520 Shares 9296 views

Rękodzieło z gliny z rękami na rozwój dziecka

Wszystkie dzieci są bardzo lubi majstrować rękodzieła z gliny z rękami. Odlewnictwo przynosi nie tylko cenne właściwości, takie jak wytrwałość i uwagi, ale także rozwija wyobraźnię i myślenie przestrzenne. ćwiczenia modelujące są korzystne dla układu nerwowego, a także rozwijać umiejętności motorycznych, a to jest bezpośrednio związane z rozwojem mowy.


Zapoznanie dziecka z plasteliny potrzeby w wieku ośmiu miesięcy, to znaczy, kiedy zaczyna siedzieć bez pomocy. Pleśń na tak wczesnym wieku, dziecko jest mało prawdopodobne, ale niech trzymać glina w rękach prawo. Jak glina lepiej jest dać dziecku ciasto sól, ponieważ dzieci w tym wieku są przeciągając wszystko do buzi. To gliny można podawać dzieciom od dwóch do trzech lat.

Można formować wyroby z gliny kulowym lub jeszcze lepiej, z tworzywa sztucznego lub specjalną masą do modelowania. Takie wyroby wykonane z gliny z rękami, krzepnącej w powietrzu lub poddaje się obróbce termicznej, można się zabawki dla dzieci. I można zapisać najbardziej udanych rzemiosła jako pamiątkę.

Po pierwsze, dziecko nie wie, jak zrobić rzemiosła z gliny. Dlatego pierwsze sesje powinny być trzymane razem z dorosłymi lub zamiast coś ślepy, dziecko może po prostu wyrzucić glinę w domu. Początkowo dzieci mogą rzeźbić z gliny kilka piłek, ale w końcu ruchy rąk stają się coraz bardziej zwinny i zręczny. Później te umiejętności pomogą dzieciom rysować i malować pięknie.

Z gliny rzeźbić wiele małych zwierząt, ludzi, krasnoludów, samolotów, samochodów … Tak, to jest po prostu niemożliwe, aby wymienić wszystkie.

Z biegiem czasu, gdy dziecko staje się starsze i już wiem jak zrobić rzemiosła z gliny, można kupić za nim książkę, która opisuje różne techniki pracy z gliną i są krok po kroku zdjęć. Opierając się na ich dziecko może mieć bez pomocy osoby dorosłej, dużo rzemiosła mody, a następnie podać je do swoich krewnych na wakacje, jako pamiątkę. Rękodzieło z gliny z rękami do zrobienia nie jest łatwe. Początkowo dziecko powierzone zrobić, aby zrozumieć jakąś rolę, na przykład, zakasać ogon dla kotów.

Aby pracować z gliny trzeba przygotować stanowisko pracy. Aby to zrobić, trzeba kupić specjalny ceratą i przesłaniać jej stole podczas formowania. Rzeźbić na najwyższym pokładzie. Ubrania trzeba nosić nie będzie przykro. Ale co najważniejsze, trzeba kupić glinę, który spełnia określone wymagania. Na przykład, musi być szybko ogrzewane w dłoniach nie może kruszyć się i vice versa – zamazane. Konieczne jest, aby kawałki plasteliny łatwo przylgnął do siebie i dobrze utrzymane na papierze lub kartonie. Clay nie przykleja się do dłoni podczas jazdy i powinny być łatwo usunięte bez śladu całkowicie od każdej powierzchni i jest łatwo zmyć z niego. Nie ma potrzeby kupowania plasteliny z zapachem cytryny, pomarańczy lub truskawki, czy dziecko może go lizać.

Cięcia gliny trzeba kupić bezpieczną plastikowy nóż – stos. W niektórych pudełkach ze stosów gliny, ale to lepiej jest stosować noży jednorazowego użytku. Prowadzone oczy lub wzór może być stosowany za pomocą wykałaczki lub zapałki. Nadal trzeba kawałki tektury – są ustalone dane. I trzeba myśleć o tym, gdzie do przechowywania gotowych rzemiosła. Może być przystosowany do tego celu zwykły karton. Pod koniec narzędzi ręcznych i zetrzeć miękką szmatką.

Rękodzieło z gliny z rąk może być bardzo różny. Niekoniecznie jest to jakieś pojedyncze postacie lub przedmioty. Można wyrzeźbić całe miasto z domy, samochody, drzewa. I można korzystać z gliny malowanie rzeczywistego obrazu. Lub zrobić piękny wazon, rozmazany z gliny naczynia i udekoruj je z nasion lub koralikami. Najważniejsze jest to, aby dać dziecku pudełko plasteliny i pokazać swoje możliwości i mają oryginalne pomysły twórcze, wymyślił sobie.