866 Shares 5532 views

A wiesz dlaczego gorzkie ogórki w szklarni?

Prawdopodobnie wszyscy ogrodnicy czynienia z nieprzyjemnym zaskoczeniem, jak gorzki ogórek. Dzieje się to dość często. Oczywiście takie ogórki mogą być spożywane przez ich usunięcie z powierzchni skóry, ale wtedy zabraknie witamin i minerałów, ponieważ jest to skórka zawiera większość z nich. Więc co robisz i dlaczego ogórki gorzki? W szklarni lub w ogrodzie dorosną – to nie ma znaczenia. W tym artykule omówimy przyczyny tego zjawiska i sposoby, aby ją wyeliminować, i porozmawiać o tym, jak dbać o ogórka szklarniowego, aby uniknąć gorzkiego smaku.


Co mówią ludzie

Wśród ogrodników amatorów Istnieją różne opinie na ten temat, a wszystkie one zawierają pewną prawdę. Ktoś myśli, że wszystkie usterki gleby. Ktoś myśli, że ogórki nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych i wody, ale niektórzy uważają, że to zależy od odmiany.

Co nauka mówi

Z naukowego punktu widzenia, zbyt, nie jest wytłumaczenie. Jest udowodnione, że przyczyną gorzkiego ogórka jest substancją, która jest po prostu gromadzi się w skórze. To się nazywa „kukurbitatsin”. I jaśniejsze słońce świeci, tym bardziej skumulowana kukurbitatsina, a ogórki są bardziej gorzkie. Jest również udowodnione naukowo fakt. Ale dlaczego gorzkie ogórki w szklarni, ponieważ nie ma słońca? Okazuje się, że niewłaściwej pielęgnacji, też jest powodem goryczy tego warzywa, aw szklarni nie zawsze jest zgodne ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami.

Właściwa pielęgnacja – pyszne ogórki

Z punktu widzenia techniki rolniczej, aby uzyskać bogaty plon ogórków w szklarni, muszą być odpowiednio podlewane, nawożone na czas, monitorowanie temperatury, a co najważniejsze – nie sadzić stres.

Aby nie cierpieć na pytanie dlaczego gorzki ogórek w szklarni, postępuj według poniższych wskazówek:

  • Podlewanie obficie i tylko ciepła woda. Na początku wieku rsteniya zrobić to 2 razy w tygodniu, a w okresie kwitnienia – codziennie. Jeśli powietrze jest zbyt suche, można rozpylać na ścianach i chodników. Wskazane jest przeprowadzenie podlewania gdy słońce świeci na ulicy, ale pozostawić otwory zamknięte.

  • W szklarni, ziemia jest zubożony szybciej niż na ulicy, więc trzeba często karmić ogórki. Raz na tydzień, ciekły nawóz, potas, wapń, azotu (bez nawozu).

  • Temperatura w szklarni powinna być niższa niż 20 stopni w ciągu dnia i 18 stopni w nocy (przed owocowania), i dalej musi podnieść do 28. Nagłe zmiany w nim – ten stres z tym ogórkiem może gorzki smak. Lepiej jest, jeśli szklarnia będzie ogrzewana.

  • Formowanie krzewów, trzeba wiedzieć, jak szczypta ogórki. W szklarni, sposób ten jest szczególnie ważny, ponieważ może to zwiększyć wydajność i ograniczają rozgałęzianie roślin. Aby to zrobić, należy usunąć pędy boczne, kobieta kwiaty i wąsów. Oni tylko opóźnić rozwój krzewów i podjąć tak składników odżywczych niezbędnych do wzrostu.

Hodowcy, którzy zaniepokojeni pytanie dlaczego gorzkie ogórki szklarniowe, przyniósł odmiany sałaty, które zawierają specjalny gen, który zapobiega rozwojowi kukurbitatsinov są również dostępne. Cóż, jeśli nadal nie udało się uniknąć gorzkiego smaku, to nie jest wiele warte zdenerwowany, gdyż nadają się do kiszenia ogórków. Podczas obróbki cieplnej gorzki smak znika.