561 Shares 3831 views

Co jest lepsze – pożyczka lub kredyt hipoteczny na zakup domu?

Zakup własnego mieszkania zawsze było ważną kwestią dla wielu młodych rodzin. W krajach europejskich, na pytanie, co jest lepsze: pożyczka lub kredyt hipoteczny, że nie warto jej obywatelom. Powodem jest to, że zachodnie banki zbyt dużej różnicy między tymi rodzajami kredytów. W Rosji, wręcz przeciwnie, różnica nie jest tak zauważalny. Więc co powinniśmy podjąć? Hipotecznych lub kredytów konsumpcyjnych? Który jest lepszy? Moskwa i wiele innych rosyjskich miastach może się pochwalić takimi stóp procentowych:


13-14% – hipoteka;

17-20% – kredyty konsumpcyjne.

Jak widać, różnica nie jest wielka w zasadzie. W związku z tym pytanie, co jest lepsze: pożyczka lub kredyt hipoteczny, zyskuje coraz większą popularność. Zastanówmy się również na ten temat, daj nam porównać zalety i wady tego typu pożyczek.

Hipoteka: jest

Przed mówimy o jakie rodzaje kredytów lepiej jest wziąć: pożyczka lub kredyt hipoteczny, niech wyznaczać sobie tych pojęć.

Pod pojęciem „hipoteki” oznacza pożyczkę pieniędzy dał wam instytucja finansowa na zakup mieszkania. Jednocześnie w umowie użyczenia hipotecznych jest określona przez fakt, że nabycie domu natychmiast staje się zabezpieczenie. Oznacza to, że zakupione mieszkanie nie będzie oficjalnie należeć do Ciebie tak długo, jak nie spłacić swoich długów. Właściciel nieruchomości będzie bank. Tak więc odpowiedź na pytanie, czy. to lepiej wziąć – „domu z banku” kredytu hipotecznego lub pożyczki, będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy chcesz natychmiast stać się właścicielem mieszkania lub są gotowe do zamieszkania w najbliższych latach

Jak kredytu konsumenckiego

Konsument kredyt największy bank jest w stanie wydać w ogóle nie interesują się, gdzie pieniądze zostaną wydane. Ponadto nabył dom lub mieszkanie od razu staje się własnością i możesz zrobić z nimi co chcesz. Prawie zawsze, aby uzyskać taką pożyczkę, trzeba będzie przynieść jeden lub więcej poręczycieli. Należy również zapewnić za kaucją, równa wymaganej kwoty. Zaletą w tym przypadku jest fakt, że nie wymaga do działania jest obudowa jako zabezpieczenie. Może to być drogi samochód, łódź, molo, papierów wartościowych i wiele innych. Jedynym warunkiem jest to, że wartość kredytów hipotecznych. To musi być współmierne do wielkości kredytu.

Wymagania dotyczące organizacji bankowych

Na temat zalet i wad tych rodzajów kredytów, porozmawiamy trochę niższy, a teraz omówić różnice w zakresie wymagań banków w obu przypadkach. czas realizacji i wartość pakietu dokumentów może być również mocny argument na pytanie, który jest lepszy – pożyczka lub kredyt hipoteczny.

Podczas rejestracji wymagane. kredyty instytucji finansowych jest zainteresowany tylko kredytobiorcy. Zazwyczaj sprawdzić musi dostarczyć zaświadczenie o dochodach oraz zapewnienie dostępności skutecznych gwaranta.

W momencie rejestracji hipoteki czeki bankowe i dalej „czystości” w mieszkaniu. Z jednej strony, to zajmuje dużo więcej czasu, ale z drugiej – można mieć pewność, że w przyszłości nikt nie będzie w stanie zakwestionować transakcję. Bank po prostu nie pozwoli na takie. Jeśli instytucje finansowe będą wynikać najmniejszej wątpliwości w zakresie przejrzystości transakcji, po prostu nie zorganizować hipotecznych.

W obecności niezbędnych dokumentów i pozytywnej historii kredytowej kredytu konsumenckiego można wytwarzać dziennie. Decyzję w sprawie uzyskania kredytu hipotecznego może być opóźnione o 5-7 dni. A pakiet jest „hipoteka” dokument jest nieporównywalnie większa.

oprocentowanie

Zatem pożyczka lub kredyt hipoteczny na dom? Który jest lepszy? Dla bardziej precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie jest opracowanie w tej sprawie nadpłaty.

Jak wiemy, programy kredytów hipotecznych banku są opracowywane i ciągłej poprawie. Obecnie odsetek tego typu pożyczki waha się od 10,5 do 15% rocznie. A jeśli pożyczka jest podejmowana w walucie, a nawet niższe.

Ale programy konsumenckie nie są daleko w tyle. Jeśli nie brać pod uwagę bajecznie drogich pożyczek ekspresowych, oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych rzadko przekracza 20-21%. Wydawać by się mogło, że jest to dużo więcej kredytów hipotecznych. Ale to, jak wyglądasz.

Aby skutecznie porównać zwracać uwagę nie tylko na numer zakładu, ale również na realną nadpłaty. Ponieważ kredyt hipoteczny – kredyt długoterminowy, nadpłaty za cały okres może wynosić do 150, czasami 200% od ceny wyjściowej. Kredyt konsumencki jest rzadko podano więcej niż 7-8 lata. W tym okresie trzeba będzie czas na zapłatę składki nie przekracza 50% kosztów mieszkania. Więc kwota, jaką są skłonni zapłacić premię w wyniku, może być inny mocny argument na pytanie, co jest lepsze: kredytu konsumenckiego lub kredytu.

