240 Shares 2225 views

15 sierpnia święto w Rosji? Historia, charakterystyka i ciekawostki

Rosja – kraj bogaty w święta i ważne daty. A są dni, że obchodzone nie jedno wydarzenie, ale kilka. Każdego dnia, w swej istocie jest to, co święto. Nie jest znany wszystkim, są tacy, którzy świętują wąski krąg ludzi. Niektóre z nich są oficjalne, jest to dzień dla całego kraju; inne święte dni kultu są wierzący, religijny. A co wiemy o istotnych terminach, które świętować 15 sierpnia? Co święto obchodzone jest w Rosji w tym dniu? Jakie funkcje ma ten dzień, jeśli on ma swoją historię, ciekawostki z nim związane?


Lista świąt w dniu 15 sierpnia

Ten dzień nie jest znany szeroko w historii kraju jest nijaki. Jednak w dniu 15 sierpnia – święto w Rosji, jego historia związana jest z czego?

Ten dzień jest nadal na wakacje dla osób, które są związane z archeologią. Po tym wszystkim, to jest ich profesjonalny święto, chociaż, w przeciwieństwie do innych, to nie jest oficjalne. Obchodzone jest w prywatnych.

Więcej 15 sierpnia dla prawosławnych – Święto św Vasiliya Blazhennogo. I katolicy świętują Wniebowzięcie NMP. Ludzie na 15 sierpnia – święto w Rosji dla właścicieli nazwany Stepan. To się nazywa dzień Stepan-stodole.

15 sierpnia historyczne wydarzenie miało miejsce w Rosji. Peterhof – W 1723 roku, rezydencja królewska w pobliżu Petersburga został otwarty.

dzień archeolog

Jednym z głównych świąt, które obchodzone jest 15 sierpnia w Rosji, ten dzień jest bardzo ciekawy zawód – Archeologia. Nie uważa się za oficjalny, ponieważ jego wygląd nie jest związany z dekretem rządowym.

Archeologia oddzielić od wszystkich innych nauk, w Rosji mówią o nim dopiero w XIX wieku. Jej założycielem jest uważany Hrabia Alekseya Uvarova. Sama technologia wykopy rozwinęły się znacznie później, ale początek nauki starożytności Mówiąc pierwszych wykopów.

Do tej pory, co roku w okresie letnim oferuje ogromną liczbę wypraw. Światowy Dzień Archeologii UNESCO wszczęte w dniu 17 lipca. Jeśli jest to ciekawe, co to za dzień – 15 sierpnia święto w Rosji, historię jej występowania, ciekawostki o tym dniu, kolejne informacje będą bardzo pouczające.

Historia dzień archeologa

Z pochodzenia zawodowego wypoczynku, istnieje wiele legend. Jedna z nich opowiada o wykopu, która miała miejsce jeszcze przed wojną w Nowogrodzie. Guys archeolodzy po długich wykopów chcą się zrelaksować i odprężyć. Oni odwołać się do kierownika wyprawy z oświadczeniem, należy zauważyć, że dzisiejszą datę. I to był 15 sierpnia. „Jaki rodzaj wypoczynku w dzisiejszej Rosji?” – zapytał Artsikhovsky. Archeolodzy żartował, nazywając pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy. Okazało się, że świętował one narodzin Aleksandra Makedonskogo konia, bucefał. Następnie zapomnieć tej okazji, a urodziny bucefał był dzień archeolog.

Inna wersja wyglądu tego profesjonalnego wakacje odnosi się do wyprawy prowadzone w 40-50-tych pod kierownictwem archeologa tripoleveda TS Passek. W dniu 15 sierpnia, który był dniem narodzin wyprawy zdecydowaliśmy się uczcić tradycję i wszystkich osób zaangażowanych w archeologii, nie tylko dla uczestników. Po tym wszystkim, to było prawdziwe „źródło talentów” w tej fascynującej nauki.

Dzień Pamięci Vasiliya Blazhennogo – 15 sierpnia

Co za święty dzień w Rosji cześć wiernych w tym dniu wiele osób nie zna. I pamiętaj Orthodox 15 sierpnia Blazhennogo Vasiliya, Moskwa cudotwórcą.

