320 Shares 7391 views

Maść „Apizartron”: Wskazania do stosowania realne odpowiedniki

Jak działa „Apizartron” maść? Właściwości tego leku są przedstawione poniżej. Także w materiałach tym artykule znajdziesz informacje o tym, jak wiele leków należy rozważyć, jakie substancje są częścią tego, czy mają jakieś analogi, niekorzystne skutki i przeciwwskazania.

Opis leku i jego opakowania

Maść „Apizartron” stanowi dość jednolite i ciasta o zapach białe salicylan metylu lub żółtawej. Istniejące elementy urządzenia znajdują się izotiocyjanian allilu, salicylan metylu i jadu pszczoły.

Należy również zauważyć, że w skład środka leczniczego zawiera dodatkową substancję w postaci białej wazeliny, laurylosiarczan sodu zemulgowanego alkohol cetostearylowy i wody.

Kupić lek „Apizartron” (maści), w których cena jest przedstawiony poniżej, to jest możliwe w rur aluminiowych, które są umieszczone w pudła z tektury.

właściwości farmakologiczne

Maść z „Apizartron” jad pszczeli jest kombinowanym środki pochodzenia naturalnego.

Taki lek gdy składnik aktywny jadu pszczelego ma zwiotczający mięśnie i właściwości rozszerzające naczynia mestnorazdrazhayuschee. Jest również zdolny do pobudzania zakończeń nerwowych i w celu zapewnienia efektu przeciwbólowego. Po wprowadzeniu substancji czynnej w organizmie człowieka, które rozciąga się światło naczyń krwionośnych, poprawę przepływu krwi i metabolizmu promocji produktów rozpadu, które w istocie stają się przyczyną bólu.

Maść zawiera również salicylan metylu, który ma działanie przeciwzapalne i izotiocyjanian allilu, powoduje głębokie nagrzewanie tkanki poprawa lokalnego przepływu krwi.

Dzięki „Apizartron” uszkodzonej tkanki nasyconej tlenem i szybko odzyskiwane.

Trzeba też pamiętać, że zbiór wszystkich substancji czynnych, które składają się na lek przyczynia się do przekrwienia i zaczerwienienia. To z kolei prowadzi do bólu i ocieplenia efektu.

Również „Apizartron” maść zwiększa elastyczność tkanki łącznej i mięśni i zmniejsza ich ton.

Według specjalistów, lek wchodzi w życie w ciągu 6 minut po nałożeniu na skórę.

Farmakokinetyka

Ze względu na fakt, że w „Apizartron” maść zawiera wyłącznie naturalne składniki, aby zbadać jego właściwości farmakokinetycznych nie jest możliwe. Dlatego towarzyszący oświadczenie nie zawiera w tym względzie żadnych informacji.

Wskazania do stosowania środków zewnętrznych

maść „Apizartron” może być używany w jakim celu? Przewodnik informuje, że lek skutecznie przejawia się w stanach patologicznych układu ruchowego. W związku z tym, że często przepisywane pacjentom z chorobami reumatycznymi tkanek miękkich i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Należy również stwierdzić, że badany lek często stosowane w bólu stawów, bólu okolicy lędźwiowej, rwę kulszową, ból mięśni, zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, neuralgii, barkowego, funkcjonalne uszkodzenie tkanki mięśniowej, więzadeł i ścięgien, jak również przewlekłe zapalenie nerwów, zaburzenia krążenia obwodowego, skręcenia, urazy sportowe i siniaki.

Lek „Apizartron” – narzędzie, które jest idealnym miejscem na rozgrzanie mięśni przed ciężkim wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania

W jakich warunkach nie mogą być stosowane do skóry maścią „Apizartron”? Zastosowanie tego leku jest zabronione:

 • z hamowaniem hematopoezę szpiku kostnego;
 • zapalenie stawów, ostrej fazy;
 • gruźlica;
 • niewydolność nerek (przewlekłą);
 • posocznica;
 • choroby skóry;
 • cukrzyca;
 • ciąża;
 • choroba psychiczna;
 • nowotwory;
 • wyniszczenie;
 • chorób zakaźnych.

