879 Shares 2613 views

Co jeśli tłuszcz dziecko? Problem nadwagi u dzieci wiąże się z czego?

Każdy lubi różowe Chubby, którzy uśmiechem i szczęśliwe oczy patrząc na rodziców. Te grube ramiona i nogi w fałdach w dzieciństwie są rozkoszą, a po trzech latach i bardziej alarmujące. I starszy staje się twój maluch krugleyuschy, tym trudniej będzie się komunikować na równi z rówieśnikami. Co zrobić, gdy dziecko się tłuszczu?


Otyłość i nadwaga: jaka jest różnica?

Często takie pojęcia jak „otyłość” i „nadwaga” są zdezorientowani. W większości przypadków, to uważa się, że są one identyczne. Jednak nie jest to prawdą. Faktem jest, że nie zawsze, gdy tłuszcz dziecko, cierpi na otyłość. Prawie każdy z nas ma swoją normalną wagę, która odpowiada naszym wieku i wzrostu.

Jeśli z jakiegoś powodu ta zasada jest naruszona (w kierunku jego wzrostu), wówczas będzie to rozmowa o wyglądzie swojej nadwagi (czyli ponad normę). Nadwaga może zarówno łatwo pojawiają się i znikają pod wpływem różnych środków, takich jak dieta oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Otyłość, wręcz przeciwnie, jest bardzo trudna i niebezpieczna choroba, której głównymi objawami są uważane za szybko rośnie masy ciała. O otyłości można mówić, kiedy ilość energii użytecznej spożywane z pokarmem, kilkadziesiąt razy więcej niż jego codziennej konsumpcji. W rezultacie organizm dziecięcy istnieją szczególne złogi tłuszczu, który ostatecznie wzrosnąć.

W tym przypadku, dodatkowy ciężar takie dziecko do stracenia nie jest tak łatwo. Częściej niż nie prowadzić do różnych chorób dziedzicznych otyłości, zaburzeń metabolicznych i innych dolegliwości. Ten tłuszcz zdjęcia dzieciak demonstruje problemem dla dzieci z otyłością.

Jakie są przyczyny otyłości u dzieci?

Jak dobrze znanego pediatry Komorowski: „Dzieci powinny być cienkie i ból w dupie.” Dlatego problem nadwagi, która ukazała się w dziecku, powinno budzić obawy, zwłaszcza u dorosłych. Jednak w celu radzenia sobie z tym kłopoty, trzeba szukać u nasady i identyfikacji przyczyn otyłości u dzieci. Na przykład, jedna z najczęstszych przyczyn jest uważana za dziedziczną. Może to również obejmować chorób przewlekłych, chorób serca i innych schorzeń, które prowadzą do masy problemów.

Drugim powodem jest to, gdy rodzice dzieci rosną tłuszczu jest z naruszeniem procesów metabolicznych, powolnego metabolizmu itp A jeśli w pierwszym i drugim przypadku dziecka i jego rodziców nic naprawdę zależy co trzeci powód jest bezpośrednio związane z edukacją i prawidłowego odżywiania. Na przykład, jeśli rodzina zdecydowała się jeść tylko półprodukty i tłustych, dziecko dorasta w takim środowisku, to jest mało prawdopodobne, aby być szczupła i cienkie.

Ponadto dzieci tłuszczu często dorastają w rodzinach, w których rodzice są zbyt zajęci, aby dać im należytą uwagę. Innymi słowy, bardzo zajęty matki lub ojca, lub po prostu leniwe raz ciepłej zupy lub owsianki dla dziecka. Zamiast tego, oni kupują chipsy, ciasteczka, frytki i inne potrawy smaczne, ale bardzo wysokiej kaloryczności.

Jakie inne sytuacje mogą prowadzić do otyłości u dzieci?

Jedną z głównych przyczyn niedawnego szaleństwa to dzieci bawiące się w gry komputerowe. Wchodząc podniecenia, studenci i dzieci po prostu nie odbiegają od kolejnych aplikacji gier. Oni dosłownie jeść, nie wstając. Ale ponieważ nie chcą spędzać czas rozgrzewania i oddanie trochę jedzenia na talerzu, często ich ulubione potrawy są batony, nasiona, mąka, krakersy, etc. I to wszystko jeszcze raz bardzo bogata w kalorie.