Jego nazwa, dzięki znanego moskiewskiego świątyni, która jest przeznaczona do tego świętego, wiedzą niemal wszystko. Ale niewielu będzie odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj dnia 15 sierpnia rosyjski religijnych? A także, kiedy żył i słynny święty, którego imię jest honorowana w tym dniu wszyscy prawosławni. Ale, co ciekawe, nawet gdy jego życie Vasiliya Blazhennogo bardzo zaszczycony. I jego trumna, kiedy umarł, on niósł bojarów Iwan Grozny, święty pochówku usług metropolita Makary.

Z historii życia św Vasiliya Blazhennogo

Życie małego chłopca, który dorastał w rodzinie chłopskiej, był nijaki w pierwszej kolejności. Urodził się w 1469 w Yelokhovo, w małej wiosce pod Moskwą.

Studiował obuwniczych jednego szewca. Jeden dzień był zaskoczony jedno dziwne okoliczności. Jeden klient poprosił ucznia, aby go buty „więc nie został rozebrany.” Chłopiec jest bardzo dziwny uśmiech na taki wniosek, a następnego dnia klient zmarł.

Kiedy Basil miał szesnaście lat, on rzuca dom nauczania rodzica i zaczyna w imię Chrystusa głupota feat. Szedł półnaga w Moskwie, gdzie było to konieczne, nie spali, jedli, że jest to konieczne. Jego działania wydają się czasami szalona, ale w końcu były one logiczne i poprawne ogóle możliwe.

Wasilij raz przyszedł do więzienia, gdzie modlił się w milczeniu w klasztorze Ascension przed kościołem, a następnego dnia rano było to stąd, że ogień, który spali całą Moskwie.

Vasiliya Blazhennogo czczony i bał się Iwan Groźny. Odwiedził go królowej Anastasia, kiedy poważnie zachorował. W 1557 Basil zmarł, a Groźny nakazał pochować go na cmentarzu w kościele Trójcy, tam już zaczęli budować Cerkiew Wasyla Błogosławionego. Następnie został przeznaczony stać się św Vasiliya Blazhennogo, tak wielka była cześć świętego wśród ludzi.

Obschetserkovnym dzień pamięci Vasiliya Blazhennogo 15 Sierpień był w 1588 roku.

15 sierpnia według kalendarza ludowej

Ludzie są zawsze połączone codziennie z jakimiś osobistymi obserwacjami, przekonań, które następnie stały się tradycją. I co święto 15 sierpnia narodowym kalendarzu Rosji?

Ten dzień nazywają dzień Stepan-stodołę. Ten święty był chrześcijaninem męczennikiem, członek żydowskiej diaspory. Zawsze stał na sprawiedliwości i porządku, służył jako diakon z 60 chrześcijan.

Stephen głosił również Słowo Boże w Jerozolimie, a później doszedł do porozumienia z cenionych przedstawicieli synagogi. Dano do sądu, a jak umarł jest nieznany.

W Rosji, Stephen zwany także inną nazwę – stodoła. To właśnie w tych letnich dni zakończonych sianem.

Stara tradycja ludowa, aby uczcić dzień w Rosji Stefan-stodole

Cała rodzina udała się w tym dniu do zbierania różnych ziół. Spośród nich, a następnie wplótł tzw Štefanov wieniec. Został przewieziony do swojego domu i powiesił w rogu. Jeśli ktoś z rodziny zachorował, kochanką wziął ten wieniec wiązkę ziół, napar go, a ten bulion leczony pacjent. Wierzono, że moc Štefanovej wieniec pozostał aż do wiosny, do Hilarion wakacje.

Również w dniu 15 sierpnia, Stefan, był szczególny stosunek do koni.

Koń powinien doprowadziły do dowolnego źródła w lesie i wodzie z kapeluszem ze srebrnej monety. Ludzie wierzyli, że po ten koń będzie elastyczna, a więc mogą one być chronione przed siłami zła.

Moneta pobrane z czapki i przechowywane aż do następnego roku pod żłobie. To była dziedziczona z ojca na syna.

Oto rytuał istniały w Rosji związane z 15 sierpnia. Jaki rodzaj wypoczynku w Rosji jest nadal obchodzone tego dnia, nie wiem więcej. Może w wąskich kręgach związanych z nim jeszcze kilka ciekawych faktów?