896 Shares 5754 views

Cream "Argosulfan": instrukcja, recenzje

Śmietana „Argosulfan” odnosi się do farmakologicznego grupę bakteriobójczych i środków dezynfekcyjnych, podgrupa sulfonamidów. Ten czynnik przeciwbakteryjny do stosowania miejscowego aktywowania procesu gojenia (ropnych, oparzeń, itp troficznych), skutecznie chroni ranę przed zakażeniem. Medycyna „Argosulfan” zmniejsza uczucie bólu i pieczenie w ranie, robiąc krótszego okresu rekonwalescencji oraz czas potrzebny do przygotowania rany do funkcjonowania przeszczepu skóry.


uwalnianiu i kompozycja „Argosulfan” lek

Przewodnik poinformował, że w 1 g kremu zawiera substancję czynną – sulfatiazolu srebrny soli – 20 mg. Środki dostępne w tubkach aluminiowych, tom 15 i '40 Jest to biały lub prawie jednorodne miękkiego kremu.

Farmakologiczne działanie krem „Argosulfan”

Instrukcja wskazuje, że głównym działaniem farmakologicznym leku jest antybakteryjne. Dostępne w sulfatiazol kremu z grupy obejmującej sulfonamidów ma szerokie spektrum przeciwbakteryjnego i bakteriostatycznego działania na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne.

Mechanizm tego zjawiska jest zahamowanie wzrostu i podziału bakterii, które występuje z powodu konkurencyjnego antagonizmu z PABA i ucisk digidropteroatsintetazy.

Jony srebra są dziesięciokrotnie zwiększyć działanie przeciwbakteryjne sulfanilamidu. Po tym wszystkim, zwalniać wzrost i podział mikroorganizmów przez wiązanie z DNA drobnoustroju. Ponadto, jony srebra są zmniejszone sulfonamidy uczulenia.

Hydrofilowa baza krem posiada optymalne pH i zawiera odpowiednią ilość wody, co zapewnia efekt działania przeciwbólowego i zwilża rany ułatwia i przyspiesza gojenie.

Wskazania „Argosulfan” preparat

Instrukcja określa użycie kremu oparzeń o różnej ciężkości i różnego pochodzenia (chemiczne, energia słoneczna, promieniowanie cieplne prądu elektrycznego, etc.), odmrożenie.

Stosowany lek i odleżyn, owrzodzeń troficznych o różnej etiologii piszczeli, ropiejące rany, małe obrażenia domowej (skaleczenia, otarcia).

Ponadto śmietana „Argosulfan” jest stosowany w leczeniu zakażonych zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, liszajec, prosty skomplikowany wyprysk mikroorganizmów, streptostafilodermii.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu „Argosulfan”

Instrukcja nie zaleca stosowania w przypadku nadwrażliwości, wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-fosforanowej, we wczesnym dzieciństwie, a także w związku z możliwością pojawienia się żółtaczki jąder podkorowych mózgu.

Nie można go używać w czasie ciąży. W okresie laktacji leku jest przypisany tylko wtedy, gdy wartość spalania nie przekracza 20% skóry i terapeutyczną korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.

skutki uboczne

Być może przejawem skóry i reakcje alergiczne. Czasami jest podrażnienie w postaci pieczenie w miejscu stosowania kremu. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić zmiany krwi charakterystycznych sulfonamidy (np leukopenia, złuszczające zapalenie skóry.

dozowanie

Śmietana „Argosulfan” stosuje się do zewnętrznego otwartego sposób leczenia ran, w formie bandaży (okluzyjne). Po rany chirurgiczne obróbce i oczyszczeniu go aseptycznie stosowane krem nie przekracza 2,3 mm. Nałożenie leku dziennie robić 2-3 razy. Można zastosować opatrunek okluzyjną, ale niekoniecznie. Krem stosowany jest przed ostatecznym rany lub do przeszczepu skóry. Maksymalny czas trwania leczenia wynosi 60 dni.

Lek „Argosulfan” pozytywne sprzężenie zwrotne. Tam szybkie i bezbolesne rany zazhivlyaemost.