849 Shares 9810 views

Róża francuska. Rose Garden – odmiany, uprawa, pielęgnacja

W czasie, kiedy legendarny poeta Safona w starożytnej Grecji nazywana królową Rose kwiaty, roślina ta również z powodzeniem uprawiana w starożytnych Chinach, Indiach i Persji. Z płatków róży zrobić masło, zostały one urządzone sale bankietowe i łóżko ślubną i posypane ścieżkę i starszych Royals. Według legendy, hrabia Lancaster przywiózł z Francji czerwona róża, która stała się symbolem jego rodziny w początku 16 wieku, ale pojęcie „French Rose” pojawiła się dopiero w 17 wieku, kiedy przynieśli hybrydę o nazwie La France.


Historia francuskich róż

Potrzeba dużej liczby tych kolorów spowodował pojawienie się w dawnych czasach wiele ogrodów różanych, ale w miarę upływu czasu róż mody. Ona reaktywowana jej żony Napoleona Zhozefina. Jej różaniec uzupełniane agentów specjalnych, do poszukiwania nowych odmian w Europie i poza nią.

W kwiatowy ogród Josephine, która została założona w 1804 roku, ponad 10 lat badań, dodano ponad 250 nowych odmian róż, który był głównym kolekcja róża francuska (French). W 1829 roku, w różańcu, nie było już ponad 2500 odmian, a po śmierci Josephine, nie przestają rosnąć z nowych mieszańców tych kolorów.

Kiedy hodowcy przyniósł ponownego kwitnienia rośliny, róża francuska stały się mniej popularne i część kolekcji została utracona. Ale od początku 20 wieku, wrócił i zaczął nową fazę ożywienia.

Odmiana róż Cardinal de Richelieu

Rose, nazwany na cześć kardynała Richelieu Francji, został wycofany w 1840 roku. Jej ciemne fioletowe płatki frotte w ostatecznym ujawnieniu bud podobny do koloru płaszcza Jego Eminencji. Na początku kwitnienia, są jasnoróżowe, a jak otwarcie stać kolor różowo-fioletowy, doskonale wpasowując się fioletowy. Maksymalna wysokość tulei – do 140 cm, a wielkość pączków – do 8 cm.

Francuski Rose Cardinal de Richelieu – jest odporna na mróz odmian, które mogą wytrzymać spadek temperatury do -12 stopni. Łodyga jest prawie pozbawione cierni, bogate zielonych liści. Pączek składa się z ciasno obok siebie płatków, które są znane stopniowo, dzień po dniu, aż kwiat jest całkowicie osypletsya. Ma słodki smak i obfite kwitnienie. To trwa kilka tygodni każdego roku.

Ta róża jest francuski nie toleruje ciepło i promienie słoneczne, więc lepiej do zakładu, w którym będzie on w cieniu w upalne południe. Zacienionych części ogrodu, ponieważ nie jest odpowiednia, gdyż nie ujawni go w pełni.

Róży francuskiej Charles de Mills

Ta wzrosła odmian hodowane w Dania w 1790 roku i odnosi krzaczaste odmian roślin. Rosa Charles de Mills jest kochany przez ogrodników dla dużych i pachnących kwiatów. mogą osiągnąć 15 cm średnicy i mają silny aromat.

Odmiana ta jest łatwa w uprawie, jest skromny, prawie nie podlega czarnym miejscu, ale jest również odporna na mączniaka prawdziwego, mróz, i czuje się dobrze w cieniu.

Kwitnienie obfite, długie, raz w roku. Pąki są zebrane w kwiatostan 3-5 kwiatów. Bush ma prawie żadnych ciernie, a jeden i pół metra wysokości, więc powinien być związany z ciężkim róży nie jest złamane łodygi.

