811 Shares 945 views

Jaki jest manewr Valsalvy, i jak go prowadzić?

Jaki jest manewr Valsalvy? Proces, w którym celowe wydechu. Jamy ustnej i dróg nosowych są zamknięte, tak, że nie było niezbędne napięcie mięśni brzucha i klatki piersiowej. Metoda ta nosi nazwę znanego włoskiego anatoma. Ale w jakim celu ta procedura jest obecnie znany jako próby Valsalvy?


Stosując tę metodę, można skutecznie wydalać ropa, na przykład, wnęka ucho pod powszechne dzisiaj wiele osób procesach ropnych. Nic więc dziwnego, proces ten jest często nazywany napięcie Valsalvy.

Często procedura ta jest wykonywana na przykład nurkowie do głębokości, a także pasażerowie samolotu podczas startu i lądowania. Pozwala to na dostosowanie ciśnienia w górnej szczęki zatok oraz do środkowej części ucha.

Jak przeprowadzić tę procedurę? Manewru Valsalvy jest, aby cała skrzynia pełna oddech i wziąć głęboki oddech. Następnie pacjent powinien dokonać innego silnego oddech i wstrzymaj oddech na krótki czas. Przez cały ten czas przeprowadziła gruntowną zapis EKG, a także obowiązkową rozkurczowego rejestracji, skurczowe ciśnienie krwi.

Istnieje kilka wariantów tego testu. W jednym z możliwych pacjent leży na plecach. W ciągu około 15 sekund, niezbędnych do wydech w rurze połączonej z ciśnieniomierzem, że tworzy niezbędne ciśnienie w układzie (około 40 mm Hg, V..).

Manewru Valsalvy obejmuje kilka podstawowych etapów fizjologiczne. Wpływ wynik badania może wiek, pozycja ciała w przestrzeni, podłoga, ciśnienie, które powstaje, gdy głęboki oddech, a regularne stosowanie niektórych leków.

Często osób z genetyczną predyspozycją do rozwoju choroby tkanki łącznej są tętniak. Często można zauważyć, że prawe wieńcowej zatoki Valsalvy wpływ. Luka występuje często u osób młodych, a nawet dzieci.

Jeśli taki przenoszenia (opisanego powyżej), metodę to opóźnienie powietrza, który występuje w płucach, stwarza duże ciśnienie. I tak wysokiego ciśnienia w klatce piersiowej i jamy brzusznej ogranicza zwrot zwrotny musi być krwi żylnej do serca. To z kolei może doprowadzić do tego, że ilość krwi wyrzucana przez serce do naczyń, jest znacznie zmniejszona. Z całości powyższych rozważań można stwierdzić, że osoby, które cierpią na choroby układu krążenia jak ta procedura jest zabronione ćwiczyć, zwłaszcza bez nadzoru lekarza.

Można przynieść trochę. Jak można zauważyć, próby Valsalvy używane w konkretnym celu, a mianowicie do oceny prawdopodobieństwa wystąpienia nagłego zgonu w przypadku zawału, za pomocą specjalnego testu. Mierzy serca, mierzoną zmienność rytmu serca. Jeśli masz niski poziom wyniku, to ryzyko nagłego zgonu jest bardzo wysoka.