83 Shares 3529 views

Pomóż sobie: temperaturę wtrysku

Jak radzić sobie z upałem? Kiedy trzeba umieścić zastrzyki w wysokiej temperaturze, a gdy nie jest to konieczne, aby obniżyć? Pytania istotne, zwłaszcza dla tych rodzin, które mają małe dzieci, a lekarz wychodzić z domu z jakiegoś powodu niemożliwe.


Przede wszystkim musimy pamiętać, że dorośli obniżyć temperaturę poniżej 38 ° C nie jest zalecane. U dzieci, mogą istnieć inne wskaźniki: takie ciepło może spowodować, że niektóre z tych napadów. Te dzieci samodzielnego przeciwwskazane więcej niż cała reszta. Dla nich, zaleca się, aby zadzwonić do lekarza od razu, a jeszcze lepiej – po karetkę.

Fakt, że interferon wymagane do zwalczania zakażeń wirusowych w organizmie zaczyna wytwarzać tylko w 38 ° C. Dlatego nie ma powodu, aby się na uderzenie z temperaturą przed wartością. Oczywiście, trzeba przestrzegać ścisłego leżenia w łóżku, picie herbatki ziołowe, witaminy, aby pomóc w zwalczaniu zakażeń. Aby wiedzieć, kiedy dokładnie należy umieścić strzał od temperatury dziecka, konieczne jest, aby skonsultować się z pediatrą.

Na początek, można polecić, aby spróbować wbić ciepło łagodne środki. Dobra pomoc okład octowy, alkohol otarcia, Lewatywa z zimną wodą.

Jeśli one nie pomogą, można wezwać pomoc więcej armat: w wielu aptekach przeciwgorączkowych. Ale jak aspiryna, paracetamol lub ibuprofen nie pomagają, nie ma potrzeby umieszczania strzał z punktu.

Lekarze ER zazwyczaj podawane domięśniowo lityczną mieszaninę niektórych difenhydramina części (papaweryna) i dipyronu. Kompozycja ta przynosi ulgę w 15-20 minut. Dzieje się tak dlatego, że w połączeniu z dimedrolom Analgin lub papaweryny ma bardzo silne działanie przeciwgorączkowe znacznie przewyższające własności aspiryny lub paracetamolu.

Ponadto musimy pamiętać, że niekontrolowane spożycie dzieci aspirynę lub nieodpowiednich dawkach może prowadzić do strasznej choroby: zespół Reye'a. Więc to nazywa ciężkie uszkodzenie wątroby i mózgu.

Tak, jak umieścić strzał na temperaturę?

My najpierw ustalić dawkowanie. Dawka dla dzieci w wieku poniżej 14 lat pediatra stwierdzi na podstawie wagi i wieku dziecka. Zazwyczaj analgin wynosi ponad 10 mg na 1 kg ciężaru dla niemowląt, papaweryna, 0,1 ml i 0,41 ml difenhydramina na każdy rok życia. Jednak samo- zastrzyki dla dzieci lepiej nie: każdy z produktów lub nawet niewłaściwym położeniu strzykawki i wybranym miejscu wstrzyknięcia może spowodować nieodwracalne szkody.

Dorosłych zyskuje jeden strzykawka 2 ml dipiron, 2 ml papaweryna, 1 ml difenhydramina. Teraz jednak, difenhydramina jest sprzedawany wyłącznie na receptę, można go zastąpić suprastin.

Teraz przystępujemy do przygotowania. Przed wykonaniem wstrzyknięcia od temperatury, trzeba przygotować wszystko, co potrzebne: Jednorazowe strzykawki, gaziki, ampułki, pilniczek do ich otwarcia.

Przygotowany ampułka jest podgrzewana do temperatury pacjenta (może po prostu trzymać w ręku), przetarł z alkoholem.

Po otworzeniu ampułki, lek w strzykawce zostaje wciągnięta w następującej kolejności: Analgin, difenhydramina (Suprastinum), papawerynę.

Pośladków konwencjonalnie podzielone na 4 równe części. Górny zewnętrzny kwadrant potraktowano alkoholem wypustów mięśni i utrzymywaniu strzykawki w odpowiednim kątem, powoli i ostrożnie podawać lityczną mieszaninę. Miejsce wstrzyknięcia ponownie traktuje się alkoholem i na chwilę, popychanie, trzyma wacik w miejscu wstrzyknięcia.

Sam łatwiej dostać strzał w udo. Aby to zrobić, trzeba usiąść, wyciągnąć mięśnie na przedniej części uda, do prowadzenia igły około 4 cm. Reszta techniki są takie same jak dla zastrzyku w pośladek.

Dlaczego muszę litycznej mix? Fakt, że wzrost temperatury ciała o zaledwie jeden stopień, obciążenie serca wzrasta o 15%. Oznacza to, że długotrwałe ciepło może spowodować nieodwracalne uszkodzenie serca i mózgu pacjenta lub nawet go zabić.

Jeśli strzał strącony ciepła przez krótki czas, to lepiej, aby nie powtarzać, i znaleźć sposób, aby uzyskać porady lekarskiej i pomocy.