140 Shares 1289 views

Aleksiej Pażytnow: życiorys i osiągnięcia. Pajitnov Alexey Leonidowicz – rosyjski programista

Być może to jest Tetris, wie każdy, ponieważ jest to gra dla których spędzać godzin więcej niż jedno pokolenie. Ale, niestety, człowiek, który wymyślił tę grę, nie osiągnął popularność. I niewiele osób wie, kto jest twórcą gry. Okazuje się, Aleksiej Pażytnow – człowiek, który wymyślił Tetris, naszego rodaka. Urodził się 14 marca 1956 w Moskwie.


Aleksiej Pażytnow: biografia

W szkole, Alex poszedł jak zwykle i nie wyróżniać się wśród swoich rówieśników. Jednak, jak wspomina, jego pamiętnik był zawsze pełen uwag nauczycieli.

Aleksiej Leonidowicza absolwentem szkoły matematycznej, a później w Instytucie Lotnictwa. Po ukończeniu Pajitnov dostał pracę w centrum komputerowym, gdzie wynalazł legendarnej gry w 1984 roku. W 1991 roku Alex przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Z powodu swoich licznych pracach i nagród.

Tworzenie Tetris

W 1984 roku laboratoria zegar sat dla młodych naukowców, które nie miały nic wspólnego. Że Pajitnov Alexey Leonidowicz był jednym z tych ludzi. W ciągu tych lat, studiował problemy związane z rozpoznawaniem mowy i ludzkiej inteligencji. Aby je pokonać, trzeba było rozwiązywać zagadki i wyzwania. A potem Alex postanowił stworzyć układankę, która będzie interesująca zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Co sława Alekseya Pazhitnova? Początkowo, stworzył grę komputerową, w której dane zostały zmienić swoje stanowisko pod wpływem siły ciężkości z innych przedmiotów. Ale komputery nie mają dużą pojemność, a więc gra miała być uproszczone. Jego figury składała się z pięciu identycznych kwadratów, ale ludzie z jego wysiłki nie były bardzo cenne, więc postanawia stworzyć coś prostszego. Tetris dla siedmiu różnych kształtach zostały opracowane. Liczba ta nie jest przypadkowa, jest w stanie zapamiętać liczbę ludzkiej pamięci. Składa się z gry to było spowodowane Pascal.

Co jest znany na całym świecie Alekseya Pazhitnova? Tworzy Tetris, w której postacie czterech kwadratów upaść. Nawiasem mówiąc, niewielu wie, dlaczego Tetris jest tzw. W rzeczywistości, w tłumaczeniu słowa „tetra”, czyli cztery. Chociaż ta gra była pierwotnie nazywana tetraminoes – ale sami ludzie przemianowano go w celu uproszczenia wymowy.

W słowach twórca świetnej gry, zrobił to, aby sprawiać przyjemność ludziom. Alex uważa, że taki cel powinien być stworzony absolutnie wszystkie gry, które później stały się znane na całym świecie.

Po Aleksiej Tetris powstał dzięki nowej zabawce rozbita w wielu miastach, a dwa tygodnie później, grał w nim, konkurujących ze sobą. Podczas gdy w pierwszym tygodniu od ruchliwej zabawy byli tylko pracownicy firmy, w której pracował Aleksego. Dwa miesiące później, po tym jak pierwszy model został wydany Tetris, Pajitnov, wraz z kolegą do wersji kolorystycznej gry. Zaletą nowej grze można nazwać który rejestruje stół położono w nim. Zagraj w Tetris nie tylko w Rosji, ale także za granicą, gra zyskała popularność.

Warto zauważyć, że twórcy gry jest oficjalnie uznawany za Akademii Nauk, gdzie pracował podczas Pajitnov. Dlatego przez długi czas Pajitnov nie otrzymują dochód z jego wynalazku. Po Gra została stworzona w czasie godzin pracy i pracy na komputerze, dlatego prawo nie należą do Aleksego.

