480 Shares 8733 views

Pajęczynówki zmiany likvorokistoznogo charakter. Objawy i leczenie

Mózg ma kilka muszli. Jeden z nich nazywa się pajęczynówki. Przestrzeń pod spodem (podpajęczynówkowe) zawierający CSF, lub w inny sposób, płyn mózgowo-rdzeniowy, w niektórych przypadkach, rozszerzony, tworząc tak zwane torbiele – wypełnione łagodnym ługu jamie.


Przyczyny i objawy torbieli pajęczynówki

Pajęczynówki zmiany likvorokistoznogo naturę – ma wygląd tworzenia zagłębienia w pajęczynówki membrany mózgu. Mogą one występować w związku z dowolnych procesów patologicznych, które naruszają obiegu ługu z czaszki.

Należą do nich wstrząs, zwłaszcza nieleczonych, innych urazów, a także zapalenie opon mózgowych i zapalenie mózgu. Ze względu na nieprawidłowości w ruchu płynu mózgowo-rdzeniowego jest rozszerzony kanałów wypełnionych nimi i kompresję opon mózgowych. To zazwyczaj prowadzi do trwałego wzrostu ciśnienia śródczaszkowego. Dlatego pajęczynówki zmiany likvorokistoznogo charakteru tak często powodować bóle głowy, które pojawiają się po wysiłku fizycznego i emocjonalnego. Mogą one być bardzo silny, powodując nudności i wymioty nawet. Jednak, gdy torbiel – konsekwencją choroby przenoszone dawna, manifestacja objawów może być nieobecny.

Dodatkową cechą tych zmian, w zależności od ich lokalizacji, są okresowo pojawił drętwienie kończyn, uczucie „mrowienia” w skórze i chwiejny chód. Mogą także wystąpić następujące objawy: wzdęcia lub ciśnienie w głowie, uczucie pulsowania w nim szum w uchu bez straty, podwójne widzenie, drgawki, częściowy niedowład górnych lub dolnych, okresowe wyłączenie świadomości słuchu.

Pajęczynówki zmiany likvorokistoznogo charakter. leczenie

Jeśli okaże się te objawy (niekoniecznie wszystkie na raz), a następnie przed sobą, najprawdopodobniej, obraz zmienia się charakter likvorokistoznogo pajęczynówki. I pilnie skierować do neuropatologa. Nawiasem mówiąc, torbieli pajęczynówki są znacznie bardziej powszechne w populacji mężczyzn i głównie w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania.

Należy pamiętać, że zmiany likvorokistoznogo pajęczynówki naturę – to zazwyczaj nie jest oddzielną chorobą. Towarzyszą im różnych zaburzeń krążeniowych, infekcje, choroby autoimmunologiczne.

Rozmiary cysty monitorowane przez MRI lub CT. Leczenie prowadzone Tylko w przypadku, gdy zwiększa się torbieli lub istnieje zagrożenie nowych cyst. Ale nawet wtedy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na choroby podstawowej, który spowodował torbiel. W zależności od wyników badań, lekarz przepisuje leczenie: leki, aw przypadku nagłych i chirurgicznego. Dla procedur chirurgicznych obejmują aortalno, chirurgii endoskopowej lub craniotomy z całkowitym usunięciu torbieli.

Małe torbiele zazwyczaj nie pokazują się praktycznie. Osoba może dożyć sędziwego wieku, nie wiedząc, że ma torbiel.

Jeśli nie ma żadnych skarg, a pajęczynówki zmiany likvorokistoznogo natury są tylko odbiciem relacji wielkości mózgu i jego błony, leczenie nie jest wymagane.