143 Shares 3414 views

Robi czarną folię od chwastów?

Jednym z najbardziej prac pracochłonnym w ich domku letniskowym jest chwastem. pasożyty roślinne wybrane z Warzywnictwa odżywczych. W wyniku niedawnego niższej wydajności, bardziej chory i może umrzeć całkowicie w niektórych przypadkach. Do zwalczania chwastów stosuje się jako technik mechanicznych (odchwaszczającego) i chemiczną (herbicydy). Obie te technologie są dość skuteczne, ale mają szereg wad.


Pielenie – procedura długo, chemikalia mogą gromadzić się w tkankach roślin, co czyni je niebezpieczne świadczeń zdrowotnych. Tymczasem, nie jest techniką, która pozwala na zmniejszenie obciążenia w uprawach roślinnych, a jednocześnie wyeliminować możliwość negatywnego wpływu herbicydów. Dzisiejsze przedsiębiorstwa zaczęły produkować specjalną czarną folię w kolorze chwastów. Czy materiał ten jest stosunkowo tani, czasu i wysiłku, jak chałupników może zaoszczędzić sporo.

Robi czarną folię od chwastów?

Użyj tego materiału jest dość prosta. Na wiosnę to jest rozłożone na ziemi. Następnie robi dziurę do sadzenia roślin. Jedną z cech czarnej folii jest to, że ona nie przegap światła słonecznego. W rezultacie, chwasty nie otrzymują UV zatrzymać rozwój.

W Europie, folia dachowa i materiał do zwalczania chwastów używany przez dłuższy czas. I robią to nie tylko jednostkom, ale także dużych gospodarstw rolnych. W tej części świata uważa się, że chwasty pomaga czarny film bardzo dobrze. Wielu ogrodników domowe jak również mówić o tym, jak zły. Ale niektórzy ogrodnicy nadal są sceptyczni takiej procedury. Więc jeśli pomaga czarną folię chwastów? Spójrzmy na to w sposób bardziej szczegółowy.

Jakie procesy zachodzą pod folią

Chwast czarny film może być rzeczywiście bardzo udany. Krawędzie materiału leżącego na podłożu, zwykle pokrywa się z gleby. W rezultacie, w ogrodzie, zamulchirovat w ten sposób tworzy specyficzny mikroklimat. Gleba pod folią nagrzewa się bardzo szybko. Dlatego chwasty w pierwszym etapie przyspieszyć jego rozwój. Jednak kiełkujących trawa spoczywa na folii, podgrzewana w słońcu. Rezultatem jest zniszczenie powierzchni rośliny. Po pewnym czasie, gnicie korzeni i chwastów.

Gdzie mogę używać

Zastosuj czarną folię chwastów (fot łóżek są prezentowane na stronie) pozwoliły zarówno na zewnątrz oraz w szklarniach. Bardzo często materiał ten jest wykorzystywany do rozwoju ziem dziewiczych. W tym przypadku, szlak filmu tuż nad chwastów i pozostawić tak przez dłuższy czas (1-2 miesięcy). W rezultacie, trawa gnije z systemu korzeniowego. Gleba pod folią staje się luźna i może być łatwo przetwarzane. Następnie, nawet w przypadku braku powłoki na działce chwastów nie rozwijają się jako aktywny.

Zalety korzystania

Dlatego zwalczanie chwastów za pomocą czarnej folii może zmniejszyć koszty pracy w ogrodzie, w szklarni lub przedszkola. W porównaniu z konwencjonalnymi sposobami, w tym techniką rozdrabniania ma następujące zalety:

  • wczesną wiosną ogrzewanie gleby;
  • lepsza izolacja cieplna w zimie ziemi;
  • redukcja kosztów nawadniania;
  • Nie ma potrzeby odkręcania;
  • Przyspieszenie rozwoju roślin.

