578 Shares 5836 views

Leczenie wzdęcia

Ostre zapalenie migdałków (inna nazwa – dusznica bolesna) to ostra choroba zakaźna występująca w postaci procesów zapalnych w krtani iw okolicach palatyn, migdałków języka i gardła. Wystąpienie ropnego bólu gardła jest najczęściej związane z chorobą zakaźną. Istnieją dwa sposoby infekcji (egzogenne i endogenne). Zakażenie egzogeniczne – przenoszenie bakterii i wirusów przez kropelki w powietrzu lub przez bliski kontakt. Endogenna infekcja – zapalenie związane z pojawieniem się ognisk przewlekłej choroby (przewlekłe zapalenie migdałków, choroby dziąseł, próchnicy zębów). Leczenie ropnych bólów gardła wymaga szczególnej uwagi.
Bąk może być różny:
1) Dusznica bolesna – związana jest z pojawieniem się oznak słabości, złego samopoczucia, suchości i potu w gardle. Często pacjenci skarżą się na bóle głowy i gorączkę (od 37,4 ° -38 ° C).
2) Dusznica błonica śluzowa i pęcherzykowa – przebiega bardziej w surowym stadium, jest związana z objawami słabości, utratą apetytu, poceniem się, dreszcze, powiększeniem węzłów chłonnych, silnym bólem głowy i wysoką temperaturą ciała (39-40 ° C), nieprzyjemnym zapachem Usta. Na powierzchni migdałków można zauważyć żółto-białą powłokę i wygląd żółtych, purulentnych zaślepek.
3) Zapalenie migdałków wieńcowych jest poważnym stadium choroby, podczas połykania są ostre bóle, z powodu których często odmawia się jedzenia. Ciężkie bóle głowy, osłabienie, złe samopoczucie, zwiększone wydzielanie śluzu, śmierdzący zapach z ust, powiększenie węzłów chłonnych i spuchnięte miękkie podniebienie. Wzrost temperatury ciała (37,5 -39 ° C).
W ciężkich stadiach stanów zapalnych (leczeniu ropniającego bólu gardła) konieczne jest przestrzeganie reszty łóżka w celu uniknięcia poważnych powikłań. Pacjentom zaleca się obfite drinki (ciepłą wodę, mleko z sokiem, soki owocowe, ciepłą herbatę z cytryną) i ciągłe garglowanie. To pomoże pozbyć się stanów zapalnych i infekcji znacznie szybciej.
Zasadniczo, w leczeniu rzeżączki ból gardła, antybiotyki, witaminy, środki zmniejszające przekrwienie i immunostymulanty są zalecane.
W domu można używać receptur ludowych, używając ziół leczniczych do leczenia zapalenia migdałków. I tak. Leczenie ludźmi ropnych bólów gardła.


Numer recepty 1 Do leczenia ropniającego bólu gardła przygotowujemy płukankę spłukiwaną z ziół leczniczych (liść eukaliptusa, nagietek, apteka rumianek). Aby przygotować rozwiązanie, potrzebujemy łyżki zebranej i dwie szklanki wrzącej wody. Następnie umieścić roztwór w łaźni wodnej i gotować przez 4 minuty. Zaparzmy pół godziny po filtrowaniu. Płukamy gardło w ciepłym stanie przez miesiąc. Po tym nastąpi zapalenie i znaczna poprawa.
Numer przepisu 2 Weź czerwoną burak i wyciśnij z niej szklankę buraka. Następnie dodaj tę łyżkę octu jabłkowego do tego szkła. Po przygotowaniu roztworu do płukania spłucz gardło do całkowitego wyzdrowienia.
Przepis nr 3 Weź wysokiej jakości propolis, który podczas żucia powinien powodować lekkie drętwienie i pieczenie w jamie ustnej. Mały kawałek propolisu o rozmiarze małej koralików, trzeba przykleić się do zębów w nocy. Dobrym po Ŝywieniem poŜywaniu poŜywicy wielkość duŜej grochu jest poŜywna. Jest bardzo skuteczny i użyteczny w leczeniu ropnych gardeł.
Leki na receptę 4 Jako środek zapobiegawczy iw początkowych fazach choroby warto połknąć plasterki surowej cytryny (skórki). Następnie zaleca się, aby nie jeść przez godzinę. Cytryna zawiera kwas cytrynowy i różne olejki eteryczne, które doskonale wpływają na mikroby i zapalenie śluzówki.

W tym artykule zbadaliśmy, jak leczyć ropnie dusznica, opierając się na środkach zaradczych ludowych, które są nie tylko skuteczne, ale także nie szkodzą ciału.