Kwiaty «Charles de Mills» posiada unikalną strukturę spiralną z wybitnie symetrycznych płatków. Pąki gamie kolorystycznej od magenta do fioletu, często z odcieniami czerni lub fioletowy. Dawno nie kruszą, co daje im dodatkową popularnością wśród miłośników róż.

przygotowanie gleby do sadzenia róż francuskich

róże ogrodowe wymagają pewnego opiekę i odpowiednie przygotowanie gleby. Nie powinno się sadzić nowych krzewów w miejsce starego. Można to zrobić tylko w przypadku, jeśli usunąć warstwę gleby w 50-70 cm, wlać nowy, jakościowo nawozić je i dopiero wtedy umieścić młode pędy.

W glebie, przygotowany przez ogrodzie, Należy nawozami nawozu – 2 ziemia wiadro dodać:

 • zbutwiały nawozu – 1 wiadro;
 • torfu – 1 wiadro;
 • na gliniastej glebie – kilka wiader z piaskiem;
 • do piaszczystej gleby – 2 wiadra glina ziemi;
 • kostna – 2 kubki;
 • superfosfat – kilka garści.

Wszystkie te składniki należy dobrze wymieszać i wypełnić dziurę przez ich wzrosła do francuska zaczęła i szybko poszedł do wzrostu.

Dla dorosłych roślin można otrzymać z mieszaniny azotu, fosforu i potasu nawozu w stosunku 1: 2: 1. Jeśli stosuje się nawóz organiczny, najlepszym rozwiązaniem byłoby suche nawozów lub ptasie odchody, które wymagają do wyschnięcia na kilka tygodni, a następnie rozcieńczono wodą w stosunku 1: 4. Mieszaninę infuzji przez kilka dni, przy czym może być rozcieńczona w stosunku 1 litr roztworu na 1 litr wody.

Rosnące z nasion róż

sadzenie sadzonek róż – najczęstszą rozmnażania tej rośliny. Florysta-lovers również wiedzieć, że jest to możliwe do przeprowadzenia róże sadzenie z nasion. Uprawa zaczyna albo przygotowania zakupionych nasion lub przez cięcie strąki nasion rośliny dorosłej.

Etapy przygotowania nasion:

 • Nasiona z torbą wystarczy wlać w woreczku z gazy. Jeśli są one zrobione z owoców róży, należy starannie wyciąć i usunąć nasiona, oddzielając je od miazgi, a następnie przenieść do worka.
 • Naczynie z nasion powinny znajdować się w 3% nadtlenku wodoru w ciągu 20-30 minut, które chronią je przed dalszym rozkładem i zaplesneveniya.
 • Kolejny etap – stratyfikacja. Aby to zrobić mokre wacików w roztworze nadtlenku wodoru rozkłada się na nich na pokrycie nasion i te same dyski. Następnie inokulum składa się w worku polietylenowym i pozostawić w lodówce w temperaturze +4 +5 … stopni.
 • Co 3-4 dni, aby sprawdzić stan nasion, a jeśli nie było pleśni, należy je przepłukać i ponownie rozpocząć całą procedurę. 1,5-2 miesięcy kiełki luków, które mogą być przeszczepione do indywidualnych doniczkach lub torfu pigułkę.
 • W celu uzyskania prawidłowego wzrostu wzrosła z nasion, sadzonek uprawy prowadzi się w zasięgu 10 godzin. Aby to zrobić, można użyć lampy fluorescencyjne.

Gdy ogrzewa glebę wystarczającej pędy wiosenne mogą być przeszczepione na otwartym terenie.

dbać o róże

Koncepcja opieki dla róż obejmują nawożenie wiosną i latem przycinanie po kwitnieniu, schronienie na zimę i reprodukcji. Nic skomplikowanego pod opieką tych kwiatów nie.

Przycinanie polega na usunięciu pędów na rzecz młodych i silnych. W tym celu, w pobliżu pąków wzrostu potrzebują ostrego sekatora aby dokonać cięcia w polusantimetra odległości nachylonej z nerki. Tapicerka powinna być na zewnątrz oddziałów, wykrywania, aby wyciąć tkanina była biała, a nie brązowe. Jeśli zaczną rosnąć kilka pędów, należy natychmiast usunąć słaby po tej manipulacji nerki.

Pomoże to roślina do tworzenia nowych oddziałów zdrowe i dają piękny i obfite kwitnienie.