażamy przybysza

Jeśli zwraca się uwagę nóż czarny, jego zawartość będzie skuteczna jedynie w dużym akwarium, co najmniej 150 litrów objętości. Brak miejsca, nie tylko nie pozwoli mu dorastać do wielkości możliwe, ale także osłabić zdrowie, osłabiają układ odpornościowy i uczynić go bardziej podatne na różne dolegliwości. Temperatura powinna być utrzymywana na poziomie 23 stopni; jednocześnie redukując go do poziomu mniej niż 18, PET, są gwarantowane do stracenia – tropikalna ryba, ciepłolubnych. Trzeci z wody powinny być zmieniane co tydzień. Ponadto, zbiornik powinien być wyposażony w aerator zasilania i filtr torfu. „Pejzaż” jest wydawane liczne schrony: czarny nóż – będąc noc, dni ukrywał się, a miejsca dla tego powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o oświetlenie, potrzebuje więcej podwodnych roślin jako apteronotus aktywność jest widoczna tylko w nocy, a widząc go słaby. Należy dbać o szybę pokrywy na akwarium: istnieją przypadki, gdy czarne noże wyskakują z wody.

żywność

W naturalnych warunkach paszy dla ryb na czarny nóż narybku innych gatunków ryb i larwy owadów, czyli jest mięsożerny. Gdy zawartość swojego domu karmione żywo lub mrożonek: Tubifex, Bloodworms. Jest to z przyjemnością zjada czarny nóż rozsypał krewetki i kalmary. Sucha karma, jak również wszelkie substytuty, ryby ignorowane, aż w końcu z głodu. W zasadzie przyzwyczaić je do takiej diety, jak to możliwe, ale nie jest wskazane. Karmienie odbywa się raz dziennie, po wyłączeniu oświetlenia akwarium. Przejadanie apteronotusy często zabity, więc trzeba obliczyć szybkość swojego zwierzaka i dać trochę mniej.

Którzy uciekają się do sąsiadów

W zasadzie, nóż czarny – ryba jest spokojne i nieagresywne. Potyczki występują tylko między samcami tego typu w sporach terytorialnych. Jednakże, biorąc pod uwagę charakter drapieżny, to lepiej, aby nie podselyat apteronotusam małe ryby jak neonów i guppikov: jeść. Dla większych sąsiadów noże całkowicie obojętny. Jednak lepiej nie angażować się w jednym akwarium z rybami, przenosząc je też – na przykład garby. Apteronotusy nieśmiały, a od nadmiaru ruchu może obejść stresu. Obok takich sąsiadów może pociągnąć cienkich żeberek czarnych noży.

W odniesieniu do zdrowia

Ponieważ nóż czarnym pozbawiona łusek, jest szczególnie podatny na ICH. Jego leczenie jest utrudnione przez fakt, że nie należy używać produktów, które mają cynk, więc konieczne jest, aby uważnie czytać przy zakupie leków, jako część ich struktury. Objawy choroby to:

  1. małe grudki białych pół milimetra i połowę średnicy. Akwarystów odnoszą się do tego wysypka semoliny;
  2. wystrzępione płetwy lub sklejone – znak już wtórne, co wskazuje, że proces posunął się za daleko. Oprócz tego swoistego i innych objawów choroby;
  3. obrzęk łydki. obserwowano również w różnych chorobach.

Ich innych gatunków ryb często leczone solenie wody w akwarium. Ale nóż jest czarny i umierają z takich środków. Chcesz – można szukać pewnych opatentowanych leków. Jednak sprawdzeniu wielu – dość i malachit. Jest nieszkodliwy dla roślin, nie szkodzić biofiltracja, aby można było bezpiecznie uczynić go bezpośrednio do wody w akwarium. stężenie konwencjonalnych przy leczeniu ich – 0,09 mg / l. Jednakże, ze względu na brak łuski apteronotusov, powinna być zmniejszona do 0,04 mg / l. Dodano narzędzie w wodzie codziennie, przed każdym wprowadzeniem ćwierć wody w „basenie” się zmienia, a odbywa się to aż do „wabik” zniknie oraz dwa dni później.

Powielanie czarnym nożem

Apteronotus – żyworodne ryby. Hodowla w domu jest trudne i rzadko uwieńczone sukcesem. Można jednak spróbować. W tym celu, wybrana para osadza się tarła objętości 100 litrów; Temperatura wody powinna wynosić 25 stopni stabilnie. W tym przypadku konieczne jest stale uzupełniany trochę czystej wody – jest to imitacja pory deszczowej. Dodatkowo, aby zapewnić strumień wody, który jest opóźniony i kawioru. Po tarle rodziców są usuwane z tarła. Po 2-3 dniach właz smażyć. Przez cały ten czas, konieczne jest monitorowanie sytuacji w zbiorniku i usunąć martwe jaja.