Right to Play

Wiele osób chce kupić od praw Aleksiej do gry Tetris. Robert Stein był pierwszym, który później będzie współpracować przedsiębiorców radzieckich, którzy chcą zarobić dużo pieniędzy na Pajitnov wynalazku. O ile z nich wszelkie dokumenty i nie podpisać umowy Pajitnov. Wielu Amerykanów nie stworzył nawet własną wersję Tetrisa, która nie była mniej popularna.

Później węgierski Stein sprzedał prawa do gry firmy Microsoft. W 1989 roku amerykański Tetris został stworzony. Od tego czasu zostało sprzedanych ponad 70 milionów egzemplarzy gier i ponad 100 milionów pobrań na urządzeniach mobilnych. Nieco później zaczęły się tworzyć gry zręcznościowe i maszyn do gry Tetris.

Stworzenie „Tetris”

Pomimo faktu, że Aleksiej Pażytnow nie jest tak dobrze znana osobowość w życiu miał wszystko idealne, jako wynalazca pracował. Był w stanie zorganizować firmę Anima Tek, który oferowany współpracy spółki „Microsoft”. I już przeniósł się do USA, założył firmę pod nazwą Tetris, a dopiero potem zaczął się stworzyć grę, stworzył wiele lat temu. A od 1996 roku Aleksiej Pażytnow oficjalnie pracuje w Microsofcie. Na wszystkie produkty, które są produkowane przez Aleksego, jest uwaga, że uważa twórca legendarnej gry.

Film o tworzeniu Tetris

Ostatnio informacje przeciekły do prasy, że w Stanach Zjednoczonych planuje nakręcić film, tak aby wszyscy ludzie mogli wiedzieć, który stworzył grę, która jest przeznaczona do więcej niż jednego pokolenia dużo czasu. Dyrektorzy filmu, oczywiście, będzie amerykański. Choć nie jest znana dokładna data premiery filmu.

Fabuła filmu jest nie tylko osobowość Alekseya Pazhitnova, Tetris, ale sam. Działka jest science fiction. Według dyrektorów, film zapowiada się nie mniej popularne niż sama gra.

Tetris dzisiaj

Pomimo faktu, że przemysł gier jest teraz bardzo dobrze rozwinięta, były też ludzie, którzy grają w Tetrisa. Ponadto, każda konsola ma podobną grę. Dziś opracowała szereg gier stworzonych na podobieństwo Tetris. Możesz grać sam lub w towarzystwie. Nawiasem mówiąc, ta gra rozwija erudycji i innych zdolności dziecka.

Życie Alekseya Pazhitnova dzisiaj

Pomimo faktu, że Alex mieszka w Stanach Zjednoczonych, o emigracji, nigdy nie myślałem, że to przypadek. Pajitnov nie mógł odrzucić taki dar losu. Dzisiaj Alex – gdy pracownik znanych firm na świecie. Na swoim koncie opublikował kilka gier, głównie zagadki, które są popytu. Publikuje aplikację na różnych konsolach, ale przede wszystkim na PC. Tetris gra jest bardzo popularna i prawdopodobnie inna gra nie będzie w stanie osiągnąć taką popularność. Aleksiej Leonidowicza przyznaje, że jego żona nie grać w każdej zabawki, a dzieci cieszyć się grając w gry, które sprawia, że ojciec, a on jest z tego dumny.

jak sam Aleksiej Pażytnow odgrywa nie tylko w grach – gdy idzie na zakupy, należy nabyć jakieś logiczne dla siebie. W grach, widzi jego inspiracji. Pajitnov nadal gra Tetris, ale nie uważa się za najlepszego gracza. Alexey dawno wzrośnie do uczniów, którzy wykazują najlepsze wyniki w tej grze.

Kto wie, być może, Aleksiej Leonidowicza wyda kolejną grę, która będzie nie mniej popularne niż legendarnego Tetrisa.