618 Shares 4030 views

Wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy: Czy można wyleczyć?

W jaki sposób choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, wrzód?


Nadmiernie gromadzone soku żołądkowego Zamiast trawieniem, atakuje przez błonę śluzową.

Jeżeli tak się stanie w ciągu dłuższego czasu, w wyniku wrzody pojawiają się stopniowo sprasowanej krawędzi i nie goić. Penetrując błonę śluzową głębokość owrzodzenie „posiłki” jego warstwę po warstwie tkaniny stworzyć traumatyczne dziurę. Mas, które były w żołądku lub jelitach, wylano do jamy brzusznej. Więc nie jest perforacja.

Małe wrzodów podczas leczenia może wyleczyć. Ale jeśli choroba była rozległa i głęboka blizna lewo od odrodzonej tkanki na swoim miejscu, a to jest niebezpieczne z powodu ewentualnych guzów.

Wśród przyczyn chorobie wrzodowej choroby – dziedziczność, wpływem czynników wrodzonych, złe odżywianie. Jeden papieros na błonę śluzową żołądka pusty robi więcej szkody niż palenie stale na pełny żołądek.

Wrzód występuje na tle nerwowym i psychicznych czynników: zmęczenia, zaburzeniami snu, ciężkich uczuć.

Bez powikłań trwa przez wiele lat, bez systemu redukcji, a rozszerzający się ponownie. To daje falisty przebieg coraz częściej, wrzód dwunastnicy.

Pacjenci z wrzodami powinny być zawsze postrzegane przez lekarza. Podczas remisji (okresy ciszy) jest bezwzględnie konieczne do wykonania sparing diety. Błony śluzowe żołądka i jelit nie powinien odbierać bodźce mechaniczne i chemiczne.

Zabronione: włókna roślinne surowe – takie jak grubej mąki, aby jej czarny chleb; żylaste produkty mięsne i tym samym; wszystkie rodzaje ogórków, rzodkiewki, rzodkiewka, grzyby, kwaśne niedojrzałe jabłka, gruszki, potrawy smażone, wędzone, przyprawę.

Polecamy: wszystkie rodzaje non-kwaśne produkty mleczne, warzywne, galaretki, kasze.

Bóle przewlekłe choroby wrzodowej nie jest wystarczająco silne, aby wymagać leczenia. Najczęściej ból występuje w ciągu jednej do dwóch godzin po posiłku. W lewym górnym kwadrancie, palą lub gryząc i pogarsza wysiłku fizycznego.

Wrzód dwunastnicy daje „głodnych bólu”, który znika po posiłku, nawet jeśli jedzenie było dość małe.

Pacjenci z chorobą wrzodową, po dwie lub trzy godziny po posiłku często cierpią z powodu zgagi, zarzucania treści żołądkowej, nudności i wymioty – i wymioty przynosi ulgę. Jeśli choroba wrzodowa skorodowane sieć naczyń krwionośnych, wymiotować krwią.

Choroba wrzodowa choroba żołądka i dwunastnicy nie są zagrażające życiu, jeśli nie jest to skomplikowane. Ale nawroty można się spodziewać w każdej chwili.

Poważne powikłania choroby wrzodowej:

  • Przypadki zapalenia otrzewnej;
  • Zjawiska krwawienia żołądka i jelit;
  • Perforowany wrzód;
  • Wąskie (skurczowe) odźwiernika ;
  • Przypadki owrzodzeń nowotworowych degeneracji.

Objawy choroby wrzodowej powikłane:

  • Ból pod odpowiednim żebrem;
  • Brak apetytu;
  • Zjawisko zgaga i odbijanie;
  • Zjawiska nudności i zaparcia;
  • Odmowa jeść z powodu bólu (lęk przed bólem).

Gdy pojawią się te objawy, perforowany wrzód może nastąpić natychmiast, bez żadnych nowych objawów.

Z rozpoznaniem choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy z nowoczesnych maszyn i endoskopii USG (badanie wewnętrzne), jak również badania w laboratorium.

Jeśli zdarzy się, perforacji, pacjent czuje się ostry, jak atak nożem ( „Sztylet”) bólu, który koncentruje się na górnej części brzucha. Wydaje się blady, zimne poty. Pacjent instynktownie chcą spaść z ściągnął do brzucha nogami. Dalsze ból uchwycić cały brzuch, wzrost temperatury zachodzi. Pilna potrzeba hospitalizacji. Przed przybyciem „pierwszej pomocy” pacjent nie powinien opuścić łóżko. Położyć się z zimny kompres na brzuchu.

Inne niebezpieczne komplikacje, które zapewnia żołądka i dwunastnicy, choroba wrzodowa – przypadki krwawienia żołądka i jelit.

Wymioty, którego masa przypomina fusy. Krzesło staje się jak smoła.

W tym stanie, pacjent może umrzeć.

Należy natychmiast położyć do łóżka. Dziedzina opuścił żołądek do pokrycia zimny kompres. Natychmiast wezwać w „pogotowie” w nagłych sytuacjach.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy jest dobrze ugruntowana w nowoczesnej medycynie. Istnieje wiele skutecznych leków. Jest to bardzo ważne, nadzór prewencyjny i otrzymywania leków podczas remisji. Tak postępuje wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy: jest to o wiele trudniejsze do wyleczenia niż prewencji.

Jeśli leki nie pomagają, a także w zaostrzeń, interwencji chirurgicznej. W nowoczesnej chirurgii operacji usunięcia wrzodu są bezpieczne i przynieść minimum szkody.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wrzód jest psychosomatyczne choroby. Współczynnik sugestii i auto-sugestii w tej chorobie odgrywa ważną rolę. W trakcie zabiegu pacjent wymaga stałego wsparcia psychologicznego, który musi mieć krewnych i przyjaciół.

Staranne przestrzeganie lekarza instrukcje, dieta, leki schludne recepcji i wiara w odzyskanie zapewni powodzenie leczenia.

Ale jeśli przynajmniej jeden z tych czynników jest pozostawione bez uwagi, pokonać chorobę będzie znacznie trudniejsze.