Bo czarny materiał filmowy jest szczelny, ziemia pod nim nagrzewa się bardzo szybko. Dlatego rośliny na wiosnę z chochoł zaczynają rozwijać się w przyspieszonym tempie. Również ten materiał zmniejsza ryzyko śmierci w kulturach mrozy zamian.

Folia nie przenika wilgoć. A więc podlewać rośliny w łóżkach, zamulchirovat materiał ten może być krótszy. Odparowanie wilgoci w tym przypadku poddaje się kondensacji na folii i ponownie spływa w dół. Wykorzystywać ten materiał łatwiejszy w obsłudze niż inne rodzaje ściółki. Wszystko, co jest potrzebne w tym przypadku – to jest raz rozłożyć folię na miejscu.

Ponadto korzyści wynikające z zastosowania tego materiału jest to, że zgodnie z tym, w przeciwieństwie do organicznych, prawie nie tworzy formę. Przepływ powietrza pod folią przez wybite otwory, bo jest za mało.

wady

Oczywiście, istnieją w tym materiale są nie tylko zalety. Główną wadą stosowania czarnej folii wyeliminować większość ogrodników uważa za niemożliwe, aby naładować glebę w łóżkach. ściółki organiczne są zazwyczaj wykopane jesienią, zwiększając zawartość próchnicy w glebie. Plus ten film brakuje.

Ponadto, rozłożone na ziemi – działa dość kłopotliwe. Wszystko inne, materiał ten jest także bardzo łatwo uszkodzić. Wymienić folię na łóżka mieć w ciągu kilku lat. Ta procedura jest dość czasochłonne. Odnosi się to szczególnie do upraw wieloletnich. Rzeczywiście, w tym przypadku, film odpady powinny starać, aby nie uszkodzić rośliny.

Z materiału pierwotnego do usuwania chwastów często stosowanie jest niewłaściwe. Rot pod folią jest zwykle wystarczająco miękka trawa. Twarde chwasty tak często nie do zwalczenia. Po tym wszystkim, czasem nawet na trawie, na przykład, asfalt nie jest przeszkodą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materiałów

Ochrona przed chwastami czarnej folii, aby były skuteczne, oczywiście, tylko wtedy, gdy prawo, aby go wybrać. Zwolnienie materiał pokrywający wiele firm dzisiaj. W ten sposób sama folia czarny rozdrabnianie może się zmieniać w zależności od właściwości technicznych.

Przy wyborze tego materiału należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej grubość. Cienka folia nadaje się tylko do ogrzewania gruntu na wiosnę. Właściwie materiał rozdrabniania należy wziąć silny, trwały i gruby. Hodowle wieloletnie, na przykład, truskawki chronić przed chwastami zwykle czarnej folii 100 mikronów. Grubszy materiał nawet w tym przypadku, stosowanie jest niepraktyczne. Powinien on być bardzo gruba folia jest kosztowna i nadaje się głównie do prac budowlanych.

Jeśli ściółka ma uprawy roczne, może być stosowany dość cienki materiał. W tym przypadku najczęściej wykorzystywane opcja 80 mikronów.

Jak położyć czarny film z chwastami

Technologicznie układania tego materiału – procedura jest prosta. Jednak podczas tej operacji należy przestrzegać pewnych zasad. Ułożyć warstwę na ziemi dopiero po gleba ogrzewa się wiosną dobrze. Pre-site należy oczyścić z gruzu i brudu. Najwięcej uwagi należy poświęcić ostrymi przedmiotami, które mogą uszkodzić materiał – suchych gałęzi, szkła, kamienia. Jeśli witryna ma już chwasty, pożądane jest, aby usunąć.

Rozprzestrzeniać filmową potrzeby, tak aby jak najwięcej dobrze dopasowana do powierzchni gleby. W tych miejscach, gdzie zostanie wyemitowany „bańki” w przyszłości może zacząć rosnąć chwasty. Oczywiście, zbyt wiele, aby aktywnie rozwijać, nie będą, a kolor nie będzie zielony i biały – ale jednak.

