786 Shares 3195 views

Zainstalować licznik energii elektrycznej w domu, na ulicy lub w mieszkaniu: zasad i wymogów

Kto dziś może sobie wyobrazić istnienie we współczesnym świecie bez energii elektrycznej? Mało kto w rzeczywistości. Zużycie energii elektrycznej każdy środek konieczny. Dlatego trzeba zainstalować urządzenie, które pomoże w tym.

Który zestaw licznik

Mierniki są elektroniczne i indukcja, jednostka ta jest oparta na zasadzie funkcjonalnej. metrów indukcyjne nie są tak silne i precyzyjne, więc coraz więcej konsumentów zastąpić je z elektroniczną.

Nadal istnieje klasyfikacja, które są oparte na precyzyjnych maszyn i prądzie znamionowym. Gdy błąd jest mniejszy, bardziej dokładny pomiar. Liczniki mające rozważa napięcie znamionowe 0,4 kV, zwykle wybierane do domów kraju, w którym znajduje się potężna technika.

Miernik w prywatnym domu: co do rozważenia podczas instalowania

podzespoły elektryczne posiadające wysokie kwalifikacje, pod wpływem siły ustawienie urządzenia. Ale są zasady montażu licznika i liczby dokumentów, które muszą się przed tym. Standardowa umowa, na przykład, należy uzyskać od operatora sieci, należy również zadanie do wykonania robót budowlanych, które będą działać podziały przenoszenia akcesoriów. Pakiet ten zawiera wymagania, które muszą mieć pewność, aby spełniać konsumenta na jego dom został podłączony do sieci elektrycznej. Ponadto dokumenty ograniczają odpowiedzialność domu i dostawca energii elektrycznej. Tylko w połączeniu z zalecanym montażu urządzeń elektrycznych wewnątrz domu w ogrzewanej płyty rozdzielacza.

Montaż licznika: wykaz wymagań

Najlepiej jest zainstalować urządzenie w szatni, na korytarzu, tak, że w przypadku inspekcji lub współpracy z nimi miała dostęp.

Trzeba odłączyć linii wejściowej zaliczkę. Odbywa się to w porozumieniu z elektryków firmy lub operatora sieci.

Odstęp 0,8 – 1,7 m jest optymalne wysokość, jeśli wykonywana zamontowany montaż miernika. Urządzenie montowane poziomo powierzchni.

Po pierwsze przychodzące obwód elektryczny należy podłączyć do automatycznego wyłącznika bezpieczeństwa, a po samym liczniku.

Wszystkie elektronika w budynku trzeba chronić. Aby było to uziemienie. Jeśli istnieje asymetria między fazami lub zwarcia, zostanie on zabezpieczony.

Podłączanie wspólnego okablowania w domu (zwykle płytce z automatów) na wyjściu licznika jest wykonywana.

Jeżeli konsument widział integralność uszczelnienia jest uszkodzona, pilna potrzeba, aby nawiązać połączenie z operatorem sieci reprezentatywny do ponownego uszczelnienia licznika.

Wymagania SAE do instalacji należy trzymać.

Ważne jest również, aby zrobić przełącznik testowy.

Licznik w mieszkaniu, co powinno być brane pod uwagę podczas instalacji

Warunki instalacji licznika (PUE) zawierają wszystkie ważne aspekty, prowadzone przez przedstawicieli firm energetycznych produkować instalację urządzeń w mieszkaniu.

Sprawdzić termin – to, co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, przed rozpoczęciem instalacji. Powinien on stać na uszczelki. Na liczniki 3-fazowe przedawnienia nie powinien przekraczać jednego roku, dla jednofazowych – dwa.

Rozdzielnice umieszczone na stronach mieszkań – tradycyjne miejsce dla układów instalacyjnych. Jeśli są one nadal zainstalowany bezpośrednio w salonie, w którym wejście i musi być specjalny zamknięty strażnik w korytarzu lub w korytarzu. To ustawia także maszyn Grupy za cały apartament.

Podstawowe wymagania, które muszą być przestrzegane podczas instalacji

Aby przygotować miejsce zostanie montażu tablicy przełącznik i ustawienia zasilania licznika z automatów.

Zgadzając się z elektryków firmy lub operatora sieci, trzeba przeprowadzić odwzbudzania linię wejściową.

Przygotować miejsce montażu z wyłącznikiem z licznikiem i maszyn.

Musi być odłączony od napięcia linii zasilającej. Jest możliwe, aby zgodzić się z zakładu energetycznego.

Nie zapomnij o ziemię, że w przypadku braku równowagi fazowej pozwala zabezpieczyć wszystkie elektryczne w pokoju.

Po pierwsze, obecny obwód wejściowy musi być połączony z automatycznym wyłącznikiem bezpieczeństwa, a następnie do licznika.

Trzeba podłączyć wyjście urządzenia do automatu wejściowego lub ich grupy.

Przeprowadził włączenia próbną.

Montaż licznika na zewnątrz

Często ustawione dane apparraty i na świeżym powietrzu, a nie w samym pokoju, ale należy to zrobić, też, zgodnie z szeregiem wymogów technicznych i operacyjnych.

Najlepszym rozwiązaniem – jest zainstalowanie liczników energii elektrycznej na fasadzie na wysokości 0,8 – 1,7 m, co pozwoli przedstawiciele spółki sieciowej lub serwisu technicznego, aby otrzymać darmowy dostęp do maszyny. wyłącznik jest również lepiej zainstalować na tej elekroschitke.

Licznik instalacja na słupie

Istnieje wiele niezręcznych momentów dla urządzeń obsługujących, zamontowanych na wysokości. Choć z drugiej strony, instalacja licznika, aby uniemożliwić kradzież prądu kolumny, która jest wielką zaletą.