Ponadto najgrubszych dzieci dorastają u rodziców w rodzinie, gdzie występują pewne problemy społeczne. Może to również obejmować dziecka i trudności w zespole. Na przykład sytuacja, gdy w procesie komunikowania się z rówieśnikami dziecko może czuć strach, dyskomfort i inne uczucia. Jeśli dziecko nie omawiać ich stan psychiczny i tacie lub mamie (lub on z nimi i nie może znaleźć wzajemnego zrozumienia), dziecko zaczyna „jam” w czasie trudnej sytuacji psychologicznej.

Również niekorzystnie wpływać na ustawienie pewnych zasad dziecka przy stole, na przykład, gdy dziecko jest regularnie przypominać o tym, że musi zjeść swoją porcję do ostatniego miękiszu. W rezultacie, tłuszcz dziecko, więc przyzwyczaja i stara się przestrzegać tych zasad przez cały czas.

Ponadto często napędza babci, która od czasu do czasu próbuje nakarmić wnuki ciasteczek, świeżo upieczone placki, pączki i inne gadżety z pieca.

Co stanowi przyczyn otyłości u niemowląt?

Czasami problemy z ciężarem są obserwowane nie tylko u dzieci, po roku, ale w młodszym wieku. Ze względu na to, co się dzieje? Na przykład, jeśli masz dziecko tłuszczu na karmienie piersią, może to wskazywać na niewłaściwe proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów w diecie matek karmiących. Również powodować otyłości u dzieci może być geny. Że jest otyły rodzice często rodzą dzieci z podobnymi problemami.

Jeśli dziecko jest na sztucznym karmieniu, że to jeden z powodów, dla jego nadmiernego przyrostu masy ciała jest nieprawidłowy skład mieszanki. Mama wzór często rozcieńczono niemowlę nie jest ściśle według instrukcji i „na oko”, co prowadzi do objadania się. To samo dzieje się podczas karmienia dziecka z butelką zawierającą zbyt duży otwór. W rezultacie dziecko zjada żywność znacznie szybciej niż jego mózg odbiera sygnał nasycenia. W rezultacie dziecko nie zjada, a matka daje mu kolejną butelkę i objadać. Podobny problem grudnichkovogo mówi otyłość jest tłuszcz dziecko zdjęcie.

Co jest paratrofiya dziecięcy?

Paratrofiya – termin używany dla dzieci poniżej 3 roku życia, którzy cierpią z powodu otyłości. Istnieją trzy etapy choroby:

 • Kiedy dziecko waży więcej niż norma o 10-20%;
 • gdy ciężar przekroczy normą o 25-35%;
 • gdy nadmiar masy ponad normę o 40-50%.

Jeśli Twoje dziecko jest gruby i znalazł paratrofiya, że albo spożywa zbyt dużo, albo jego codzienna dieta nie jest zrównoważona. Dla tych dzieci charakteryzuje się wspólnymi cechami:

 • obecność bardzo krótkim szyi;
 • niewielki rozmiar klatki piersiowej;
 • występowanie zaokrąglonych części ciała;
 • obecności charakterystycznych złogów tłuszczu w talii, brzucha i ud.

Niebezpieczne paratrofiya?

Paratrofiya często skomplikowane przez reakcje alergiczne, choroby układu hormonalnego, problemy z trawieniem i metabolizm, jak również układu oddechowego. Ponadto, wielu ekspertów uważa, że po prostu dobrze odżywionych dzieci są o wiele trudniejsze do wykonania niż SARS dzieci z wdzięcznym rysunku. Kiedy się przeziębić, kiedy zaczynają utrzymujące zimno, towarzyszy silny obrzęk błony śluzowej i innych kłopotów. Tłuszczu dziecko oddycha ciężko podczas chodzenia i biegania. On często duszność i obfite pocenie się.

Co grozi otyłością dziecięcą?

Otyłość u dzieci może prowadzić do pojawienia się chorób współistniejących. Na przykład, otyłych dzieci mogą rozwijać się cukrzyca, nadciśnienie, marskość wątroby, choroby wieńcowej serca. Mogą również być przestrzegane:

 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • miażdżycę tętnic;
 • przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego;
 • często zatwardzenie;
 • stłuszczenie.