Gdy materiał jest rozplanowany na ziemi, jego krawędzie powinny zmusić trochę na wadze. Może to być, na przykład, kamieni, cegieł lub nawet tylko gleby. Ponadto, folia wykonana w kształcie szczeliny albo w kształcie krzyża otworu do sadzenia roślin. Okrągłe lub kwadratowe szczelina nie jest konieczne do wykonania. Doświadczeni turyści, stwierdzono, że tego typu zakładach rozbioru później rozwijać gorzej. Rozstaw otworów dobiera się w zależności od rodzaju upraw ogrodniczych. Na przykład truskawek, ta będzie 30-35 cm.

Raz w ogrodzie, filmie zamulchirovat, nie będzie pędy, po południowej stronie materiału powinny być wykonane kilka półkoliste otwory. Bez normalnego powietrza w glebie rośliny są znane rozwijać gorzej. Ponadto, w tym przypadku podkisanie gleby można zaobserwować. Otwory umożliwiają dostęp powietrza pod folią. Ponadto, jeśli w ogóle gleba w takich materiałach pokrywających nie będzie zbyt chłodny.

Jak podlewać rośliny pod folią

Wilgoci w takich materiałów okładzinowych, jak już wspomniano, jest dobrze zachowana. Jednakże, w sposób podobny do wody zamulchirovat roślin w trakcie sezonu, oczywiście, jest to konieczne. Można to zrobić zarówno przez „korzeni” i nawadniania. Woda będzie płynąć swobodnie w szczelinowych otworów w folii w tych roślin i rozprowadzane na złożu.

Opinie kierowców ciężarówek

Około 20 lat temu w Rosji nastąpił prawdziwy boom w zakresie korzystania z czarnej folii z chwastów jak ściółkę. Jednak później na tej drodze wielu ogrodników opuszczony. To wynika głównie krótkotrwałe i niezbyt dobrej jakości odtwarzany podczas filmu. Dziś wielu ogrodników do tylnej okładki filmu technologii. Główną zaletą tej techniki ogrodników uwierzyć, oczywiście okazją do porzucenia pielenie. Wielu ogrodników również do istoty czarnej folii jest fakt, że owoce nie brudzą się na ziemi podczas korzystania z podobnego materiału.

Najlepszy z tego wszystkiego ściółkę, według większości ogrodników, dla truskawek i ogórków. Jak również pomaga chwastów opinie czarny film w internecie, które w rzeczywistości są w większości pozytywne, gdy są stosowane w odniesieniu do pomidorów i cukinii.

Wadami tego obejmujących wczasowiczów materialnych nosić co najwyżej jest to, że gdy jest używany trudno jest zaobserwować obrót. Ponieważ nacięcia w folii są wykonane w pewnej odległości od siebie. I to, co jest dobre dla jednej kulturze mogą nie być odpowiednie dla zupełnie inna. To z tego powodu, że film i zwykle trzeba zmienić co najmniej raz na trzy lata.

Jak przechowywać

Jeśli używasz czarnej folii wobec chwastów w uprawach wieloletnich, to jest zwykle w lewo na zimę bezpośrednio na łóżkach. Jeżeli materiał stosowany jako ściółka, na przykład, do ogórków lub dyni jesienią nią, oczywiście, lepiej jest usunąć. Zachować jej producentów filmowych oraz doświadczeni ogrodnicy powinni ranę na okrągłej patyku. Materiał wstępnie należy przetrzeć szmatką. Otrzymany zwój zimą, aby utrzymać się w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze suchego powietrza o temperaturze 10 ° C w taki sposób przechowywania może znacznie przedłużyć żywotność materiału.

zamiast wniosku

Wniosek z wszystkich wyżej wymienionych może być proste. Czarny film rzeczywiście można uznać za dobre obrony przed chwastami. Biorąc pod uwagę fakt, że cena tego materiału jest stosunkowo niska, stosuje się go w ich domku letniskowym jest zdecydowanie warto.