117 Shares 1850 views

Do najczęstszych chorób pomidorów

Pomidory – chyba najbardziej ulubionym kultura daczy. W celu zebrania dobry plon, trzeba dokonać pewnego wysiłku. Rośliny powinny być karmione i pojone w czasie. Ponadto, oczywiście, powinna przeprowadzić środków zapobiegawczych i leczenia różnego rodzaju infekcje. Aby uzyskać informacje o tym, jak najlepiej to zrobić, i będziemy rozmawiać w tym artykule. Do najczęstszych chorób, takich jak pomidor zarazy, białą plamą, szarej pleśni i czarnej nóżki.


Zaraza najczęściej infekuje rośliny w drugiej połowie sezonu. Dlatego też, jeśli pomidory z roku na rok się zarazić z tego grzyba, konieczne jest, aby starać się rozwijać odmian wcześnie dojrzewających. W tym przypadku, będzie można zebrać zanim infekcja dojdzie do owoców. W celu uniknięcia rozwoju zarazy, należy również podjąć pewne środki zapobiegawcze. Przede wszystkim trzeba pamiętać o jednej prostej zasady – nie można rosną pomidory w tym samym ogrodzie od kilku lat. Takie choroby pomidorów , takich jak nogi i czarnej zarazy psiankowatych i innych trafienia. Dlatego nie jest konieczne, aby umieścić je obok pola ziemniaków.

Jeśli nadal zauważyć liście są typowe zaraza brązowymi plamami, pilna potrzeba, aby podjąć pewne środki. Po pierwsze, usunięte i spalone wszystkie dotknięte blaty. Po drugie, trzeba traktować rośliny niektóre leki zawierające miedź.

ŚLUZAKA i białe plamy – jest to dość powszechne choroby pomidora. W pierwszym przypadku, rośliny produkowane brązowe plamy wokół łodygi. Z biegiem czasu, rot rozprzestrzenia się do owoców, powodując, że giną. Aby uniknąć zakażenia, należy ściśle kontrolować ilość stosowanego nawozu azotowego. Najczęściej do zakażenia dochodzi właśnie w ich obfitości. Ponadto, ryzyko wystąpienia choroby wzrasta, gdy zbyt częstego podlewania.

White Spot – to infekcja, która wpływa na liściach roślin. Powstają one plamy, które stopniowo łączą się doprowadzić do śmierci tkanek. Środki zapobiegawcze podjęte w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia są identyczne jak te stosowane w zapobieganiu zarazy.

Jeśli szyi korzeniowej i ciemnych owoców wyciszeniem, jest chorobą grzybową z pomidorów – suchą zgniliznę kapustnych. Najczęściej cierpią na to zakażenie pomidorów rosnących na glebach kwaśnych. Dodatkowo, przyczynia się do rozwoju nadmiernej wilgoci. Zgniliznę kapustnych rzadko uderza silną roślinę, która wyprodukowała dobrą opiekę. Przestrzeganie techniki rolniczej – jeden z podstawowych środków zapobiegawczych.

Choroby siewek pomidora, w przeciwieństwie do dorosłych roślin, zjawisko nie jest tak częste. Jednak czasami pędy mogą jeszcze zostać utracone. W takim przypadku, gdy liście zaczynają zanikać, żółkną i wysychają, być proryhlit ziemię i umieścić pole sadzonek w słonecznym miejscu. Jeśli zaczną się zwijać się – może to oznaczać, że rośliny są zakażone chorobą wirusową. Należy traktować w roztworze mleka odtłuszczonego (0,5 kubki na litr wody). Może być używany jako „EM-A” plus „Vermistim” równocześnie z „Riverm”. W takim przypadku, jeśli sadzonki są chore na suchą zgniliznę warto spryskać lek „fitosporin”.

Wszystkie główne choroby pomidorów łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Nie sadzić pomidory w sąsiedztwie ziemniaków, czas nawadniania, nawozić i chwastów. W tym przypadku ryzyko zakażenia jest zredukowana do minimum.