Wadą, która pojawia się w pierwszej kolejności – jest niedostępność urządzenia, gdy trzeba przeczytać jego zeznań. Aby zobaczyć jego wyświetlacz, trzeba wspiąć się żadnego wsparcia, etc. W zasadzie, możliwe jest korzystanie z systemu z opomiarowania energii elektrycznej, która działa automatycznie, jak, na przykład, EMS 04. To sprawia, że możliwe do odczytu licznika zdalnie z wykonania jednostki na wszelkich stanowiskach. Montaż licznika do bieguna jest najtańszy i jest najtańszy na materiałach.

Podstawowe wymagania dla instalacji na zewnątrz licznika

Biorąc pod uwagę zasady EMP, przed przystąpieniem do montażu, produkować z linii zasilania jest to konieczne.

Odstęp 0,8 – 1,7 m jest idealnym wysokość montażu powierzchniowego.

płycie elektrycznej do podgrzania. Ponieważ w temperaturze – 5 ° C elektrometru może rozpocząć fałszywych odczytów.

Po pierwsze, obecny obwód wejściowy musi być połączony z automatycznym wyłącznikiem bezpieczeństwa dalej do licznika.

Przewód ochronny będzie chronić elektronikę podczas asymetrii fazowej lub zwarcie.

Jest to konieczne, aby połączyć wyjście licznika do automatu wejściowego lub ich grupy.

Przeprowadził włączenia próbną.

Cechy systemu podwójnego oceń

Instalacja licznika energii dwóch taryfowego ze względu na fakt, że jest inny rachunek zużytą energię elektryczną. Niestety, niektóre nawet o tym wiedzieć. Taki system jest zróżnicowana w zależności od pory dnia, co pozwala nam na zużycie energii w nocy – od 23:00 do 7:00 – zapłacić cztery razy niższy niż w godzinach popołudniowych.

Wynika to z faktu, że istnieją dwa podstawowe tryby pracy elektrowni – daszek i zmniejszona. W godzinach porannych od 7 do 10 jest maksymalny pobór mocy. Jest to praca wielu przedsiębiorstw rozpoczęła w tym okresie. Maksymalna również w godzinach wieczornych – od 19 do 23, kiedy ludzie przychodzą do domu. Gwałtowny spadek poziomu zużycia energii elektrycznej odbywa się w nocy. Niestabilny rytm zły wpływ na trwałość urządzeń w elektrowniach. Kiedy jednolity ładunek jest zmniejszona, a zużycie zasobów – węgiel, gaz, olej. Jeśli align stacji trybu, można je zapisać.

Koszt instalacji licznika energii elektrycznej z wielotaryfowe rozważa w końcu opłacać, ponieważ będzie można płacić za zużycie nocy tylko 40% ceny za kW / h, czyli oszczędność 60%. Wygodnie, wiele modeli pozwalają monitorować statystyki obciążenia, prąd, zobaczyć grafiki. Ponieważ te liczniki są wyposażone interfejsu „pętla prądowa”, posiada wyjście impulsowe, a także dziennik zdarzeń.

Aby przełączyć użytkownika do stopy multi-taryfowego, należy najpierw zwrócić się do dostawców energii – w mocy miejskim lub regionalnym, aby ubiegać się o instalację tego urządzenia. Po otrzymaniu odpowiedzi na pismo uchwały w sprawie przejścia do nowej taryfy, można wykonać instalację nowego urządzenia, a następnie przedłużyć umowę z organizacją dostaw energii elektrycznej na podstawie nowych stawek.

Kto powinien zainstalować liczniki energii elektrycznej

Ponieważ urządzenia rozliczenia – jest własnością organizacji sprzedaży mocy (zazwyczaj), a następnie zainstalować je powinien swoich ekspertów. Licznik lody jak oni. Konsumenta odpowiedzialny tylko za jego przechowywania i użytkowania.

Self-ustawienie licznika

Użytkownik, który podjął decyzję, aby przeprowadzać instalację urządzenia we własnym zakresie, powinien wiedzieć, że bierze pełną odpowiedzialność. Montaż miernika z rąk nie jest zbyt trudne. Główną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę i mieć pewność, aby trzymać się – bezpieczeństwa elektrycznego.

Gdy okablowanie jest wykonywany przez licznik, przewód kończy się w pobliżu ich mieć długość co najmniej 12 centymetrów.

Zerowy w odległości 10 cm zanim urządzenie może mieć izolacji lub osłony z innym kolorem. W przypadku podłączenia do przewodu licznik aluminium ważne jest, że szczotki z drutu stalowego była Samoprzylepna powierzchni (może być zwykłym) i pokryte specjalnym obojętnym wazelina.

Przed podłączeniem zanieczyszczonego wazelinę należy usunąć z przewodu i ponownie nałożyć cienką warstwę wazelina. W dwóch etapach dokręcone śruby. Po pierwsze – dokręcone bez szarpnięć z najwyższego dopuszczalnego obciążenia, to nie całkowicie dokręcić, ale mocno osłabione po wtórny – przy normalnym wysiłku. I wykonać instalację licznika. Cena, która pojawia się monit z przedstawicielami organizacji serwisowej w przypadku samodzielnego montażu składa się wyłącznie z usług uszczelnienia jednostkowej.

Zaciskania eleektroschetchika pudełko, karton lub przemijający blok testowy – muszą być proces oplombirovki. Przekładnik napięciowy bagaż oraz uchwyt napędowy odłącznik ponownie zespół zacisku jest zamknięty w przypadku, jeśli wykonywane obliczenia ustawienie licznika podstacji konsumentów.