429 Shares 4927 views

Berberys: przepisy kulinarne, zdjęcia

Jakie są berberys? Ta zgrabna podłużna jagoda kolor czerwony z cienkimi kolcami. Bujne krzewy berberysu rośnie w polanach i brzegach, na zboczach i wąwozy, czasami jako roślina ozdobna na ulicach miast. Cały krzew nadaje się do zastosowania terapeutycznego, jagody – w kuchni i medycynie. Dzisiaj przyjrzymy się w jaki sposób można korzystać z berberysu. recepty zostaną zaprezentowane na uwagę. I korzystne właściwości Dyskusja innym czasie.


Gotowania suszonego berberysu

Zbieranie jagód wytwarzane późną jesienią, gdy są w pełni dojrzałe i uzyskać maksimum witamin. Jagody mają dobre właściwości antyseptyczne, dzięki czemu mogą być przechowywane przez długi czas, nawet bez leczenia. Umieść je na przykład w typowym kontenerze, próżni i przechowywać go w lodówce. Nie można się martwić o ich bezpieczeństwo miesiąca, jeśli chcesz zaoszczędzić więcej czasu – wyślij w zamrażarce, w którym można przechowywać przez rok. Ale zrobimy łatwiejsze, pozostawić do wyschnięcia barberries. Przepisy dla suszenia mają różne, uważamy najbardziej prosty i uniwersalny. Na pierwszym etapie jest to wykonywane w temperaturze 40-45 stopni do maksimum, aby zapobiec utracie witamin. Jagody następnie suszy w temperaturze 60 ° C. Piec odbywa się w następujący sposób. Owoce moja mała, a następnie suszy na powietrzu. Następnie umieścić w szalce jednej warstwie i umieścić w piecu. Przez pewien czas, możemy ustalić eksperymentalnie, wysuszyć je pod kątem 45 stopni, a następnie odstawia się o 60 stopni. Kiedy trzeba, aby zakończyć ten proces? Jeśli owoce nie sklejają się po ściśnięciu w dłoni, gotowej berberysu. Zasnąć w plastikowej butelce i przechowywać przez kilka lat.

Jak mogę nadal zachować berberys?

Załóżmy, że mamy zebrane w berberysu jesienią. Przepisy gotowanie, opisane poniżej, może pomóc zaoszczędzić kilka innych sposobów. Zbierają jagody są załatwione, mój, ugotować w małej ilości wody i wycisnąć sok. Wlać do butelki pół litra, sterylizować i używać zamiast octu do przygotowania galaretek i sosów. Gotowanie kandyzowanych berberys. Zbieramy gałązek, gotować syrop ze szklanką wody i dwie filiżanki cukru. Następnie wziąć berberysu gałązka z owocami, syrop maku, walcowane w piasku cukru i umieścić w garnku, ułożonego pergaminem. Musi wysuszyć w niskiej temperaturze. Następnie przechowywana w słoikach, pokrywając je z okładek papierowych. Jagody można również marynaty. Zbieramy, podobnie jak w poprzednim przypadku, z gałęziami. Przygotowanie solankę trzy szklanki wody i czwarta kubek soli jadalnych. Umieszcza owoców i napełnić puszek solanką, wstępnie ostuzhennym. banki wiązana zmienić starego do nowego solance z pojawieniem się pleśni. Te jagody są dobrze nadaje się do potraw mięsnych. Jak barberry? Przepisy na zimę? To było najprostsze sposoby. Opiszemy teraz kilka bardziej skomplikowane.

Berberys: przepisy na dżem

Proponujemy dwie opcje. Dla pierwszej potrzeby jednego kilograma jagód i pół do dwóch kilogramów cukru. Użyj pożądanych intensywnie kolorowe, dobrze dojrzałych winogron. Są one myte, i rzuca na durszlak. Gotować 70% syropu z 500-600 ml wody i dwa pół kg cukru. Pominąć jagody w temperaturze wrzenia syropu, gotowanie, zdjąć z ognia i pozostawić na 10-12 godzin. Następnie gotuje się jam do miękkości na małym ogniu, rozkłada się na sterylnych banków i rolek. W przypadku drugiego wariantu trzeba będzie pół kilograma piasku cukru i puree berberysu. Część owoców jest wyprane, jakiś strzęp. Niniejszym puree i dodać do wrzenia, mieszając w sposób ciągły, cukier. Gotować dalej aż, aż zgęstnieje. Następnie wrzucić na patelni odroczone jagody, przygotować na kilka minut i gorący rozkładać przez banki. Potem zakasać powieki i odwraca do góry nogami.

jam gotowania i galaretki berberysu

Co można nadal korzystać berberys? Przepisy na liczne, na przykład, możliwe jest, aby galaretki i zacięcie. W jaki sposób? Dla dżemem, będziemy potrzebować około pół kilograma cukru i 1,2 kilograma owoców berberysu. Gotować w celu zmiękczenia i następnie przeciera przez sito, dodano cukier z piasku i gotować na małym ogniu. Gdy masa jest zmniejszony o jedną trzecią, usunąć szalki z ciepła i rozkładają się na brzegach zakleszczenie. Jelly przygotowanie niemal tak samo z tym że w masie dodać trochę rosołu, aby nieco cieńsze. I cukier wydać tylko trochę mniej. W obu przypadkach banki z magazynu produktów gotowych w chłodnym, ciemnym miejscu. W przypadku napotkania problemów podczas przygotowywania berberysu, recepty, zdjęcia procesie będzie zawsze pomaga uporać się z trudnościami.

Nalewka z berberysu i ich przeznaczenie

Jak już wspomniano na początku tego artykułu, nie tylko korzyści z owoców krzewu, a wszystkie jego części, a gałęzie i liście i korzenie. Od nich przygotować różnorodne likierów, które mają zarówno wizytę lekarską. Opisujemy dwa przykłady jak używane berberysu tutaj.

Przepisy na likiery przed sobą. Pierwszy stosuje się w chorobach przewodu żółciowego, wątroby, kamica żółciowa, gepatoholetsistite, zapalenia wątroby, ostrego zaostrzenia przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Jej przygotowanie 100 ml wódki lub ma 40% alkohol 20 g liści berberysu. Dwa tygodnie nalegać, następnie wyciska i filtrowane. Przechowywać w ciemnej butelce w chłodnym, ciemnym miejscu. Trzeba wziąć trzy razy dziennie po 25-30 kropli dwa do trzech tygodni. To ustawienie jest również stosowany w praktyce ginekologicznej i położniczej: krwawienie, macicy subinvolution etc …

Nalewka z berberysu №2

A teraz proponujemy inny przepis nalewki z berberysu, który jest przygotowany na alkohol. Jest dobry, aby pomóc tym, którzy chcą schudnąć, w tym, ponieważ przyczynia się do szybkiego i wysokiej jakości oczyszczania organizmu. Wiele w tym celu pić herbatę z jagody goji. Tak, idealnym rozwiązaniem byłoby skonsolidowanie wyników i odbioru nalewki z berberysu. To także wzmocni ten efekt. Przygotuj się taki użyteczny produkt. Będziemy potrzebować 200 ml 70% alkoholu i 20 g młodych liści krzewu. Liście umyć ciepłą wodą, szlifować je i statek w szklanej butelce. Wypełnić go z alkoholem i nalegać w chłodnym miejscu lub w lodówce przez około dwa tygodnie. Musimy brać 30 kropli trzy do czterech razy dziennie po posiłkach całej diety. Należy zachować tę nalewkę powinny być ściśle w lodówce.