Nie możemy powiedzieć, że z funduszy niewskazanych dla dzieci młodszych niż 12 lat.

Instrukcje stosowania maści leczniczej

Jak stosować lek „Apizartron”? Maść, cena nie jest bardzo wysoki, dużo różnych przeciwwskazań. Dlatego też używać go do leczenia choroby może być przepisywany wyłącznie przez lekarza.

produkt ten jest przeznaczony do stosowania miejscowego.

W celu przeprowadzenia procedury leku leczenia 3-5 centymetrów taśmy równomiernie na skórze chorego (warstwy 1 mm). W tym stanie, lek utrzymuje się przez cztery do pięciu minut. Jak tylko skóra zmieni kolor na czerwony, a pacjent zacznie odczuwać przyjemne ciepło, leki zaczną intensywnie wcierać w obszarze zagrożonym z dłoni lub palców. Po zakończeniu masażu, potraktowaną powierzchnię bandażem gazy lub tkaniny bawełnianej.

Opisana procedura odbywa się trzy razy dziennie w celu wyeliminowania wszystkich objawów. Zazwyczaj leczenie „Apizartron” Kurs trwa około 10 dni.

Aby zapobiec maść w oku po tarcie w skórę rąk należy dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem.

Działania niepożądane

Lek „Apizartron” rzadko staje się przyczyną działań niepożądanych. Jeśli występuje nadwrażliwość na głównych składników maści, u niektórych pacjentów może wystąpić uczulenie w postaci swędzenia i wysypki w miejscu stosowania kremu. W przypadku wystąpienia takich skutków, stosowanie leku należy przerwać.

przypadków przedawkowania

przypadki „Apizartron” przedawkowania narkotyków nie opisane w załączonej instrukcji. Choć eksperci twierdzą, że stosowanie większych dawek leku, zwłaszcza przez dłuższy czas, pacjent może wystąpić wyraźne negatywne reakcje.

interakcji

Na interakcji badanego leku z innymi lekami nie ma żadnych informacji. Ale przed nałożeniem maści do pacjenta, należy poinformować lekarza o stosowaniu innych leków.

Należy pamiętać, że odstęp pomiędzy zastosowania maści „Apizartron” i inne preparaty do stosowania miejscowego powinna być około dwie godziny.

Ciąża i laktacja

Eksperci twierdzą, że w czasie ciąży, nie należy stosować leku „Apizartron”.

W razie potrzeby użyć maści podczas laktacji należy zaprzestać karmienia piersią.

konkretne zalecenia

Maść „Apizartron” nie mogą być stosowane, jeżeli zamierzonym miejscu stosowania leku ma podrażnienia lub uszkodzenia. Wyświetlono także lek nie jest zalecany do chorób skóry.

U pacjentów z niewydolnością nerek, maść nie powinien być używany przez długi czas, i zastosować ją na dużej powierzchni skóry.

Skontaktuj się z leku z otwartych ran, oczu i błon śluzowych może powodować poważne podrażnienie.

Koszt i analogowe

„Apizartron” – maść jest nie tylko skuteczne, ale także przystępne cenowo. Koszt jednej rurki 140-190 rubli. Jeśli chodzi o unikalny, następujące środki, aby traktować je „Ungapiven”, „Virapin” i „Apireven”.

Referencje

Większość pacjentów, którzy stosowali lek „Apizartron” pożegnać się z nim tylko pozytywne opinie. Twierdzą oni, że po naniesieniu maści skutecznie wyeliminowane wszelkie bóle, które są bezpośrednio związane z procesami patologicznymi w systemie ruchu.

Ze względu na obecność składników naturalnych oznacza ogrzewa i tym samym bardzo rzadko powodują reakcje alergiczne.