Obliczyć dodatkowe koszty

kredytów dla gospodarstw domowych rzadko towarzyszy dodatkowych kar. W skrajnym przypadku nich po prostu może zostać uchylony.

W przypadku nie będzie w stanie uniknąć dodatkowych płatności na kredyt hipoteczny. Takie wydatki, na przykład, obejmować obowiązkowe ubezpieczenie mienia. Ponadto, instytucja finansowa może wymagać, aby zapewnić nie tylko zakupionego mieszkania, ale także życie i zdrowie, i nalegać na ubezpieczenia tytuł własności. Wszystko to znacznie zwiększa koszty kredytobiorcy.

Jest jeszcze jeden ważny fakt. Żaden bank daje kredyt bez niezależnej wyceny nieruchomości. Trzeba powiedzieć, że do przeprowadzenia tej oceny kredytobiorcy muszą na własny koszt. Co kilka zapytań i uprawnienia mogą być płatne.

Plusy i minusy kredytów hipotecznych

Więc co lepsze pożyczki lub kredytu hipotecznego? Pomyślmy.

Podobnie jak każdy inny rodzaj pożyczek, kredytów hipotecznych pożyczki mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Wśród najlepszych boki mogą być identyfikowane w następujący sposób:

 • Najniższe stopy procentowe. Jest to możliwe dlatego, że ryzyko niewypłacalności jest w tym przypadku bardzo niskie. Po pierwsze, bank bardzo dokładnie sprawdzić i kredytobiorcy i nabytej nieruchomości. Po drugie, jeśli coś pójdzie nie tak, mieszkanie jest po prostu zatrzymać na własność banku. I to jest bardzo wysoce płynne zabezpieczenia.
 • W niektórych przypadkach możliwe jest, aby wydać dotację lub uzyskać zniżkę od państwa. Następnie stopa procentowa dla konsumenta spadnie do 6-8%.
 • Długi okres kredytowania w połączeniu z minimalnym ołowiu stopy procentowej do maksymalnej miesięcznej raty przystępne.

Istnieją jednak istnieją również punkty ujemne. Na przykład, jak:

 • Konieczność dokonania wkład początkowy co najmniej 10% kosztów zakupionego przedmiotu. Konieczne jest również, aby zgromadzić.
 • Wystarczy drapieżny nadpłaty. Na kwotę że płacisz w końcu, można kupić dwa, a czasem trzy apartamenty.
 • Znaczne dodatkowe koszty, których nie można uniknąć.
 • kredytów hipotecznych nie może być mały. Otrzymuj ilości mniejszej niż pół miliona rubli jest dość trudne. Wynika to z faktu, że narzut instytucji finansowej, w tym przypadku są dość wysokie.
 • Ograniczenie prawa własności do momentu całkowitej spłaty kredytu. Można mieszkać w zakupionym obudowy. Ale tu jest wziąć mieszkanie do wynajęcia, sprzedaży, zamiany, oddania lub sprawiają, że wszelkie inne działania prawne nie będą działać. Ponadto, byłoby niemożliwe do zrobienia i re-planowanie. Będzie to wymagało pisemnej zgody banku.
 • Przedpłaty kredyt hipoteczny bez kara jest czasami trudne.

Zalety i wady kredytu konsumenckiego

Nadal uważasz, że to dla Ciebie najlepszy kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie ma też swoje zalety:

 • Wszystkie wnioski są sprawdzane jak najszybciej, a pieniądze można dostać w ciągu dnia.
 • Dla kredytobiorców nakładane znacznie mniej rygorystyczne wymagania.
 • Przy rejestracji konsumenta trzeba przygotować znacznie mniejszy zestaw dokumentów.
 • Można dostać żadnych pieniędzy. Ani górnej ani dolnej granicy, w zasadzie, nie ogranicza.
 • Nie ma potrzeby, aby właścicielem zapasów. można kupić mieszkanie, nie mając pieniędzy nawet na zaliczki.
 • Niektóre banki mogą wydawać pieniądze bez zabezpieczenia. Wystarczy go o dobrej dokładnej rozpuszczalników.
 • Jeśli umiejętnie podejść do wyboru pakiet kredytu, nadpłata może być bardzo mała.
 • Kredytobiorca natychmiast staje się właścicielem nieruchomości i mogą, na przykład, aby go wypożyczyć. Może to znacznie przyspieszyć wypłatę kredytu.

Wady kredytu konsumenckiego:

 • W porównaniu z oprocentowaniem kredytów hipotecznych mogą być dość wysokie.
 • Nie może być trudność w celu potwierdzenia kredytobiorcy do spłaty. Niektóre banki nie biorą pod uwagę możliwość pozyskiwania współpracowników kredytobiorców zwiększenie maksymalnej kwoty kredytu.

podsumować

Jeśli uważnie przeanalizować powyższe, można zauważyć, że na ogół, do przeprowadzenia marzenie o własnym domu jest jeszcze lepiej korzystać z kredytu hipotecznego. Jednakże, jeśli większość z tych pieniędzy już masz i decydującym krokiem brakuje co najmniej pół miliona, zwrócono potrebssuda – to jest to, czego potrzebujesz. Zwłaszcza, gdy chcesz przekazać do otrzymania dodatkowych funduszy, a obudowa musi być zakupiony już teraz i czekać, nie ma sposobu. Ponadto, jeśli masz dobre dochody, ale nie można go oficjalnie potwierdzić, hipoteka po prostu nie da.