642 Shares 8764 views

Plusy i minusy telewizję satelitarną, cyfrowy, interaktywny

Sobie wyobrazić życia ludzkiego bez telewizji nie jest możliwe na obecnym etapie. Dla wygody telewizji oglądanej rzeczywistości zawarta najbardziej banalne pomysły, począwszy od technologii SMART , a kończąc na interaktywnej telewizji. Czy są jakieś różnice między odmianami nadawania? Co wszedł plusy i minusy telewizji? Aby odpowiedzieć na te pytania postaramy się w tym artykule.

telewizja interaktywna

Na terytorium Federacji Rosyjskiej po raz pierwszy mówił o telewizji interaktywnej 3 lata temu. Od tego czasu zaczął zdumiewającą historię rozwoju tych technologii. Wszyscy wiodący dostawcy stanu włączony do tego sposobu dostarczania sługi telewizyjnych. Więc jakie są zalety i wady tego typu telewizji?

 • Po pierwsze, główną zaletą takich programów jest to, że użytkownicy mają szeroki zakres funkcji, które uczynią oglądać ulubione programy wygodne i przyjemne. Mówimy o takich cech niestandardowych jak zwijanie, nagrywanie i wstrzymywanie żadnej telewizji. Ponadto, biorąc pod uwagę możliwość, aby wyświetlić przewodnik po programach TV, a także zapewnia integrację z najbardziej popularnych sieci społecznych.
 • Po drugie, zdolność techniczna. Obraz jest uderzające o jej jakości, szczególnie w transmisji HD-kanałów. Obraz jest jasny, nie ma odbicia i inne zakłócenia.
 • Po trzecie, istnieje możliwość, aby mieć telewizję interaktywną, nawet w przypadku braku standardowego połączenia. W tym przypadku, dostawcy korzystać z linii telefonicznej (technologia ADSL).

Wady Telewizja Interaktywna

Mówiąc o zaletach i wadach telewizora, należy zauważyć, i oczywiste niedociągnięcia.

 • Dla kanałów transmisji wymaga specjalnego STB-top box. Jego koszt wynosi 3 tysięcy rubli. W niektórych przypadkach cena osiągnęła 10 tysięcy, w zależności od operatora. Kup w sklepie, kosztem tego, co niemożliwe. Jedyną rzeczą, która może zaoferować operatorom – zakup sprzętu w ratach przez 12, 24 lub 36 miesięcy. W tym przypadku miesięczna rata będzie obejmować koszty dekoderów – od 100 rubli i powyżej.
 • Opcjonalny pilot zdalnego sterowania, który może być przydatny dla wszystkich, nie przewidziane do sterowania załącznik.
 • Jeśli linia telefoniczna niskiej przepustowości, istnieje ryzyko, że wniosek o połączenie zostanie odrzucone.

telewizja satelitarna

Bardzo popularne wśród obywateli Rosji korzystać z telewizji satelitarnej. Obecnie istnieje duża liczba podmiotów świadczących podobne usługi, począwszy od „Tricolor TV” do „NTV-Plus”. Jakie są plusy i minusy zawierane telewizji satelitarnej?

 • Dostępność. Jeśli interaktywny telewizor może być podłączony pod pewnymi warunkami, telewizja satelitarna jest dostępna dla każdego użytkownika bez ograniczeń.
 • Kolosalny zestaw kanałów. Wybór publiczności przyznano ponad 100 kanałów, a tam jest dodatkowa okazja, aby połączyć katalogów tematycznych.
 • Jasny obraz, zwłaszcza podczas podłączania HD-TV.

Wady telewizji satelitarnej

Nowoczesny telewizor, jego zalety i wady w ogóle zbieżne, niezależnie od technologii transferu. Jednakże, telewizja satelitarna ma nieco inne ograniczenia. Zatem należy stwierdzić, że w złych warunkach pogodowych, w czasie burz lub ciężkiego zachmurzenia, może utracić sygnał wysłany z satelity. To jest powód, że w takich warunkach nie może być oglądanie telewizji. Ten problem został rozwiązany niezależnie, po niekorzystnych warunkach pogodowych.

Mówiąc o telewizję satelitarną i kablową, plusy i minusy tych metod nadawania, nie powinniśmy zapominać o takim ogólnym braku, jako utrata zwykłej listy kanałów lub ich kodowania. Rozwiązujemy ten problem przez perenastraivaniya częstotliwości sygnału.

telewizja cyfrowa

Do tej pory, Federacja Rosyjska rozpoczęła program, który ma na celu zastąpienie sygnału analogowego telewizji cyfrowej. Telewizja uchwyt, w którym odbiornik cyfrowy może być oglądany przez konwencjonalne anteny do 20 kanałów. Dla tych, którzy nie mają takiej możliwości został opracowany specjalny sprzęt – odbiornik. Po zainstalowaniu urządzenia nawet w najbardziej odległych zakątkach Rosji okazję oglądać swoje ulubione kanały. Plusy i minusy tego typu telewizora są następujące:

 • Obraz ma wysoką rozdzielczość i dobrą ostrość.
 • Podczas oglądania telewizji nie ma zakłóceń.
 • Brak abonamentu. Kanały 20 są całkowicie wolne od opłat, bez względu na widok obszaru.
 • Łatwa konfiguracja i żadne dodatkowe warunki pracy.

Wady telewizja cyfrowa

Mówiąc o zaletach i wadach telewizji cyfrowej, szczególną uwagę należy zwrócić na niedostatków techniki.

 • W niektórych przypadkach może pojawić się fryzy. Ten problem jest związany z pogorszeniem sygnału lub hałas z piorunami.
 • Ograniczenia. Telewizja cyfrowa daje możliwość swobodnego oglądania tylko 20 kanałów. Wszystko ponad to jest dla pewnego abonenta miesięczną opłatę po zakupie specjalistycznego sprzętu.

 • Rozproszone stosunek. Jest to często można zaobserwować, że podczas oglądania niektórych kanałów na stronach pojawiają się pionowe lub poziome ramki. Wynika to z faktu, że w Rosji nie ma wspólnych parametrów transmisji. Dlatego niektóre kanały są nadawane w rozdzielczości 16: 9, a niektóre – w formacie charakterystyczne dla starego sprzętu (4: 3).