848 Shares 6677 views

Stewia w cukrzycy jako substytut cukru

W medycynie ludowej stosowany niesamowitą ilość roślin leczniczych do leczenia różnych dolegliwości. Niektóre z nich to powszechnie używać, parzenia herbaty i napary, a wielu nawet nie słyszał. A dzisiaj porozmawiamy o stewii, lub jak to nazywa, trawa miód, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach.


Stewia – zaskakująco słodki trawa, jej unikalny w świecie roślin nie istnieje. Jej słodycz jest dostarczana przez substancję zawartą w liściach zwanych stewiozyd. Jest to około 300 razy słodszy niż cukier. Jakość ta pierwotnie przyciąga uwagę osoby do stewii.

Po długich badań naukowcy udowodnili, że stewiozyd jest całkowicie nietoksyczny, nie ma niekorzystnego wpływu na organizm ludzki, on nie posiada.

Trawa jest domem do Ameryki Południowej. Starożytni Majowie wykorzystywane stevia w diecie, nie tylko ze względu na niesamowite słodyczy, ale również dlatego, że zauważył jego właściwości lecznicze. Podczas podboju Ameryki Południowej konkwistadorów kontynentu zauważył, że mieszkańcy praktycznie nie chorują, a Hiszpanie otarła się całe wsie. I cała tajemnica polegała na tym, na pierwszy rzut oka niepozorny, trawy.

Przez wiele lat, stevia została zapomniana. A teraz naukowcy ponownie zainteresował się nim, ukazując w tym zakładzie coraz bardziej zdumiewające właściwości lecznicze.

To jest niemożliwe do przecenienia zalety stewii dla organizmu ludzkiego, ponieważ:

– poprawia metabolizmu;
– normalizuje ciśnienie krwi;
– pomaga pozbyć się nadwagi;
– pomaga w leczeniu różnych chorób skóry.

Ale być może najważniejszą właściwością jest to, że cukrzyca może być traktowane z tego zioła. Stewia z cukrzycą musi koniecznie być obecne w diecie człowieka.

To nazywa się choroba jest uważana za jedną z najtrudniejszych. Obecnie istnieje około 127 milionów ludzi z tą chorobą. Śmiertelność jest wystarczająco wysoka. W cukrzycy, ze względu na stale wysoki poziom cukru we krwi wystąpić i postęp bardzo poważne powikłania, takie jak zgorzel kończyn, zawałów serca, udarów mózgu, choroby nerek. Bardzo surowe zasady dyktafony takiej choroby jak cukrzyca. Posiłki powinny być zrównoważone. Produkty z cukrzycą absolutnie nie powinien zawierać cukru.

Ale czasami tak chętnie na coś słodkiego. A co zrobić ludzie, którzy to jest surowo zabronione, szczególnie jeśli to dzieci?

cukrzyca Stewia jest wyjście z trudnej sytuacji. Zioło to może być dodawany do napojów jako naturalny słodzik. Z nim można ugotować gęsty syrop i dodać go do wytwarzania produktów cukierniczych.

Stewia w cukrzycy nie tylko rozwiązuje problem użycia cukru. Zioło to również pomaga obniżyć poziom szkodliwych pierwiastków we krwi, zapewniając w ten sposób ogólne działanie lecznicze na organizm jako całość.

Jak używanych stewii w cukrzycy

Wytwarza się mieszaninę dwóch łyżek sproszkowanego liści stewii i trzech liści łyżki Hypericum. Take 1 szklanka wrzącej wody. Napar trawa w termosie. Sugerowane brzeczkę nie powinien być mniejszy niż jedna godzina. Weź go na 60 gramów trzy razy dziennie przed posiłkami. Stewia napojów powinny być w ciągu miesiąca. Następnie należy zrobić tygodniową przerwę i powtórzyć kurs ponownie.