784 Shares 1394 views

Amerykański promotor wrestlingu Vince McMahon: biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Zapasy w Stanach Zjednoczonych od dawna uważane za część narodowej kultury popularnej. Wystawił walczy charyzmatyczne postacie, nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła, skandale, sportowców sprzeczka publiczne – wszystko to z wielkim zainteresowaniem w pewnej części społeczeństwa. Prawdziwy lalkarz tego wielkiego teatralnego jest legendarny Vince McMahon, prezes WWE, wiodący organizacja wrestlingu promotora.

dzieciństwo

Przyszły władca imperium sportowej urodził się w odległym 1945 roku. Vince przyniósł moją matkę i ojczyma. Ostatni bezlitośnie bić żonę, a gdy chłopiec próbował wstać do niego, a on dostał.

Prawdziwy ojciec, Vince McMahon Sr., opuścił rodzinę, gdy jego syn był dość okruchy. Wraz z innymi brał z nim i jego starszy brat Vince'a – Rod. Po raz pierwszy McMahon Jr. zobaczył jego biologicznego ojca, gdy miał dwanaście lat.

Vince nauka nie była łatwa, ponieważ było przedmiotem rodzaju choroby – dysleksji. Cierpiących na tę chorobę studenta po prostu w stanie wchłonąć w jedną spójną całość i być w stanie odczytać tylko kilka prostych słów.

Jednak uparty nastolatek próbuje przezwyciężyć chorobę paskudny, a wkrótce odzyskać od niej. Jego wykształcenie otrzymał w wojskowym Fishbernskoy School, którą ukończył w 1964 roku.

Początki kariery

Vince McMahon powód wybrał taki egzotyczny zawód, jako promotor wrestlingu meczów. To rzemiosło trwa nawet dziadka Jess i kontynuował jego ojciec, starszy McMahon. Vince natychmiast zainteresowany niezwykły spektakl i zawsze towarzyszy ojcu w jego kampanii w WWE walk w Madison Square Garden. Jednak nie był entuzjastą syna fascynacja i próbował odwieść go od kariery zapaśnika i promotora.

Vince McMahon w 1968 roku, ukończył Uniwersytet Karoliny, i spędził kilka lat z agentem sprzedaży. Jednak nudny Salesman praca nie inspirować ambitnego faceta, a on postanowił, że cokolwiek było zbliżyć się do stanowisk decyzyjnych w WWWF, jednej z największych organizacji restlerskih tym czasie.

Vince McMahon zaczął z tym, co stało się artystą, ogłaszając mecze na Wrestling WWWF All-Star. Przez dwa lata spędził w tej roli aż los dał mu możliwość samodzielnej pracy.

Praca WWWF

W 1971 roku, Vince McMahon został mianowany szefem małej organizacji regionalnej w Maine. Z powodzeniem pracował promotor, po którym stał się komentatorem przedstawiają zapaśników, zastępując Ray Morgan. Karolina rodzimy spędził dwie dekady głos WWE, stając się swego rodzaju symbolem i maskotka WWWF.

Jednocześnie Vince McMahon nie był zadowolony z roli jedynego twórczej pracownika, aktywnie wnikając zarządzania organizacją. W późnych latach siedemdziesiątych, bierze wszystkie stery w swoje ręce, a wkrótce, wraz z żoną Lindą i tworzy własną firmę – Titan Sports.

Po tym, Vince McMahon podjął decyzję, aby skoncentrować rozrzucone kawałki rodzinnego biznesu pod kierownictwem jednej osobie, czyli siebie. W tym celu w 1982 roku kupił od ojca jego firma promocyjna CWC. Vince McMahon Sr. żył długo po jego śmierci w 1984 roku.

Od lat 80-tych i od wieku nowej korporacji WWF / WWE zapasach i transformacji na cześć amerykańskiej kultury popularnej.

Hulk Hogan i inni

Vince McMahon poważnie zmienił zasady przyjęte w amerykańskim wrestlingu. Wcześniej, w kraju było autonomiczne organizacje regionalne, które nie ingerują w sprawy siebie i pracował wyłącznie na jego terytorium. Jednak Vince McMahon zaczął prowadzić aktywną politykę ofensywy, rozkładanie WWE wpływ poza północno-wschodnim wybrzeżu. Pracownicy firmy zaprosił restlerskih inne promocje, takie jak AWA.

Jednym z promocją marki najbardziej znaczący krok organizacji było zaproszenie charyzmatyczny Hulk Hogan jako Megastar WWE. Jeden z symboli lat osiemdziesiątych, zwrócił uwagę na zapasach, nawet tych ludzi, którzy nie wiedzieli nic o tym nie wiem.

Vince McMahon była twarzą jego show w tych latach, działając jako master i komentator. On wprowadził do przedstawień gwiazd przemysłu rozrywkowego, tworząc unikalny fenomen współczesnej telewizji. W 1985 roku, pierwsza Wrestlemania, które odbyło się w Madison Square Garden i transmitowany na kanale telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych zostało przeprowadzone. Trzecia seria Wrestlemania zebrane w Pontiac Silverdome rzędu prawie sto tysięcy fanów.

Pan McMahon vs Ted Turner

Lata dziewięćdziesiąte odbyły się pod hasłem walki z głównym rywalem WWE – World Championship Wrestling, który był prowadzony przez Teda Turnera. Hartowane showman i biznesmen Vince McMahon subtelnie złapany nowego ducha czasów i przesunięta ostrość swojego serialu do bardziej sztywne i cynicznego spektaklu. Koncepcja ta, przeznaczona dla widzów dorosłych, zwany WWF Attitude.

Sam władca imperium, który wcześniej działał jako neutralnego komentatora, zawarł nową negatywnego charakteru show – samego siebie. „Pan McMahon” stał się jednym z głównych antybohatera. Oparł fabułę pozytywny przystojny – Steve „Ice Block” Austin. Walki WWE, Vince McMahon złowieszczy hymn, mylące fabułę – to wszystko stało się częścią amerykańskiej kultury popularnej w latach dziewięćdziesiątych. Transmisja wydarzeń WWE konsekwentnie na szczycie listy programów telewizji kablowej.

W 2001 roku ukończył epicką konfrontacji i Ted Turner i Vince McMahon. Szef WCW przyznał się do porażki i ogłosił upadłość organizacji. Szczątki konkurenta natychmiast zakupiony przez Vince, który stał się jedynym władcą imperium zapasach.

Vince McMahon: Rodzina

WWE obecny szef poznał swoją przyszłą żonę, nadal w ich nastolatków. Ledwo osiągnięciu dorosłości, Vince McMahon w 1966 roku, od razu zaangażował się do Lindy, i od tego czasu żyli razem od ponad pięćdziesięciu lat. W tym czasie przedsiębiorca stał się dziadek, jego dzieci Shane i Stephanie dał mu pięcioro wnucząt.

Syn i córka McMahon pracować również w rodzinnej firmie, ale w 2010 roku, ojciec Shane'a opuścił firmę z powrotem w biznesie sześciu lat.

Życie i kariera udanego promotora zainteresowani w branży filmowej, nie ma informacji na temat kręcenia Vince McMahon.