243 Shares 2708 views

Jak wybrać laptopa do pracy i do domu

Laptop jest łatwy w obsłudze ze względu na swoją mobilność, korzyści z tych urządzeń jest niekwestionowanym i uznawane przez wielu konsumentów. Tym bardziej pilna staje się pytanie, jak wybrać odpowiedni laptop pasujące do Twoich potrzeb i oczekiwań. Trudność polega na tym, że aplikacje z komputerów przenośnych dużo i dość bogata gama modeli laptopów produkowanych.


Przede wszystkim konieczne jest, aby ustalić, co będzie używany laptop, jakie są jego cechy są dla Ciebie najważniejsze. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do komputera, nie jest możliwe zastąpienie składników. Producenci produkują modele następujących klas: gier, wydajności, kosztów, mobile, firmowe, ultraprzenośny. Istnieją laptopy, które są w stanie zastąpić domowy komputer.

Aby wyświetlić wybrany model może być oglądany testy i przeczytać opinie klientów. Więc jak wybrać odpowiedni notebook nie jest to łatwe, aby zwracać uwagę na jego specyfikacji. Jeśli urządzenie zostanie wykorzystane do szybkiego pisania na drodze, w ruchu, to należy skupić się na wygodę lokalizacji na przyciski klawiatury. Dla graczy i pracy z edytorami graficznymi trzeba potężny procesor quad-core. Optymalnym rozwiązaniem mogą być traktowane jako Intel i5. Laptopy muszą być RAM dwóch gigabajtów. W przypadku ciężkich aplikacji (na przykład zostanie zainstalowany na urządzeniu programu graficznego), to bierze sześć gigabajtów lub więcej.

Aby zdecydować, jak wybrać odpowiedni notebook, konieczne jest, aby przejść od swoich potrzeb i problemów, które będzie można umieścić w przedniej części elektroniki. To samo podejście jest stosowane w doborze zainstalowanego dysku twardego. Klasy wyemitowane laptopów naprawdę nie są bardzo wyraźnie podzielone między sobą. Na przykład, można wybrać model budżetu i będzie zastąpić domowy komputer.

Jakie inne cechy notebooków trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze? Istnieją urządzenia pojedynczego wrzeciona, to znaczy, że mają wbudowany dysk twardy oraz urządzenia zewnętrzne obejmują napęd dyskietek i CD-dysk. W związku z powyższym, w laptopie duplex być zbudowany CD-dysk, a w trehshpindelnom – wszystkie urządzenia (w tym stacji dyskietek). Od liczby urządzeń wbudowanych zależy od wagi urządzenia. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni notebook, zdecydować, jak często trzeba korzystać z CD-dyski. Może on być na tyle twardy zewnętrzny. Trehshpindelnye laptopów wagi ciężkiej, nie stosuje się do urządzeń mobilnych, są one wykorzystywane jako zamiennik komputera stacjonarnego, domowego komputera. Monitorują – od piętnastu cali. Można znaleźć bardziej kompaktowy model.

Jeśli zdecydujesz laptopa jak komputera, łatwe w użyciu w sposób, który będzie odpowiadał takich modeli kompaktowych jak subnotebooków. Należą one do wariantów jednego wrzeciona matrycy wynosi dwanaście cali. Waga – około kilograma. Urządzenia posiadają system operacyjny i wszystkie wymagane porty, ale ich wyświetlacz ma niską rozdzielczość.

Nowoczesne laptopy mają matrycę TFT, pozwalając, aby zapewnić szybką zmianę obrazu i jasności. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę rozdzielczość ekranu, procesor zainstalowany na urządzeniu, ponieważ nagrzewa się podczas pracy i ile zużywa energii elektrycznej.