784 Shares 6115 views

Kiedy dzieci wprowadzają uzupełniające się potrawy, aby było prawidłowe

Kobiety, które urodziły pierwsze dziecko, mogą przez chwilę mieszać się z różnymi pytaniami dotyczącymi prawidłowego przygotowania wody do pływania, dbania o skórę i korygowania systemu karmienia piersią. Jednym z podobnych problemów, które często pojawiają się u młodych matek, jest: "Kiedy dziecko ma wprowadzić dodatkową żywność, aby była na czas, a nie tak problematyczna?".


Zasady

Istnieje kilka zasad dotyczących tego, kiedy wprowadzić dziecko do dziecka. Ale najpierw należy powiedzieć, że pediatrzy nie zalecają tego robić przed upływem 4 miesięcy, jeśli dziecko jest na sztucznym karmieniu, a nie w wieku sześciu miesięcy, jeśli dziecko karmi mleko matki.

Oprócz ogólnych zaleceń, możesz wprowadzić dziecko do dziecka po tym jak nauczy się usiąść pewnie na własną rękę. Więc jedzenie przechodzi bez problemów wzdłuż przełyku. Również, aby rozpocząć karmienie, dziecko powinno stać się właścicielem co najmniej jednego zęba i mieć pojęcie, że musisz otworzyć usta, kiedy chcesz jeść i odwrócić się, gdy jesteś pełny. Ważnym punktem jest zainteresowanie dzieckiem w żywności dla dorosłych, kiedy zaczyna interesować się jedzeniem zjedzonym przez rodziców lub starsze dzieci.

Wczesna przynęta

Ważne jest, aby młoda mama wiedziała, kiedy wstrzyknąć laktację, aby uniknąć niepożądanych sytuacji, takich jak reakcje alergiczne, zaburzenia jelitowe i niewydolność piersi. Najczęstsze problemy występują u dzieci, których matki decydują się na przynętę przed zalecanym okresem pediatrycznym.

Późna przynęta

Ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy wprowadzić dziecko w okresie laktacji, aby nie spóźnić się z czasem. Mleko matki jest bardzo dobre, ale w pewnym wieku dziecko może przegapić te substancje, które znajdują się w mleku matki lub w odpowiedniej mieszaninie. Możesz je dostać tylko z innymi starszymi produktami. Ponadto, późniejsze wprowadzenie dodatkowej żywności może być obarczone spowolnieniem wzrostu dziecka, a także odrzuceniem dorosłego pokarmu, gdy dziecko nie będzie uformowane w czasie umiejętności żucia.

Gdzie zacząć

Oprócz terminów każda matka powinna wiedzieć, jak prawidłowo wprowadzić laktację dziecka w okresie karmienia piersią, tak aby dziecko było wygodne i interesujące, aby komunikować się z nowym pożywieniem. Główną zasadą jest stopniowe wprowadzanie uzupełniających się potraw. Najlepiej zacząć od gotowanych warzyw i lekkich owoców.

Każdy nowy produkt nie powinien być podawany w połączeniu z innymi, ale niezależnie i monitorować stan dziecka: czy są reakcje alergiczne, gdy brzuch reaguje. W przypadku puree warzywnego najlepiej jest użyć gotowanych ziemniaków, cukinia, marchewki, cebuli, które trzeba uważać uważniej, ponieważ z niego dziecko może być pukane. Pierwsze owoce mogą być bananem i jabłkiem – są bezpieczne, a przede wszystkim nie-alergiczne. Nieco później wprowadzono kaszki i produkty mleczarskie, takie jak kefir, jogurt, twaróg. Reguły są takie same: spróbujcie wszystko stopniowo, spójrz na reakcję dziecka.

Rada babci

Odkrywając, jak poprawnie wprowadzić karmienie dziecka, lepiej nie konsultować w tej sprawie z babcią, tk. Zrobili to na innym systemie. Dzisiaj pediatrzy są skłonni do tego, że nie było w porządku. Przede wszystkim warto zrozumieć, że najważniejszą rzeczą dla dziecka jest mleko matki. Nie krowa, a nie koza, ale tylko moja matka. Jeśli dziecko jest na sztucznym karmieniu, lepiej jest spędzić trochę na dostosowanych mieszankach mleka, a nie dać mleko krowiego mleka. Tylko z mieszaninami lub mlekiem matki dziecko otrzymuje ten kompleks witamin i minerałów, który jest niezbędny do jego rozwoju.