Ponadto dziecko tłuszczu ze względu na ich dużą masę ciała mniej ruchów. On ma kompleks niższości i trudności w komunikowaniu się z rówieśnikami. Wielki ciężar zaburza prawidłowy rozwój kości, co prowadzi do deformacji układu kostnego i stawów kolanowych.

Jak określić dziecko cierpi na otyłość, czy nie?

Jeśli masz dziecko poniżej jednego roku, a można podejrzewać, że on ma problem z otyłością, trzeba najpierw sprawdzić pod kątem zgodności z normą swojej wagi. Można to zrobić przez (patrz poniżej), określone przez Ministerstwo Zdrowia tabeli. Ustaw tu wiek i tempo w gramach. Dlatego też, dla wygody lekarzy doradza, aby stworzyć taką płytę dla siebie i sprawiają, że waga dziecka po urodzeniu. W ten sposób możemy określić, ile dziecko lub młody waga ciała jest zgodny z obowiązującą normą.

Także zidentyfikować problemy z masy wizualnie może (w tym celu warto porównać parametry zewnętrzne ciała dziecka do swoich rówieśników). Ponadto dziecko tłuszczu (jak go stracić, będziemy wyjaśniać później) będzie bardzo szybko przybierają na wadze. Będzie widoczne, zwłaszcza w ubraniu.

Jeśli chodzi o ciężar odpowiada wieku dziecka, można powiedzieć terapeuta. Nie będzie źle odnosić i do endokrynologa.

tłuszcz niemowląt: co robić?

Jeśli okaże się, odchylenie od normy wagi w ich potomstwa, nie spiesz się do paniki. należy najpierw skonsultować się z ekspertami. Pamiętaj, że nadmierne pełnię – jest to raczej skutkiem niż przyczyną. Dlatego należy najpierw ustalić przyczynę otyłości dziecięcej. Aby to zrobić, należy umówić się z endokrynologa, aby przejść odpowiednie testy.

Jeśli masz dziecko tłuszczu w ciągu 2 lat z powodu niedożywienia, nie jest zbędny zapisać dietetyka. Pomoże to uczynić swoją dietę odpowiednio, powie co żywności można jeść, a co – nie. Daje wskazówki i porady.

Jeśli ten problem występuje w-butelce dziecka, skonsultuj się z lekarzem dziecka o prawidłowym żywieniu i dawki uzupełniającej. Spróbuj dodać do diety dzieci starsze ziół, zmniejszyć ilość przyswajalnych węglowodanów i złe, wymienić napojów gazowanych z naturalnych soków owocowych i warzywnych.

Więcej gotować kilka potraw i piec w piekarniku z minimalną ilością tłuszczu. Przygotować galaretki owocowe i napoje bez dużo cukru. Zamień białe pieczywo, otręby, Borodino pełnoziarnista. Wprowadź dań dietetycznych owoców dla dzieci. Dysponowania przekąski w postaci ciastek i cukierków. Niech dziecko jest lepiej zjeść jabłko, marchew, suszone owoce, daktyle, rodzynki i orzechy.

Sport – jest siła i droga do idealnej figury

Aktywne dzieci rzadko są kompletne, ponieważ dzieci, które mają skłonność do otyłości, konieczne jest, aby dać w każdym sporcie. Często grać z nimi na podwórku i na ulicy, w aktywnych sportów, takich jak piłka nożna, badminton. Radzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej zwykłej liny. Dziecko maluchy powinny regularnie wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem dużego fitbolnogo piłkę. Będzie przydatny w tym kontekście i jogi dla dzieci, gimnastyka.

Czego nie robić z otyłością?

Kiedy dziecko otyłość nie jest zalecany do samoleczenia. Nie ma potrzeby, aby umieścić dziecko na diecie dorosłych lub dokonać twardego naciśnij rockową. Wszystko powinno być z umiarem i uzgodnione z ekspertami. Na przykład, jeśli uznasz, że Twoje dziecko potrzebuje do odchudzania intensywnego wysiłku fizycznego, najpierw skonsultować się z lekarzem. W przeciwnym razie ignorując rady ekspertów może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

Nie zawsze można jeździć, bo brak leczenia prowadzi do katastrofalnych wyników i problemów psychologicznych dziecka.

W skrócie, upewnij się, że waga ich dzieci bardziej spacer na świeżym powietrzu, ćwiczenia i terminowo, proszę skontaktować się z ekspertami!